czwartek, 03 maj 2018 13:35

Długa lista uczestników Air Show w Radomiu. Brak miejsc w hotelach.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Aviation24.pl Źródło zdjęcia: Aviation24.pl

Zapełnia się lista uczestników tegorocznego Air Show w Radomiu. Do organizatorów dotarły zgłoszenia z 17 krajów Europy i świata. Tymczasem we wszystkich hotelach w Radomiu i najbliższych okolicach nie ma już dawno wolnych miejsc w czasie, gdy miasto będzie przeżywało najazd pasjonatów lotnictwa.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na tegorocznych pokazach Air Show będziemy mogli podziwiać zespół łotewskich pilotów cywilnych Baltic Bees latających na szkolnych odrzutowcach czeskiej produkcji L-39C Albatros.

Jeśli potwierdzą się nieoficjalne doniesienia byłby to już 10 zespół akrobacyjny zgłoszony do tegorocznych pokazów. Warto dodać, że to właśnie zespoły akrobacyjne wzbudzają największy podziw publiczności i ściągają na lotnisko na Sadkowie dziesiątki tysięcy widzów. Zespół Baltic Bees gościł już trzykrotnie na pokazach w Radomiu - w 2013, 2015 i 2017 roku. Piloci, latający pięcioma odrzutowcami, znani są z nietypowych figur akrobacji zespołowej. Grupa Baltic Bees istnieje od 2008 roku, zaczynała jako para Albatrosów. Gdy lotnicy z Łotwy dokupili kolejną parę odrzutowców, ich występy zyskały na wizualnej atrakcyjności. Dodanie piątego samolotu dodało pokazom „Bałtyckich Pszczół” wigoru. Łotysze dość często goszczą na pokazach lotniczych w Polsce, nie tylko w Radomiu.

Przypomnijmy, pokazy odbędą się 25 i 26 sierpnia. Na tegorocznym Air Show ma się pojawić także belgijski samolot wielozadaniowy F-16MLU Fighting Falcon. Będzie można go podziwiać tylko w sobotę. - Lista uczestników tegorocznych pokazów nie jest jeszcze zamknięta. Wciąż pracujemy nad jej uzupełnieniem i pasjonaci lotnictwa mogą liczyć jeszcze na dobre informacje. Z założenia informujemy jednak o oficjalnych, pewnych potwierdzeniach - mówi kapitan Joanna Motylińska - Szczych, rzecznik prasowy Air Show 2018. Wiadomo, że organizatorzy Air Show rozmawiają jeszcze na temat ewentualnego przylotu do Radomia Amerykanów, Kanadyjczyków i Niemców. W przypadku tych pierwszych przylot konkretnych maszyn będzie miał związek z sytuacją międzynarodową i ewentualnymi konfliktami na Bliskim Wschodzie. Już dziś wojskowi planiści zastanawiają się jednak jak pomieścić na lotnisku w Radomiu wszystkie maszyny biorące udział w pokazach, a do tego muszą też uwzględnić starty i lądowania, a także pobyt samolotów zabezpieczenia technicznego i maszyn Vipów.

To już pewne, że wejściówki na Air Show będą płatne, ale organizatorzy chcą zrobić ukłon w stronę wszystkich grup pasjonatów lotnictwa. Najprawdopodobniej najmłodsi będą mogli wejść na lotnisko bezpłatnie, będą bilety ulgowe i rodzinne. - Prowadzimy właśnie negocjacje dotyczące rozprowadzaniem biletów drogą internetową. Niewykluczone, że zajmie się tym, podobnie jak w ubiegłym roku, platforma e-bilet.pl - mówi Joanna Motylińska - Szczych. Z założenia impreza ma się zbilansować „na zero”, czyli dotacja państwowa, miasta Radomia, wpływy z biletów, od sponsorów i właścicieli stoisk mają pokryć koszty związane z zakupem paliwa, zakwaterowaniem załóg i innymi wydatkami. Wojsko zapewnia, że nie chce zarabiać na Air Show.

Tymczasem we wszystkich hotelach w Radomiu i najbliższych okolicach, a przynajmniej w większości z nich nie ma już dawno wolnych miejsc w czasie, gdy miasto będzie przeżywało najazd pasjonatów lotnictwa. Organizacja tak dużej imprezy lotniczej oznacza, że organizatorzy potrzebują około dwóch tysięcy miejsc dla samych pilotów, członków obsługi technicznej i Vipów. Obecnie jeśli ktoś „wbije” nocleg z 25 na 26 sierpnia w Radomiu w jedną z najbardziej popularnych wyszukiwarek „booking.com” znajdzie go jedynie w dość dużej odległości od Radomia i najczęściej w dość wygórowanej cenie. W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Radomiu pierwsze telefony z pytaniami na temat możliwości rezerwacji miejsca w czasie pokazów odbierano już w lutym. Szansą mogą być prywatne kwatery, a także gospodarstwa agroturystyczne w okolicach Radomia.

Źródło informacji: Echodnia.eu

Czytany 1312 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 19:03

Artykuły powiązane

 • Relacja z treningów przed Air Show w Radomiu. Bądźcie z nami!

  Zapewne wielu z Was nie rozpocznie Air Show w Radomiu od soboty. Pokazy w Radomiu przyciągają widzów już od połowy tygodnia, kiedy to trwają przyloty i treningi, a okolice lotniska wypełniają się miłośnikami samolotów.

 • Air Show 2018 w Radomiu. Organizacja ruchu i parkowanie podczas pokazów lotniczych.

  W związku z Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show 2018 w Radomiu, w dniach 25 i 26 sierpnia wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu kołowego. Ulice w rejonie radomskiego lotniska zostaną zamknięte. Wyznaczone będą strefy parkingowe.

 • Podczas Air Show w Radomiu bilety również będzie można kupić w kasach.

  Wychodząc naprzeciw prośbom widzów Air Show w Radomiu Organizatorzy informują, że w dniach pokazów (25 i 26 sierpnia 2018 r.) zostaną jednak uruchomione PUNKTY KASOWE PRZY WEJŚCIACH NA TEREN LOTNISKA.

 • Defilada lotnicza podczas Święta Wojska Polskiego. Zobacz nasz materiał filmowy.

  Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty turbośmigłowe i odrzutowe: PZL-130 Orlik II w formacji klina, M-28 Bryza, An-28, Casa C-295M (klin), C-130 Hercules, M-346 Bielik, F-16 Jastrząb oraz samoloty do transportu VIP Gulfstream G-550 i Boeing B-737, każdy eskortowany przez parę F-16. Samolotom z biało-czerwoną szachownicą towarzyszyły C-130 Hercules z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i Rumunii.

 • Najpierw przelecą Iskry, na końcu amerykański tankowiec. Szczegóły lotniczej części Wielkiej Defilady Niepodległości.

  W tym roku część powietrzna Wielkiej Defilady Niepodległości będzie wyjątkowa dla fanów lotnictwa. Jakie statki powietrzne pojawią się na niebie jako pierwsze? O której rozpocznie się defilada? I w którym miejscu najlepiej pojawić się z aparatami, by zrobić najpiękniejsze zdjęcia? Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie informacje na jej temat.

 • The Flying Bulls BO-105 podczas Air Show 2018 w Radomiu.

  BO-105 został wprowadzony po raz pierwszy w 1967 r. Do 1997 r. wyprodukowano łącznie 1425 takich śmigłowców. Cechą szczególną tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy zastosowano nowe materiały: tytan dla głowicy wirnika i GRP (tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym) dla łopatek wirnika.

 • Piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zapraszają na Air Show 2018.

  Piloci "transportowców" z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie zapraszają wszystkich na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018. Kpt. pil. Filip Kłodziński i por. pil. Paulina Szkudlarz, wystąpią nie tylko na Air Show w Radomiu, ale również polecą w defiladzie lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego nad warszawską Wisłostradą.

 • Wspólny pokaz Zespołu Akrobacyjnego Orlik i samolotów Harvard na Air Show w Radomiu.

  Do niezwykłej współpracy Zespołu Akrobacyjnego Orlik i właścicieli samolotów Harvard Jacka Mainki i Marcina Kubraka, doszło rok temu. – Wtedy powstał pomysł, by szkolne samoloty, czyli PZL-130 Orlik oraz Harvardy, na których szkolili się polscy piloci w czasie II wojny światowej, spotkały się w powietrzu.

 • North American T-28 Trojan na Air Show w Radomiu.

  North American T-28 Trojan – amerykański samolot treningowy z silnikiem tłokowym używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60. Po wycofaniu ze służby wiele z nich przeszło w ręce prywatne.

 • Bezpieczeństwo na pokazach lotniczych w Radomiu.

  W XVI edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 do zapewnienia bezpieczeństwa, zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz medycznego, zaangażowani będą żołnierze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Miejskiej oraz pracownicy agencji ochrony.

Top