niedziela, 06 maj 2018 14:22

Udział lotnictwa Marynarki Wojennej w tegorocznych pokazach.

Napisane przez BLMW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: BLMW Źródło zdjęcia: BLMW

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej na swojej internetowej stronie przedstawia kalendarz lotniczych imprez w których będą uczestniczyć ich samoloty i śmigłowce. Zapraszamy do zapoznania się z listą pokazów lotniczych.

 • 2-3 czerwca, Pardubice (Czechy), pokaz dynamiczny śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM, Aviaticka pout` 2018
 • 9-10 czerwca, Malbork, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28 B1R, święto 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego
 • 10 czerwca, Cosford, Wielka Brytania, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28B 1R z okazji 100-lecia RAF
 • 15-17 czerwca, Świnoujście, pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach obchodów 100 lecia MW
 • 15-17 czerwca, Świnoujście, pokaz statyczny śmigłowca ZOP Mi-14PŁ w ramach obchodów 100 lecia MW
 • 24 czerwca, Gdynia, przelot – defilada 3 x M28B, 3 x Mi-14PŁ, 3 x W-3WARM, 2 x Mi-2, 1 x SH-2G z okazji 100-lecia MW (1 x W-3WARM odejdzie z szyku i wykona pokaz ratownictwa)
 • 26 czerwca, Gdynia, pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach obchodów Dni Morza
 • 15 sierpnia, Warszawa, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach defilady lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego
 • 17-19 sierpnia, Gdynia, pokaz statyczny śmigłowca ZOP Mi-14PŁ, samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28B 1R, śmigłowca Mi-2 i SH-2G oraz pokaz dynamiczny ratownictwa w wykonaniu załogi śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM w ramach Gdynia Aerobaltic
 • 23-24 sierpnia, Dęblin, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach obchodów 100 lecia Lotnictwa Polskiego
 • 25-26 sierpnia, Radom, pokaz statków powietrznych BLMW w ramach obchodów 100 lecia Niepodległości oraz Lotnictwa Wojskowego
 • 13 października, Warszawa Okęcie, pokaz statyczny samolotu patrolowo – rozpoznawczego M28 B1R w ramach Nocy w Instytucie Lotnictwa

Źródło informacji: http://blmw.wp.mil.pl/pl/50.html

 

Czytany 716 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 maj 2018 14:30

Artykuły powiązane

 • Są już oficjalne ceny biletów na Air Show w Radomiu!

  Jak piszą Organizatorzy tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW będą szczególne z kilku względów. Odbywają się w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia powstania lotnictwa wojskowego. Planowany jest udział statków powietrznych z 22 państw, w tym aż 12 zespołów akrobacyjnych z Europy i Azji.

 • NATO Tiger Meet od kuchni - dosłownie i w przenośni.

  NATO Tiger Meet to nie tylko ćwiczenia eskadr, ale także pretekst do integracji środowiska lotników. Nie inaczej jest tym razem. Do tej pory, poza wieloma godzinami lotów, piloci uczestniczyli w zawodach sportowych, prezentowali przysmaki kuchni z własnych regionów, a wczoraj wieczorem wymienili się upominkami.

 • Porozumienie w sprawie Air Show w Radomiu zostało podpisane.

  23 maja 2018 r. w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania „Porozumienia w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018”. W wydarzeniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Wojciech Skurkiewicz, Dowódca Generalny RSZ, gen. broni Jarosław Mika oraz I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ, gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

 • Dziś uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie organizacji Air Show w Radomiu.

  Uroczystość podpisania „Porozumienia w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018” odbędzie się 23 maja 2018 r. o godz. 14:00 w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie ul. Żwirki i Wigury 1C.

 • Dzień Otwartych Koszar w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

  W imieniu 23BLT i Organizatorów "Dnia otwartego Koszar" zapraszamy jak w co roku na lotniczą imprezę, która odbędzie się na lotnisku wojskowym w miejscowości Janów koło Mińska Mazowieckiego już w najbliższą sobotę.

 • Patrouille Suisse na Air Show w Radomiu. Szwajcarskie białe krzyże ponownie na radomskim niebie.

  Za niecałe trzy miesiace pokazy! Czas przedstawić kolejnych gości. Patrouille Suisse to Zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Szwajcarii, powstał 8 sierpnia 1964 roku. Nazwa Zespołu nawiązuje do swojego poprzednika, wcześniej powstałego zespołu akrobacyjnego Patrouille de France.

 • Sky Show Sobienie 2018 - ruszyła sprzedaż biletów.

  Piknik lotniczy Sky Show Sobienie 2018 już za niecały miesiąc. Organizatorzy imprezy, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2018 w Sobieniach Szlacheckich pod Warszawą, uruchomili przedsprzedaż biletów. Koszt jednorazowego wstępu to 20 zł za osobę, po 31 maja cena wzrośnie do 30 zł, a w dniu pikniku wyniesie 35 zł.

 • Frecce Tricolori na Air Show w Radomiu. Ich pokaz zawsze zachwyca.

  Przed Wami jeden z najbardziej wyczekiwanych zespołów na Air Show Radom 2018 – Zespół Frecce TriColori. Zespół akrobacyjny Włoskich Sił Powietrznych został założony w 1961 roku w Rivolto, w regionie Friuli Venezia Giulia.

 • Druga edycja Lotniczej Majówki w Iławie już za nami.

  Sezon lotniczych pokazów w Polsce został oficjalnie rozpoczęty piękną imprezą w otoczeniu natury i mazurskiego jeziora. Druga edycja pokazów Lotnicza Majówka w Iławie odbyła się w sobotę 12 maja nad jeziorem Jeziorak.

 • Szykuje się skandal na Air Show w Radomiu. Szlabany wspólnoty odetną drogę gościom i organizatorom.

  Czy organizacja tegorocznych międzynarodowych pokazów lotniczych, które zaplanowano na ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie, zostanie utrudniona ? Wszystko przez...szlabany, które stanęły na drogach wjazdowych i wyjazdowych prowadzących na teren osiedla Sadków znajdującego się obok radomskiej bazy wojskowej.

Top