środa, 09 maj 2018 13:30

Samoloty i śmigłowce USA dostaną tysiące kierowanych laserowo pocisków APKWS.

Napisane przez BAE Systems
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy) przyznała BAE Systems kontrakt o wartości 175 mln USD na ponad 7000 kierowanych laserowo pocisków rakietowych APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System).

Kontrakt został przyznany w ramach ramowej umowy o wartości 600 mln USD na dostawę uzbrojenia dla U.S. Navy, Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (U.S. Marine Corps), Wojsk Lądowych (U.S. Army) i Sił Powietrznych (U.S. Air Force), jak również do rosnącej liczby krajów sojuszniczych. Kontrakt zwiększa także zamówioną partię produkcyjną i jej całkowitą wartość, aby sprostać rosnącemu popytowi. BAE Systems spodziewa się dodatkowych zamówień, pozwalających zwiększyć liczbę pocisków w ramach tej partii produkcyjnej do 17 500 sztuk.

„Globalne zapotrzebowanie na nasze zdolności precyzyjnego uderzenia wynikają z rosnącego popytu na pociski, które mogą z dużą dokładnością zwalczać cele nieopancerzone znajdujące się w pobliżu własnych jednostek, cywilów i szczególnie ważnych obiektów” – powiedział Marc Casseres, dyrektor ds. systemów precyzyjnego kierowania i rozpoznania w BAE Systems. „Nasi klienci otrzymują APKWS, czyli wysokiej jakości, niezawodny i łatwy w użyciu produkt, który został zaprojektowany z myślą o osiągnięciu zamierzonych celów z niezwykłą dokładnością”.

pociski bae systems

BAE Systems zwiększa tempo, aby osiągnąć poziom produkcji przekraczający 20 000 sztuk APKWS rocznie. Chce w ten sposób sprostać rosnącym wymaganiom klientów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości. Najnowocześniejsze linie produkcyjne pocisków kierowanych w New Hampshire i Teksasie oraz szeroka sieć dostawców umożliwiły przyspieszenie produkcji seryjnej, przekroczenie oczekiwań związanych z wytwarzaniem i dostarczenie pocisków U.S. Navy przed terminem.

Innowacyjna technologia APKWS pozwoliła przekształcić standardowy niekierowany pocisk rakietowy kalibru 2,75 cala (70 mm) w uzbrojenie precyzyjne, dzięki zamontowaniu zestawu kierującego między głowicą a silnikiem pocisku niekierowanego. Wyjątkowa dokładność trafienia APKWS zminimalizuje ryzyko strat pobocznych obiektów znajdujących się bardzo blisko celów, zmniejszając w ten sposób ryzyko trafienia oddziałów na polu walki, a jednocześnie zapewniając im bezpośrednie wsparcie lotnicze.

APKWS to jedyne kierowane pociski rakietowe kalibru 2,75 cala dopuszczone przez amerykański Departament Obrony do użycia przez różne typy samolotów i śmigłowców wojskowych. Pociski te są wykorzystywane przez U.S. Navy, U.S. Marine Corps, U.S. Army i U.S. Air Force, są też dostępne dla klientów międzynarodowych w ramach programu zakupów sprzętu wojskowego (FMS) od lub za pośrednictwem rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Źródło informacji i zdjęć: BAE Systems / REPUTATION MANAGERS Sp. z o.o.

Czytany 511 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 maj 2018 13:39

Artykuły powiązane

 • Jak wygląda praca JTAC-ów - nawigatorów naprowadzania statków powietrznych.

  Wiedzą wszystko o celu, który trzeba zniszczyć, znają dokładną lokalizację wojsk nieprzyjaciela oraz armii sojuszniczych. Ich informacje służą pilotom do ataku podczas misji close air suport – bliskiego wsparcia. Jak wygląda praca JTAC-ów, nawigatorów naprowadzania statków powietrznych, opowiada sierż. Burton Fitzpatrick, JTAC US Air Force. Sierżant brał udział w ćwiczeniach  „Aviation Detachment” w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

 • Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rozmowy o współpracy Polski i USA dot. kosmosu.

  Polska Agencja Kosmiczna prowadzi rozmowy o współpracy Polski i USA dot. kosmosu. Chodzi o rozwój projektów na rzecz misji kosmicznych czy współpracę badawczą w zakresie technologii kosmicznych - podała w piątkowym komunikacie PAK.

 • GA-ASI przeprowadziło kolejną fazę prób bezzałogowego statku latającego Gray Eagle Extended Range.

  Przedsiębiorstwo General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), we współpracy z amerykańską armią, przeprowadziło kolejną fazę prób (FOT&E) bezzałogowego statku powietrznego MQ-1C ER Gray Eagle Extended Range (o rozszerzonym zasięgu). Próby bezzałogowego systemu latającego (UAS) rozpoczęły się na początku czerwca, obejmując 644 godzin lotów testowych. Powodzenie prób bezzałogowego statku powietrznego MQ-1C ER otwiera furtkę do jego wstępnej eksploatacji przez Dowództwo Wywiadu i Bezpieczeństwa Sił Lądowych USA (INSCOM) oraz Dowództwo Operacji Specjalnych USA (SOCOM), a także jednostki Dowództwa Sił Lądowych USA (FORSCOM).

 • Amerykanin zwycięzcą Red Bull Air Race w Indianapolis.

  Michael Goulian został pierwszym amerykańskim pilotem od 2008 roku, który wygrał podniebny wyścig u siebie. Amerykanin Michael Goulian zwyciężył w przedostatniej rundzie Mistrzostw Świata Red Bull Air Race i awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. W Challenger Cup najlepszy był Florian Berger.

 • Boeing wygrywa pilotażowy program szkolenia pilotów US Air Force na samolocie T-X.

  Piloci Sił Powietrznych USA wkrótce będą się szkolić się do walki na samolotach i symulatorach T-X od Boeinga. "Dzisiejsza informacja jest kulminacją lat niezmiennego skupienia się przez zespół Boeinga i Saaba", powiedział Leanne Caret, prezes i dyrektor generalny Boeing Defence, Space & Security. "Jest to bezpośredni rezultat naszych wspólnych inwestycji w rozwój systemu opartego na unikalnych wymaganiach Amerykańskich Sił Powietrznych. Oczekujemy, że T-X będzie programem franchisingowym [orgin.] przez większość tego stulecia "

 • Linia lotnicza KLM uruchomi połączenie do Las Vegas.

  Wkrótce oferta lotów KLM wzbogaci się o kolejne miasto w Ameryce Północnej. Od lata 2019 (a dokładnie od 6 czerwca 2019) holenderskimi liniami będzie można polecieć przez Amsterdam bezpośrednim rejsem do Las Vegas w stanie Nevada. Las Vegas to osiemnasty kierunek KLM w USA. Loty będą odbywały się do trzech razy w tygodniu samolotem Boeing 787-900 „Dreamliner”, z 294 miejscami na pokładzie. Wraz z uruchomieniem trasy do Las Vegas, KLM wycofuje z rozkładu połączenia do dwóch afrykańskich miast: Freetown (Sierra Leone) oraz Monrovii (Liberia).

 • Czy maleją szanse na pokaz F-22 Raptor na radomskim niebie? Brak w harmonogramie lotów.

  Sprawa Raptorów na radomskim niebie podczas pokazów lotniczych powraca jak bumerang. Przyzwyczailiśmy się już do myśli, że zobaczymy je na Air Show w Radomiu. Po przylocie do Powidza, grupa amerykańskich samolotów wzięła udział w lotniczej paradzie podczas Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia nad Warszawą, czym zaskoczyła wielu widzów i nie tylko...

 • Możesz wygrać bilety na lot do USA. Konkurs organizuje LOT i Mastercard.

  Konkurs LOT-u i Mastercard zachęca do ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Żeby wygrać bilety lotnicze do wybranego portu LOTu w USA i karty płatnicze o wartości 500 dolarów, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące wypełniania wniosku wizowego.

 • Uwaga! Zmiany w przewozie substancji sproszkowanych na rejsach do USA.

  Od 30 czerwca br. amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) wprowadza ograniczenia dotyczące przewozu substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml w bagażu kabinowym na rejsach do USA.

 • Roboty będą wspierać produkcję samolotów bojowych.

  Inżynierowie BAE Systems będą niebawem mogli czerpać korzyści z użytkowania robotów współpracujących z zespołami linii produkcyjnej (collaborative robots – cobots – „koboty”), zaprojektowanych aby wspierać ludzi w złożonych procesach produkcji samolotów bojowych. Takie rozwiązania mają wejść w życie już w tym roku.

Top