czwartek, 03 maj 2018 13:35

Długa lista uczestników Air Show w Radomiu. Brak miejsc w hotelach.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Aviation24.pl Źródło zdjęcia: Aviation24.pl

Zapełnia się lista uczestników tegorocznego Air Show w Radomiu. Do organizatorów dotarły zgłoszenia z 17 krajów Europy i świata. Tymczasem we wszystkich hotelach w Radomiu i najbliższych okolicach nie ma już dawno wolnych miejsc w czasie, gdy miasto będzie przeżywało najazd pasjonatów lotnictwa.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na tegorocznych pokazach Air Show będziemy mogli podziwiać zespół łotewskich pilotów cywilnych Baltic Bees latających na szkolnych odrzutowcach czeskiej produkcji L-39C Albatros.

Jeśli potwierdzą się nieoficjalne doniesienia byłby to już 10 zespół akrobacyjny zgłoszony do tegorocznych pokazów. Warto dodać, że to właśnie zespoły akrobacyjne wzbudzają największy podziw publiczności i ściągają na lotnisko na Sadkowie dziesiątki tysięcy widzów. Zespół Baltic Bees gościł już trzykrotnie na pokazach w Radomiu - w 2013, 2015 i 2017 roku. Piloci, latający pięcioma odrzutowcami, znani są z nietypowych figur akrobacji zespołowej. Grupa Baltic Bees istnieje od 2008 roku, zaczynała jako para Albatrosów. Gdy lotnicy z Łotwy dokupili kolejną parę odrzutowców, ich występy zyskały na wizualnej atrakcyjności. Dodanie piątego samolotu dodało pokazom „Bałtyckich Pszczół” wigoru. Łotysze dość często goszczą na pokazach lotniczych w Polsce, nie tylko w Radomiu.

Przypomnijmy, pokazy odbędą się 25 i 26 sierpnia. Na tegorocznym Air Show ma się pojawić także belgijski samolot wielozadaniowy F-16MLU Fighting Falcon. Będzie można go podziwiać tylko w sobotę. - Lista uczestników tegorocznych pokazów nie jest jeszcze zamknięta. Wciąż pracujemy nad jej uzupełnieniem i pasjonaci lotnictwa mogą liczyć jeszcze na dobre informacje. Z założenia informujemy jednak o oficjalnych, pewnych potwierdzeniach - mówi kapitan Joanna Motylińska - Szczych, rzecznik prasowy Air Show 2018. Wiadomo, że organizatorzy Air Show rozmawiają jeszcze na temat ewentualnego przylotu do Radomia Amerykanów, Kanadyjczyków i Niemców. W przypadku tych pierwszych przylot konkretnych maszyn będzie miał związek z sytuacją międzynarodową i ewentualnymi konfliktami na Bliskim Wschodzie. Już dziś wojskowi planiści zastanawiają się jednak jak pomieścić na lotnisku w Radomiu wszystkie maszyny biorące udział w pokazach, a do tego muszą też uwzględnić starty i lądowania, a także pobyt samolotów zabezpieczenia technicznego i maszyn Vipów.

To już pewne, że wejściówki na Air Show będą płatne, ale organizatorzy chcą zrobić ukłon w stronę wszystkich grup pasjonatów lotnictwa. Najprawdopodobniej najmłodsi będą mogli wejść na lotnisko bezpłatnie, będą bilety ulgowe i rodzinne. - Prowadzimy właśnie negocjacje dotyczące rozprowadzaniem biletów drogą internetową. Niewykluczone, że zajmie się tym, podobnie jak w ubiegłym roku, platforma e-bilet.pl - mówi Joanna Motylińska - Szczych. Z założenia impreza ma się zbilansować „na zero”, czyli dotacja państwowa, miasta Radomia, wpływy z biletów, od sponsorów i właścicieli stoisk mają pokryć koszty związane z zakupem paliwa, zakwaterowaniem załóg i innymi wydatkami. Wojsko zapewnia, że nie chce zarabiać na Air Show.

Tymczasem we wszystkich hotelach w Radomiu i najbliższych okolicach, a przynajmniej w większości z nich nie ma już dawno wolnych miejsc w czasie, gdy miasto będzie przeżywało najazd pasjonatów lotnictwa. Organizacja tak dużej imprezy lotniczej oznacza, że organizatorzy potrzebują około dwóch tysięcy miejsc dla samych pilotów, członków obsługi technicznej i Vipów. Obecnie jeśli ktoś „wbije” nocleg z 25 na 26 sierpnia w Radomiu w jedną z najbardziej popularnych wyszukiwarek „booking.com” znajdzie go jedynie w dość dużej odległości od Radomia i najczęściej w dość wygórowanej cenie. W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Radomiu pierwsze telefony z pytaniami na temat możliwości rezerwacji miejsca w czasie pokazów odbierano już w lutym. Szansą mogą być prywatne kwatery, a także gospodarstwa agroturystyczne w okolicach Radomia.

Źródło informacji: Echodnia.eu

Czytany 1081 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 19:03

Artykuły powiązane

 • NATO Tiger Meet od kuchni - dosłownie i w przenośni.

  NATO Tiger Meet to nie tylko ćwiczenia eskadr, ale także pretekst do integracji środowiska lotników. Nie inaczej jest tym razem. Do tej pory, poza wieloma godzinami lotów, piloci uczestniczyli w zawodach sportowych, prezentowali przysmaki kuchni z własnych regionów, a wczoraj wieczorem wymienili się upominkami.

 • Porozumienie w sprawie Air Show w Radomiu zostało podpisane.

  23 maja 2018 r. w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania „Porozumienia w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018”. W wydarzeniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Wojciech Skurkiewicz, Dowódca Generalny RSZ, gen. broni Jarosław Mika oraz I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ, gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

 • Dziś uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie organizacji Air Show w Radomiu.

  Uroczystość podpisania „Porozumienia w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018” odbędzie się 23 maja 2018 r. o godz. 14:00 w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie ul. Żwirki i Wigury 1C.

 • Dzień Otwartych Koszar w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

  W imieniu 23BLT i Organizatorów "Dnia otwartego Koszar" zapraszamy jak w co roku na lotniczą imprezę, która odbędzie się na lotnisku wojskowym w miejscowości Janów koło Mińska Mazowieckiego już w najbliższą sobotę.

 • Patrouille Suisse na Air Show w Radomiu. Szwajcarskie białe krzyże ponownie na radomskim niebie.

  Za niecałe trzy miesiace pokazy! Czas przedstawić kolejnych gości. Patrouille Suisse to Zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Szwajcarii, powstał 8 sierpnia 1964 roku. Nazwa Zespołu nawiązuje do swojego poprzednika, wcześniej powstałego zespołu akrobacyjnego Patrouille de France.

 • Sky Show Sobienie 2018 - ruszyła sprzedaż biletów.

  Piknik lotniczy Sky Show Sobienie 2018 już za niecały miesiąc. Organizatorzy imprezy, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2018 w Sobieniach Szlacheckich pod Warszawą, uruchomili przedsprzedaż biletów. Koszt jednorazowego wstępu to 20 zł za osobę, po 31 maja cena wzrośnie do 30 zł, a w dniu pikniku wyniesie 35 zł.

 • Frecce Tricolori na Air Show w Radomiu. Ich pokaz zawsze zachwyca.

  Przed Wami jeden z najbardziej wyczekiwanych zespołów na Air Show Radom 2018 – Zespół Frecce TriColori. Zespół akrobacyjny Włoskich Sił Powietrznych został założony w 1961 roku w Rivolto, w regionie Friuli Venezia Giulia.

 • Druga edycja Lotniczej Majówki w Iławie już za nami.

  Sezon lotniczych pokazów w Polsce został oficjalnie rozpoczęty piękną imprezą w otoczeniu natury i mazurskiego jeziora. Druga edycja pokazów Lotnicza Majówka w Iławie odbyła się w sobotę 12 maja nad jeziorem Jeziorak.

 • Szykuje się skandal na Air Show w Radomiu. Szlabany wspólnoty odetną drogę gościom i organizatorom.

  Czy organizacja tegorocznych międzynarodowych pokazów lotniczych, które zaplanowano na ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie, zostanie utrudniona ? Wszystko przez...szlabany, które stanęły na drogach wjazdowych i wyjazdowych prowadzących na teren osiedla Sadków znajdującego się obok radomskiej bazy wojskowej.

 • Czy amerykańskie supermyśliwce F-35 pojawią się na Air Show w Radomiu?

  Najnowsze amerykańskie samoloty o wartości blisko 100 milionów dolarów każdy mogą zostać zaprezentowane podczas Air Show 2018 w Radomiu. Mówił o tym wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz w programie "Mocna Rozmowa" Echa Dnia.

Top