czwartek, 03 maj 2018 13:35

Długa lista uczestników Air Show w Radomiu. Brak miejsc w hotelach.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Aviation24.pl Źródło zdjęcia: Aviation24.pl

Zapełnia się lista uczestników tegorocznego Air Show w Radomiu. Do organizatorów dotarły zgłoszenia z 17 krajów Europy i świata. Tymczasem we wszystkich hotelach w Radomiu i najbliższych okolicach nie ma już dawno wolnych miejsc w czasie, gdy miasto będzie przeżywało najazd pasjonatów lotnictwa.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na tegorocznych pokazach Air Show będziemy mogli podziwiać zespół łotewskich pilotów cywilnych Baltic Bees latających na szkolnych odrzutowcach czeskiej produkcji L-39C Albatros.

Jeśli potwierdzą się nieoficjalne doniesienia byłby to już 10 zespół akrobacyjny zgłoszony do tegorocznych pokazów. Warto dodać, że to właśnie zespoły akrobacyjne wzbudzają największy podziw publiczności i ściągają na lotnisko na Sadkowie dziesiątki tysięcy widzów. Zespół Baltic Bees gościł już trzykrotnie na pokazach w Radomiu - w 2013, 2015 i 2017 roku. Piloci, latający pięcioma odrzutowcami, znani są z nietypowych figur akrobacji zespołowej. Grupa Baltic Bees istnieje od 2008 roku, zaczynała jako para Albatrosów. Gdy lotnicy z Łotwy dokupili kolejną parę odrzutowców, ich występy zyskały na wizualnej atrakcyjności. Dodanie piątego samolotu dodało pokazom „Bałtyckich Pszczół” wigoru. Łotysze dość często goszczą na pokazach lotniczych w Polsce, nie tylko w Radomiu.

Przypomnijmy, pokazy odbędą się 25 i 26 sierpnia. Na tegorocznym Air Show ma się pojawić także belgijski samolot wielozadaniowy F-16MLU Fighting Falcon. Będzie można go podziwiać tylko w sobotę. - Lista uczestników tegorocznych pokazów nie jest jeszcze zamknięta. Wciąż pracujemy nad jej uzupełnieniem i pasjonaci lotnictwa mogą liczyć jeszcze na dobre informacje. Z założenia informujemy jednak o oficjalnych, pewnych potwierdzeniach - mówi kapitan Joanna Motylińska - Szczych, rzecznik prasowy Air Show 2018. Wiadomo, że organizatorzy Air Show rozmawiają jeszcze na temat ewentualnego przylotu do Radomia Amerykanów, Kanadyjczyków i Niemców. W przypadku tych pierwszych przylot konkretnych maszyn będzie miał związek z sytuacją międzynarodową i ewentualnymi konfliktami na Bliskim Wschodzie. Już dziś wojskowi planiści zastanawiają się jednak jak pomieścić na lotnisku w Radomiu wszystkie maszyny biorące udział w pokazach, a do tego muszą też uwzględnić starty i lądowania, a także pobyt samolotów zabezpieczenia technicznego i maszyn Vipów.

To już pewne, że wejściówki na Air Show będą płatne, ale organizatorzy chcą zrobić ukłon w stronę wszystkich grup pasjonatów lotnictwa. Najprawdopodobniej najmłodsi będą mogli wejść na lotnisko bezpłatnie, będą bilety ulgowe i rodzinne. - Prowadzimy właśnie negocjacje dotyczące rozprowadzaniem biletów drogą internetową. Niewykluczone, że zajmie się tym, podobnie jak w ubiegłym roku, platforma e-bilet.pl - mówi Joanna Motylińska - Szczych. Z założenia impreza ma się zbilansować „na zero”, czyli dotacja państwowa, miasta Radomia, wpływy z biletów, od sponsorów i właścicieli stoisk mają pokryć koszty związane z zakupem paliwa, zakwaterowaniem załóg i innymi wydatkami. Wojsko zapewnia, że nie chce zarabiać na Air Show.

Tymczasem we wszystkich hotelach w Radomiu i najbliższych okolicach, a przynajmniej w większości z nich nie ma już dawno wolnych miejsc w czasie, gdy miasto będzie przeżywało najazd pasjonatów lotnictwa. Organizacja tak dużej imprezy lotniczej oznacza, że organizatorzy potrzebują około dwóch tysięcy miejsc dla samych pilotów, członków obsługi technicznej i Vipów. Obecnie jeśli ktoś „wbije” nocleg z 25 na 26 sierpnia w Radomiu w jedną z najbardziej popularnych wyszukiwarek „booking.com” znajdzie go jedynie w dość dużej odległości od Radomia i najczęściej w dość wygórowanej cenie. W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Radomiu pierwsze telefony z pytaniami na temat możliwości rezerwacji miejsca w czasie pokazów odbierano już w lutym. Szansą mogą być prywatne kwatery, a także gospodarstwa agroturystyczne w okolicach Radomia.

Źródło informacji: Echodnia.eu

Czytany 1422 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 19:03

Artykuły powiązane

 • Imprezy lotnicze 2018 w Polsce - krótkie podsumowanie.

  Nastała przepiękna polska jesień, koniec roku zbliża się wielkimi krokami, wszystko to skłania do przemyśleń i podsumowań tego co wydarzyło się przez ostatni czas. 

 • Dziesięć minut lotu, kilkanaście figur w powietrzu, ogromne wrażenie publiczności.

  Jego niezwykłe pokazy w myśliwcu F-16 można zobaczyć podczas air show w Polsce i Europie, ostatnio również w czeskiej Ostrawie, gdzie trwały Dni NATO. O tym jak przygotowuje się do pokazu, opowiada mjr Dominik „Zippity” Duda, lider zespołu F-16 Tiger Demo Team Poland, a na co dzień instruktor-pilot w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

 • Orliki na Athens Flying Week 2018 zakończyły sezon pokazowy.
  Pokazami lotniczymi Athens Flying Week 2018 w bazie Sil Powietrznych Grecji w Tanagrze, Zespół Akrobacyjny ORLIK zakończył sezon występów polskich lotników wojskowych na krajowych i zagranicznych imprezach lotniczych.
 • Po 6 latach Piknik Lotniczy powróci do Płocka.
  - Dobra atmosfera i dobra współpraca z Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej przyniosły efekt: zorganizujemy Piknik Lotniczy i przygotowujemy na lotnisku betonowy pas – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
 • W Dniach NATO w Czechach wzięli udział także Polacy.

  W powietrzu m.in. polskie i belgijskie F-16, fiński F/A-18 Hornet, chorwackie i brytyjskie Tajfuny, francuskie Rafale, szwedzkie Drakeny, Gripeny w czeskich barwach, słowackie MiG-29 oraz różnego typu śmigłowce. A na ziemi czołgi, transportery opancerzone, samoloty myśliwskie i transportowe oraz hit pokazów – bombowiec B-52. W weekend w Ostrawie odbyły się Dni NATO.

 • Pokazy Air Show 2018: wspierane przez instytucje wojskowe, media i biznes.

  Tegoroczne pokazy, planowane z niezwykłym rozmachem, nie byłyby możliwe do zrealizowania bez wsparcia parterów, zwłaszcza sponsorów strategicznych, którymi są: Polska Grupa Zbrojeniowa, Bank Gospodarstwa Krajowego i PKN Orlen. W najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze w Polsce zaangażowało się także wiele innych firm, instytucji wojskowych, a także mediów, które XVI edycję AIR SHOW, objęły patronatem medialnym.

 • Skrzydła nad Kazimierzem. Relacja filmowa Aviation24.pl.

  To już trzecia edycja lotniczej imprezy "Skrzydła nad Kazimierzem". Przez dwa dni Kazimierz Dolny nad Wisłą zapraszał muzyką, wystawami, stoiskami oraz pokazami lotniczymi. Ekipa Aviation24.pl była na miejscu i okiem swojej kamery zaglądała do głównych atrakcji w tym małym urokliwym miasteczku.

 • Skrzydła nad Kazimierzem. Trzecia edycja już za nami.

  Drugi weekend września Kazimierz Dolny był pełen wydarzeń pod wspólnym hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem”, w których aktywnie udział wzięli mieszkańcy oraz licznie przybyli fani lotnictwa z różnych regionów Polski. Jednym słowem Kazimierz opanowali lotnicy.

 • Biało-Czerwony Iskry i Orliki już mają swoje specjalne plakaty w ramach "Skrzydeł nad Kazimierzem".

  W dniach od 7. do 9. września 2018 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się cykl wydarzeń pod wspólnym hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem”. Organizatorami przedsięwzięcia są władze miasta Kazimierz Dolny, Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne SWAT oraz jednostki Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Klub DG RSZ, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego oraz 41 Baza Lotnictwa Szkolnego.

 • Baza bezzałogowców w Mirosławcu zaprasza w najbliższą sobotę na festyn lotniczy.

  Już w najbliższą sobotę 1 września w Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbędzie się lotniczy festyn, w którym nie zabraknie atrakcji. Chociaż w grafice pokazów widnieją jeszcze pokazy samolotów Mig-29 i Su-22 to wiemy, że na chwilę obecną te samoloty są uziemione. Bedziemy mogli jednak zobaczyć pokaz grupy akrobacyjnej Żelazny, śmigłowców, min. Mi-24 ... oraz bezzałogowca MQ-9/S co w naszym kraju jest raczej rzadkością.

Top