niedziela, 06 maj 2018 14:22

Udział lotnictwa Marynarki Wojennej w tegorocznych pokazach.

Napisane przez BLMW
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Źródło zdjęcia: BLMW Źródło zdjęcia: BLMW

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej na swojej internetowej stronie przedstawia kalendarz lotniczych imprez w których będą uczestniczyć ich samoloty i śmigłowce. Zapraszamy do zapoznania się z listą pokazów lotniczych.

 • 2-3 czerwca, Pardubice (Czechy), pokaz dynamiczny śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM, Aviaticka pout` 2018
 • 9-10 czerwca, Malbork, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28 B1R, święto 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego
 • 10 czerwca, Cosford, Wielka Brytania, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28B 1R z okazji 100-lecia RAF
 • 15-17 czerwca, Świnoujście, pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach obchodów 100 lecia MW
 • 15-17 czerwca, Świnoujście, pokaz statyczny śmigłowca ZOP Mi-14PŁ w ramach obchodów 100 lecia MW
 • 24 czerwca, Gdynia, przelot – defilada 3 x M28B, 3 x Mi-14PŁ, 3 x W-3WARM, 2 x Mi-2, 1 x SH-2G z okazji 100-lecia MW (1 x W-3WARM odejdzie z szyku i wykona pokaz ratownictwa)
 • 26 czerwca, Gdynia, pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach obchodów Dni Morza
 • 15 sierpnia, Warszawa, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach defilady lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego
 • 17-19 sierpnia, Gdynia, pokaz statyczny śmigłowca ZOP Mi-14PŁ, samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28B 1R, śmigłowca Mi-2 i SH-2G oraz pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach Gdynia Aerobaltic
 • 23-24 sierpnia, Dęblin, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach obchodów 100 lecia Lotnictwa Polskiego
 • 25-26 sierpnia, Radom, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach obchodów 100 lecia Niepodległości oraz Lotnictwa Wojskowego
 • 13 października, Warszawa Okęcie, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28 B1R w ramach Nocy w Instytucie Lotnictwa

Źródło informacji: http://blmw.wp.mil.pl/pl/50.html

 

Czytany 984 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 maj 2018 14:30

Artykuły powiązane

 • Imprezy lotnicze 2018 w Polsce - krótkie podsumowanie.

  Nastała przepiękna polska jesień, koniec roku zbliża się wielkimi krokami, wszystko to skłania do przemyśleń i podsumowań tego co wydarzyło się przez ostatni czas. 

 • Dziesięć minut lotu, kilkanaście figur w powietrzu, ogromne wrażenie publiczności.

  Jego niezwykłe pokazy w myśliwcu F-16 można zobaczyć podczas air show w Polsce i Europie, ostatnio również w czeskiej Ostrawie, gdzie trwały Dni NATO. O tym jak przygotowuje się do pokazu, opowiada mjr Dominik „Zippity” Duda, lider zespołu F-16 Tiger Demo Team Poland, a na co dzień instruktor-pilot w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

 • Orliki na Athens Flying Week 2018 zakończyły sezon pokazowy.
  Pokazami lotniczymi Athens Flying Week 2018 w bazie Sil Powietrznych Grecji w Tanagrze, Zespół Akrobacyjny ORLIK zakończył sezon występów polskich lotników wojskowych na krajowych i zagranicznych imprezach lotniczych.
 • Po 6 latach Piknik Lotniczy powróci do Płocka.
  - Dobra atmosfera i dobra współpraca z Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej przyniosły efekt: zorganizujemy Piknik Lotniczy i przygotowujemy na lotnisku betonowy pas – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
 • W Dniach NATO w Czechach wzięli udział także Polacy.

  W powietrzu m.in. polskie i belgijskie F-16, fiński F/A-18 Hornet, chorwackie i brytyjskie Tajfuny, francuskie Rafale, szwedzkie Drakeny, Gripeny w czeskich barwach, słowackie MiG-29 oraz różnego typu śmigłowce. A na ziemi czołgi, transportery opancerzone, samoloty myśliwskie i transportowe oraz hit pokazów – bombowiec B-52. W weekend w Ostrawie odbyły się Dni NATO.

 • Pokazy Air Show 2018: wspierane przez instytucje wojskowe, media i biznes.

  Tegoroczne pokazy, planowane z niezwykłym rozmachem, nie byłyby możliwe do zrealizowania bez wsparcia parterów, zwłaszcza sponsorów strategicznych, którymi są: Polska Grupa Zbrojeniowa, Bank Gospodarstwa Krajowego i PKN Orlen. W najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze w Polsce zaangażowało się także wiele innych firm, instytucji wojskowych, a także mediów, które XVI edycję AIR SHOW, objęły patronatem medialnym.

 • Skrzydła nad Kazimierzem. Relacja filmowa Aviation24.pl.

  To już trzecia edycja lotniczej imprezy "Skrzydła nad Kazimierzem". Przez dwa dni Kazimierz Dolny nad Wisłą zapraszał muzyką, wystawami, stoiskami oraz pokazami lotniczymi. Ekipa Aviation24.pl była na miejscu i okiem swojej kamery zaglądała do głównych atrakcji w tym małym urokliwym miasteczku.

 • Święto 43 Bazy Lotnictwa Morskiego. Odbyła się uroczysta zbiórka.
  Dzisiaj świętują żołnierze i pracownicy 43 Bazy Lotnictwa Morskiego. Dzień święta bazy rozpoczęła uroczysta zbiórka stanów osobowych, podczas której wręczono medale i wyróżnienia.
 • Skrzydła nad Kazimierzem. Trzecia edycja już za nami.

  Drugi weekend września Kazimierz Dolny był pełen wydarzeń pod wspólnym hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem”, w których aktywnie udział wzięli mieszkańcy oraz licznie przybyli fani lotnictwa z różnych regionów Polski. Jednym słowem Kazimierz opanowali lotnicy.

 • Śmigłowiec SAR z Gdynii z pomocą pracownikowi platformy.

  Wczoraj załoga dyżurna śmigłowca ratownictwa morskiego Anakonda, pełniąca dyżur ratowniczy SAR w Gdyni Babich Dołach, ewakuowała na ląd pracownika platformy, który potrzebował pomocy medycznej.

Top