piątek, 11 maj 2018 13:21

Owocny rok dla Emirates dzięki Emirates Fresh.

Napisane przez Emirates Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, mają za sobą udany rok działania usługi Emirates Fresh – specjalistycznej oferty rozwiązań w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się do 155 kierunków w obrębie siatki połączeń przewoźnika.

W ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia oferty w kwietniu 2017 roku, linie Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 400 tys. ton tego rodzaju produktów w ramach trzech różnych kategorii usługi Emirates Fresh. Emirates Fresh to wariant podstawowy stworzony z myślą o przewozie zwykłych towarów łatwo psujących się takich jak warzywa i owoce, które lepiej znoszą wysokie temperatury. Emirates Fresh Breathe to szereg rozwiązań chłodniczych w transporcie delikatnych produktów takich jak świeże kwiaty cięte, a Emirates Fresh Active zapewnia wzmocnioną ochronę towarów nieodpornych na wahania temperatury.

Warzywa i owoce były największą kategorią produktów łatwo psujących się przewożonych przez Emirates SkyCargo. W ciągu ostatniego roku przewoźnik przetransportował ponad 150 tys. ton warzyw i owoców na całym świecie. Przeszło jedna piąta wszystkich warzyw i owoców przewiezionych przez Emirates SkyCargo pochodziła z Indii. Prawie połowa warzyw i owoców z całego świata została dostarczona do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które mogą poszczycić się bogatą międzynarodową ofertą gastronomiczną skierowaną do licznej grupy ekspatów. W związku z rozpoczęciem sezonu eksportowego na mango z subkontynentu indyjskiego i nadejściem Ramadanu od maja 2018 linie Emirates SkyCargo czeka jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku pod względem przewozu produktów łatwo psujących się. 

Ponadto w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewoźnik przetransportował ponad 65 tys. ton ryb i owoców morza oraz blisko 60 tys. ton mięsa. Linie przewożą m.in. łososia z Norwegii do Azji Wschodniej, ryby i owoce morza z RPA i Ugandy do Europy oraz wysokogatunkowe mięso z Melbourne na Bliski Wschód. Przetransportowały m.in. blisko 25 tys. ton mięsa z Australii i Nowej Zelandii.

Oprócz tego na pokładzie Emirates SkyCargo w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. przewieziono ponad 50 tys. ton świeżych kwiatów i roślin, w tym kwiaty przetransportowane samolotami towarowymi bezpośrednio z najważniejszych regionów uprawy kwiatów na świecie, takich jak Kenia czy Ekwador, do Amsterdamu, ośrodka światowego rynku kwiaciarskiego.

Eksport produktów łatwo psujących się często stanowi istotne źródło przychodu dla lokalnej gospodarki. Linie Emirates SkyCargo przyczyniają się do rozwoju współpracy gospodarczej i handlu na całym świecie, zapewniając dostęp do nowych rynków poprzez sieć połączeń na sześciu kontynentach przez Dubaj. Na przykład w 2017 r. przewoźnik pomógł zwiększyć eksport towarów takich jak rambutan i liczi z Wietnamu na Bliski Wschód, dając szansę wejścia na nowe rynki wietnamskim eksporterom. Podobnie linie Emirates SkyCargo w znacznym stopniu przyczyniły się do ożywienia eksportu ryb i owoców morza ze Sri Lanki do Europy.

– Usługa Emirates Fresh, którą wprowadziliśmy w zeszłym roku, spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem ze strony naszych klientów – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates, Cargo. – Trzy różne warianty usługi Emirates Fresh pozwalają nam odpowiadać na zróżnicowane potrzeby eksporterów produktów łatwo psujących się. Cały czas współpracujemy z naszymi klientami oraz inwestujemy i udoskonalamy ofertę Emirates Fresh oraz nasze pozostałe specjalistyczne usługi. Dzięki temu jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją – dodał Nabil Sultan.

Koncentrując się na klientach, linie Emirates SkyCargo opracowały specjalistyczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu. Wśród nich warto wymienić nagradzane usługi Emirates Pharma dla globalnej branży farmaceutycznej, przewóz luksusowych aut w ramach Emirates Wheels, czy Emirates AOG dla branży lotniczej na całym świecie.

Linie Emirates SkyCargo oferują przestrzeń ładunkową w przeszło 265 nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotach, w tym 14 samolotach towarowych. Przewoźnik dysponuje najnowocześniejszymi obiektami chłodniczymi na terenie terminali cargo Emirates w Dubaju. Ponadto linie gwarantują dodatkową ochronę ładunku w postaci innowacyjnych powłok termoizolacyjnych White Cover i kontenerów cargo, w tym pierwszych na świecie systemów chłodniczych Ventilated Cool Dolly.

Źródło informacji i zdjęć: Emirates press release

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 13:26

Artykuły powiązane

 • Linie lotnicze Emirates rekrutują pilotów w Polsce.

  Linie Emirates organizują w Warszawie Dni Otwarte dla doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy usiądą za sterami samolotów przewoźnika w ramach stale rozszerzanej siatki połączeń międzynarodowych.

 • Linie Emirates i Formuła 1® przedłużają współpracę.

  Emirates, największe linie lotnicze na świecie, i Formuła 1®, cykl najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów samochodowych, poinformowały o przedłużeniu i rozszerzeniu współpracy do końca 2022 r.

 • Grupa Emirates poinformowała dzisiaj, że 30. rok z rzędu odnotowała zysk i stabilny rozwój firmy.

  W opublikowanym dziś sprawozdaniu rocznym za 2017-18 r. Grupa Emirates wykazała zysk w wysokości 4.1 mld AED (1.1 mld USD) za rok finansowy trwający do 31 marca 2018 r., co stanowi wzrost o 67% w stosunku do zeszłego roku. Przychód grupy wyniósł 102.4 mld AED (27.9 mld USD), o 8% więcej niż w roku ubiegłym, a jej saldo gotówkowe wzrosło o 33% do 25.4 mld AED (6.9 mld USD), m.in. dzięki emisji obligacji w marcu i bardzo dobrych wynikach sprzedaży, do których przyczyniło się wcześniejsze w tym roku nadejście okresu wielkanocnego pod koniec marca.

 • 4 kolejne samoloty B777 dla odświeżonej floty Grupy Lufthansa.

  Boeing i grupa Lufthansa podpisały zamówienie na kolejne cztery samoloty B777 o wartości 1,4 mld dolarów. Zakup jest częścią planów lini lotniczej, mających na celu modernizację floty przez zakup nowszych samolotów szerokokadłubowych.

 • 5 porad, jak zaplanować idealny miesiąc miodowy ... z Emirates.

  Dla wielu nowożeńców długo wyczekiwany miesiąc miodowy zaczyna się tuż po wymarzonym ślubie. Niezapomniana podróż poślubna nie może obyć się bez wcześniejszego planowania: od ustalenia daty, poprzez wybór kierunku, po załatwienie formalności związanych choćby ze zmianą nazwiska po ślubie. Pamiętajcie, że paszport traci ważność po 60 dniach od zmiany nazwiska. Ważne: nazwisko podane w rezerwacji musi być takie samo jak w paszporcie. Na wszelki wypadek skontaktujcie się z biurem podróży, linią lotniczą lub innym usługodawcą.

 • Odprawa z dowolnego miejsca na terenie Dubaju - nowa usługa Emirates.

  Linie Emirates wprowadziły nową usługę Home Check-in, która pozwala pasażerom odprawić się przed lotem z dowolnego miejsca na terenie Dubaju. Z usługi mogą skorzystać pasażerowie wszystkich klas podróżujący liniami Emirates.

 • Pół roku owocnej współpracy linii Emirates i flydubai.

  Linie Emirates i flydubai przedstawiły imponujące statystyki dotyczące liczby przewiezionych pasażerów w pierwszych sześciu miesiącach funkcjonowania umowy między przewoźnikami. Świadczy to o niezwykle pozytywnej reakcji ze strony klientów i udanym początku porozumienia code-share zawartego w lipcu ubiegłego roku.

 • Spotkanie rekrutacyjne załogi pokładowej Emirates w Warszawie.

  Emirates, jedna z największych linii lotniczych na świecie, poszukuje nowych członków załogi pokładowej. Kandydaci chcący wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami przewoźnika będą mieli najbliższą okazję już niebawem. Kolejne spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 28 kwietnia br. w Warszawie w hotelu Novotel Warszawa Airport.

 • Emirates SkyCargo wprowadza nową usługę szybkiego przewozu części samolotowych.

  Emirates SkyCargo, największe międzynarodowe linie lotnicze cargo na świecie, wprowadziły nową usługę szybkiego przewozu części samolotowych na całym świecie – Emirates AOG.

 • Qatar Airways rozbudowuje swoją flotę Cargo. Zakupi od Boeinga kolejne 5 B777.

  Boeing i Qatar Airways podpisały list intencyjny dotyczący zakupu pięciu samolotów B777 o wartości 1,7 miliarda dolarów.

Top