środa, 09 maj 2018 13:30

Samoloty i śmigłowce USA dostaną tysiące kierowanych laserowo pocisków APKWS.

Napisane przez BAE Systems
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy) przyznała BAE Systems kontrakt o wartości 175 mln USD na ponad 7000 kierowanych laserowo pocisków rakietowych APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System).

Kontrakt został przyznany w ramach ramowej umowy o wartości 600 mln USD na dostawę uzbrojenia dla U.S. Navy, Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (U.S. Marine Corps), Wojsk Lądowych (U.S. Army) i Sił Powietrznych (U.S. Air Force), jak również do rosnącej liczby krajów sojuszniczych. Kontrakt zwiększa także zamówioną partię produkcyjną i jej całkowitą wartość, aby sprostać rosnącemu popytowi. BAE Systems spodziewa się dodatkowych zamówień, pozwalających zwiększyć liczbę pocisków w ramach tej partii produkcyjnej do 17 500 sztuk.

„Globalne zapotrzebowanie na nasze zdolności precyzyjnego uderzenia wynikają z rosnącego popytu na pociski, które mogą z dużą dokładnością zwalczać cele nieopancerzone znajdujące się w pobliżu własnych jednostek, cywilów i szczególnie ważnych obiektów” – powiedział Marc Casseres, dyrektor ds. systemów precyzyjnego kierowania i rozpoznania w BAE Systems. „Nasi klienci otrzymują APKWS, czyli wysokiej jakości, niezawodny i łatwy w użyciu produkt, który został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu zamierzonych celów z niezwykłą dokładnością”.

pociski bae systems

BAE Systems zwiększa tempo, aby osiągnąć poziom produkcji przekraczający 20 000 sztuk APKWS rocznie. Chce w ten sposób sprostać rosnącym wymaganiom klientów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości. Najnowocześniejsze linie produkcyjne pocisków kierowanych w New Hampshire i Teksasie oraz szeroka sieć dostawców umożliwiły przyspieszenie produkcji seryjnej, przekroczenie oczekiwań związanych z wytwarzaniem i dostarczenie pocisków U.S. Navy przed terminem.

Innowacyjna technologia APKWS pozwoliła przekształcić standardowy niekierowany pocisk rakietowy kalibru 2,75 cala (70 mm) w uzbrojenie precyzyjne, dzięki zamontowaniu zestawu kierującego między głowicą a silnikiem pocisku niekierowanego. Wyjątkowa dokładność trafienia APKWS zminimalizuje ryzyko strat pobocznych obiektów znajdujących się bardzo blisko celów, zmniejszając w ten sposób ryzyko trafienia oddziałów na polu walki, a jednocześnie zapewniając im bezpośrednie wsparcie lotnicze.

APKWS to jedyne kierowane pociski rakietowe kalibru 2,75 cala dopuszczone przez amerykański Departament Obrony do użycia przez różne typy samolotów i śmigłowców wojskowych. Pociski te są wykorzystywane przez U.S. Navy, U.S. Marine Corps, U.S. Army i U.S. Air Force, są też dostępne dla klientów międzynarodowych w ramach programu zakupów sprzętu wojskowego (FMS) od lub za pośrednictwem rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Źródło informacji i zdjęć: BAE Systems / REPUTATION MANAGERS Sp. z o.o.

Czytany 425 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 maj 2018 13:39

Artykuły powiązane

 • Czy maleją szanse na pokaz F-22 Raptor na radomskim niebie? Brak w harmonogramie lotów.

  Sprawa Raptorów na radomskim niebie podczas pokazów lotniczych powraca jak bumerang. Przyzwyczailiśmy się już do myśli, że zobaczymy je na Air Show w Radomiu. Po przylocie do Powidza, grupa amerykańskich samolotów wzięła udział w lotniczej paradzie podczas Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia nad Warszawą, czym zaskoczyła wielu widzów i nie tylko...

 • Możesz wygrać bilety na lot do USA. Konkurs organizuje LOT i Mastercard.

  Konkurs LOT-u i Mastercard zachęca do ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Żeby wygrać bilety lotnicze do wybranego portu LOTu w USA i karty płatnicze o wartości 500 dolarów, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące wypełniania wniosku wizowego.

 • Uwaga! Zmiany w przewozie substancji sproszkowanych na rejsach do USA.

  Od 30 czerwca br. amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) wprowadza ograniczenia dotyczące przewozu substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml w bagażu kabinowym na rejsach do USA.

 • Roboty będą wspierać produkcję samolotów bojowych.

  Inżynierowie BAE Systems będą niebawem mogli czerpać korzyści z użytkowania robotów współpracujących z zespołami linii produkcyjnej (collaborative robots – cobots – „koboty”), zaprojektowanych aby wspierać ludzi w złożonych procesach produkcji samolotów bojowych. Takie rozwiązania mają wejść w życie już w tym roku.

 • Przez pomyłkę pilotów pasażerowie samolotu uznali, że zostali porwani.

  Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek wieczorem na lotnisku Kennedy’go w Nowym Jorku. Maszyna linii Jet Blue A321 planowo rozpoczęła kołowanie po lotnisku. Lot miał się odbyć do Los Angeles. W pewnym momencie kontakt z pilotami został przerwany, przy czym maszyna cały czas poruszała się po drodze kołowania.

 • To już 50 lat kiedy C-5 Galaxy wspiera wojskowy transport lotniczy!

  Firma Lockheed Martin Aeronautics świętowała wczoraj 50-lecie transportu strategicznego C-5 Galaxy w zakładzie Marietta w stanie Georgia. Głos zabrał Georgia Gov Nathan Deal, który był głównym mówcą wydarzenia, w którym wzięli udział pracownicy Lockheed Martin, wybrani urzędnicy i przedstawiciele Sił Powietrznych USA.

 • Pegasus KC-46A przeprowadza testy tankowania w locie.

  Samolot do tankowania w powietrzu, Pegasus KC-46A, przeprowadza testy w locie. Planuje się, że Pegasus w bazie Edwards wraz z Boeingiem z 418. Eskadry przeprowadzą jeszcze wiele testów.

 • Łazik z Politechniki Częstochowskiej wygrał prestiżowe zawody w USA.

  Cz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej zwyciężył tegoroczne prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich, rozgrywane w USA. Trzecie miejsce zajął IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, a czwarte - zespół Raptors z Politechniki Łódzkiej.

 • Wizyta amerykańskich kadetów w dęblińskiej Szkole Orląt.

  W dniach 21 maja – 01 czerwca br. w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych trwa wizyta delegacji kadetów uczelni amerykańskich, której celem jest wymiana międzynarodowych doświadczeń, zapoznanie z Uczelnią, programem kształcenia oraz szeroko pojętą kulturą i tradycją Polski.

 • Odrestaurowana Memphis Belle odsłonięta w Muzeum Narodowym Sił Powietrznych USA.

  Siedemdziesiąt pięć lat temu 17 maja 1943 r. załoga bombowca B-17F Memphis Belle ukończyła 25. misję bojową w okupowanej przez nazistów Europie. Pokonali nieprzezwyciężone siły przeciwnika, stając się załogą pierwszego ciężkiego bombowca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych USA, który w ten sposób ukończył z powodzeniem 25 misji i powrócił szczęśliwie do Stanów Zjednoczonych.

Top