niedziela, 06 maj 2018 14:22

Udział lotnictwa Marynarki Wojennej w tegorocznych pokazach.

Napisane przez BLMW
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Źródło zdjęcia: BLMW Źródło zdjęcia: BLMW

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej na swojej internetowej stronie przedstawia kalendarz lotniczych imprez w których będą uczestniczyć ich samoloty i śmigłowce. Zapraszamy do zapoznania się z listą pokazów lotniczych.

 • 2-3 czerwca, Pardubice (Czechy), pokaz dynamiczny śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM, Aviaticka pout` 2018
 • 9-10 czerwca, Malbork, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28 B1R, święto 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego
 • 10 czerwca, Cosford, Wielka Brytania, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28B 1R z okazji 100-lecia RAF
 • 15-17 czerwca, Świnoujście, pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach obchodów 100 lecia MW
 • 15-17 czerwca, Świnoujście, pokaz statyczny śmigłowca ZOP Mi-14PŁ w ramach obchodów 100 lecia MW
 • 24 czerwca, Gdynia, przelot – defilada 3 x M28B, 3 x Mi-14PŁ, 3 x W-3WARM, 2 x Mi-2, 1 x SH-2G z okazji 100-lecia MW (1 x W-3WARM odejdzie z szyku i wykona pokaz ratownictwa)
 • 26 czerwca, Gdynia, pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach obchodów Dni Morza
 • 15 sierpnia, Warszawa, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach defilady lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego
 • 17-19 sierpnia, Gdynia, pokaz statyczny śmigłowca ZOP Mi-14PŁ, samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28B 1R, śmigłowca Mi-2 i SH-2G oraz pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach Gdynia Aerobaltic
 • 23-24 sierpnia, Dęblin, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach obchodów 100 lecia Lotnictwa Polskiego
 • 25-26 sierpnia, Radom, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach obchodów 100 lecia Niepodległości oraz Lotnictwa Wojskowego
 • 13 października, Warszawa Okęcie, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28 B1R w ramach Nocy w Instytucie Lotnictwa

Źródło informacji: http://blmw.wp.mil.pl/pl/50.html

 

Czytany 908 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 maj 2018 14:30

Artykuły powiązane

 • Relacja z treningów przed Air Show w Radomiu. Bądźcie z nami!

  Zapewne wielu z Was nie rozpocznie Air Show w Radomiu od soboty. Pokazy w Radomiu przyciągają widzów już od połowy tygodnia, kiedy to trwają przyloty i treningi, a okolice lotniska wypełniają się miłośnikami samolotów.

 • Air Show 2018 w Radomiu. Organizacja ruchu i parkowanie podczas pokazów lotniczych.

  W związku z Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show 2018 w Radomiu, w dniach 25 i 26 sierpnia wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu kołowego. Ulice w rejonie radomskiego lotniska zostaną zamknięte. Wyznaczone będą strefy parkingowe.

 • Podczas Air Show w Radomiu bilety również będzie można kupić w kasach.

  Wychodząc naprzeciw prośbom widzów Air Show w Radomiu Organizatorzy informują, że w dniach pokazów (25 i 26 sierpnia 2018 r.) zostaną jednak uruchomione PUNKTY KASOWE PRZY WEJŚCIACH NA TEREN LOTNISKA.

 • Defilada lotnicza podczas Święta Wojska Polskiego. Zobacz nasz materiał filmowy.

  Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty turbośmigłowe i odrzutowe: PZL-130 Orlik II w formacji klina, M-28 Bryza, An-28, Casa C-295M (klin), C-130 Hercules, M-346 Bielik, F-16 Jastrząb oraz samoloty do transportu VIP Gulfstream G-550 i Boeing B-737, każdy eskortowany przez parę F-16. Samolotom z biało-czerwoną szachownicą towarzyszyły C-130 Hercules z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i Rumunii.

 • Najpierw przelecą Iskry, na końcu amerykański tankowiec. Szczegóły lotniczej części Wielkiej Defilady Niepodległości.

  W tym roku część powietrzna Wielkiej Defilady Niepodległości będzie wyjątkowa dla fanów lotnictwa. Jakie statki powietrzne pojawią się na niebie jako pierwsze? O której rozpocznie się defilada? I w którym miejscu najlepiej pojawić się z aparatami, by zrobić najpiękniejsze zdjęcia? Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie informacje na jej temat.

 • The Flying Bulls BO-105 podczas Air Show 2018 w Radomiu.

  BO-105 został wprowadzony po raz pierwszy w 1967 r. Do 1997 r. wyprodukowano łącznie 1425 takich śmigłowców. Cechą szczególną tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy zastosowano nowe materiały: tytan dla głowicy wirnika i GRP (tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym) dla łopatek wirnika.

 • Piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zapraszają na Air Show 2018.

  Piloci "transportowców" z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie zapraszają wszystkich na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018. Kpt. pil. Filip Kłodziński i por. pil. Paulina Szkudlarz, wystąpią nie tylko na Air Show w Radomiu, ale również polecą w defiladzie lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego nad warszawską Wisłostradą.

 • Wspólny pokaz Zespołu Akrobacyjnego Orlik i samolotów Harvard na Air Show w Radomiu.

  Do niezwykłej współpracy Zespołu Akrobacyjnego Orlik i właścicieli samolotów Harvard Jacka Mainki i Marcina Kubraka, doszło rok temu. – Wtedy powstał pomysł, by szkolne samoloty, czyli PZL-130 Orlik oraz Harvardy, na których szkolili się polscy piloci w czasie II wojny światowej, spotkały się w powietrzu.

 • North American T-28 Trojan na Air Show w Radomiu.

  North American T-28 Trojan – amerykański samolot treningowy z silnikiem tłokowym używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60. Po wycofaniu ze służby wiele z nich przeszło w ręce prywatne.

 • Bezpieczeństwo na pokazach lotniczych w Radomiu.

  W XVI edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 do zapewnienia bezpieczeństwa, zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz medycznego, zaangażowani będą żołnierze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Miejskiej oraz pracownicy agencji ochrony.

Top