piątek, 11 maj 2018 13:21

Owocny rok dla Emirates dzięki Emirates Fresh.

Napisane przez Emirates Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, mają za sobą udany rok działania usługi Emirates Fresh – specjalistycznej oferty rozwiązań w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się do 155 kierunków w obrębie siatki połączeń przewoźnika.

W ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia oferty w kwietniu 2017 roku, linie Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 400 tys. ton tego rodzaju produktów w ramach trzech różnych kategorii usługi Emirates Fresh. Emirates Fresh to wariant podstawowy stworzony z myślą o przewozie zwykłych towarów łatwo psujących się takich jak warzywa i owoce, które lepiej znoszą wysokie temperatury. Emirates Fresh Breathe to szereg rozwiązań chłodniczych w transporcie delikatnych produktów takich jak świeże kwiaty cięte, a Emirates Fresh Active zapewnia wzmocnioną ochronę towarów nieodpornych na wahania temperatury.

Warzywa i owoce były największą kategorią produktów łatwo psujących się przewożonych przez Emirates SkyCargo. W ciągu ostatniego roku przewoźnik przetransportował ponad 150 tys. ton warzyw i owoców na całym świecie. Przeszło jedna piąta wszystkich warzyw i owoców przewiezionych przez Emirates SkyCargo pochodziła z Indii. Prawie połowa warzyw i owoców z całego świata została dostarczona do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które mogą poszczycić się bogatą międzynarodową ofertą gastronomiczną skierowaną do licznej grupy ekspatów. W związku z rozpoczęciem sezonu eksportowego na mango z subkontynentu indyjskiego i nadejściem Ramadanu od maja 2018 linie Emirates SkyCargo czeka jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku pod względem przewozu produktów łatwo psujących się. 

Ponadto w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewoźnik przetransportował ponad 65 tys. ton ryb i owoców morza oraz blisko 60 tys. ton mięsa. Linie przewożą m.in. łososia z Norwegii do Azji Wschodniej, ryby i owoce morza z RPA i Ugandy do Europy oraz wysokogatunkowe mięso z Melbourne na Bliski Wschód. Przetransportowały m.in. blisko 25 tys. ton mięsa z Australii i Nowej Zelandii.

Oprócz tego na pokładzie Emirates SkyCargo w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. przewieziono ponad 50 tys. ton świeżych kwiatów i roślin, w tym kwiaty przetransportowane samolotami towarowymi bezpośrednio z najważniejszych regionów uprawy kwiatów na świecie, takich jak Kenia czy Ekwador, do Amsterdamu, ośrodka światowego rynku kwiaciarskiego.

Eksport produktów łatwo psujących się często stanowi istotne źródło przychodu dla lokalnej gospodarki. Linie Emirates SkyCargo przyczyniają się do rozwoju współpracy gospodarczej i handlu na całym świecie, zapewniając dostęp do nowych rynków poprzez sieć połączeń na sześciu kontynentach przez Dubaj. Na przykład w 2017 r. przewoźnik pomógł zwiększyć eksport towarów takich jak rambutan i liczi z Wietnamu na Bliski Wschód, dając szansę wejścia na nowe rynki wietnamskim eksporterom. Podobnie linie Emirates SkyCargo w znacznym stopniu przyczyniły się do ożywienia eksportu ryb i owoców morza ze Sri Lanki do Europy.

– Usługa Emirates Fresh, którą wprowadziliśmy w zeszłym roku, spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem ze strony naszych klientów – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates, Cargo. – Trzy różne warianty usługi Emirates Fresh pozwalają nam odpowiadać na zróżnicowane potrzeby eksporterów produktów łatwo psujących się. Cały czas współpracujemy z naszymi klientami oraz inwestujemy i udoskonalamy ofertę Emirates Fresh oraz nasze pozostałe specjalistyczne usługi. Dzięki temu jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją – dodał Nabil Sultan.

Koncentrując się na klientach, linie Emirates SkyCargo opracowały specjalistyczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu. Wśród nich warto wymienić nagradzane usługi Emirates Pharma dla globalnej branży farmaceutycznej, przewóz luksusowych aut w ramach Emirates Wheels, czy Emirates AOG dla branży lotniczej na całym świecie.

Linie Emirates SkyCargo oferują przestrzeń ładunkową w przeszło 265 nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotach, w tym 14 samolotach towarowych. Przewoźnik dysponuje najnowocześniejszymi obiektami chłodniczymi na terenie terminali cargo Emirates w Dubaju. Ponadto linie gwarantują dodatkową ochronę ładunku w postaci innowacyjnych powłok termoizolacyjnych White Cover i kontenerów cargo, w tym pierwszych na świecie systemów chłodniczych Ventilated Cool Dolly.

Źródło informacji i zdjęć: Emirates press release

Czytany 405 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 13:26

Artykuły powiązane

 • Nowa oferta zabawek Emirates z ulubieńcami pasażerów.

  Linie Emirates wprowadziły nowe zabawki z kolekcji Emirates Fly with Me oraz zestawy zabawek dla dzieci Lonely Planet Kids we wszystkich klasach. W nowej linii zabawek znajdą się cztery ulubione postacie wybrane przez pasażerów i fanów w zeszłorocznym plebiscycie organizowanym w mediach społecznościowych.

 • Dłuższe wakacje dzięki specjalnej ofercie Emirates.

  Lato powoli dobiega końca. Nie oznacza to jednak, że sezon urlopowy musi się skończyć w sierpniu. Linie lotnicze Emirates przygotowały specjalne oferty na podróże w klasach ekonomicznej i biznes dla turystów z Polski, którzy planują jesienny urlop. Loty w specjalnych cenach będą dostępne w sprzedaży do 19 sierpnia 2018 r. Oferta dotyczy biletów z wylotami pomiędzy 3 września a 12 grudnia 2018 r. (z wyłączeniem podróży w klasie ekonomicznej pomiędzy 26 a 28 października 2018 r. oraz 2 i 6 listopada 2018 r.). Bilety w specjalnych cenach kupić można również na przeloty z Krakowa, realizowane przez flydubai, do wybranych miejsc z siatki Emirates.

 • Nowa oferta premium Emirates w klasach pierwszej i biznes.

  Linie Emirates zaktualizowały swoją ofertę premium, wprowadzając nowe luksusowe produkty w klasach pierwszej i biznes, które zapewnią pasażerom jeszcze większą wygodę podróży. Nowe zestawy akcesoriów powstały we współpracy z markami BYREDO skincare, Bowers & Wilkins i wieloletnim partnerem Emirates – Bulgari.

 • Linie Emirates świętują 15. rocznicę otwarcia połączenia do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii.

  Od pierwszego lotu w 2003 r. linie przewiozły na trasie ponad dwa miliony pasażerów, łącząc Nową Zelandię ze światem, wykonując z tego kraju 21 lotów tygodniowo do Dubaju, na Bali i do innych kierunków w siatce połączeń. 

 • Emirates rośnie w siłę i rekrutuje nowych członków załogi pokładowej w Warszawie i Wrocławiu.

  Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi. Już niebawem dubajski przewoźnik zorganizuje spotkania rekrutacyjne. Pierwsze z nich odbędzie się 25 sierpnia o g. 8:00 we wrocławskim hotelu Sofitel Wrocław Old Town (ul. Świętego Mikołaja 67), kolejne rozpocznie się 28 sierpnia o g. 8:00 w Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre w Warszawie (ul. Grzybowska 63).

 • Linie Emirates rozszerzają siatkę połączeń we Włoszech i podpisują porozumienie code-share z Trenitalią

  Od teraz 27 stacji kolejowych we Włoszech częścią globalnej siatki połączeń Emirates. Większa wygoda i wybór połaczeń dla pasażerów podróżujących na terenie Włoch oraz wspólny bilet na pociąg i samolot.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

 • Tej zimy linie Emirates i flydubai wspólnie zaoferują wygodne połączenia do Zagrzebia.

  Emirates wspólnie z liniami partnerskimi flydubai ogłosiły, że loty na trasie Dubaj-Zagrzeb w okresie od 2 grudnia 2018 r. do 30 marca 2019 r. będą obsługiwane przez flydubai, a po tym terminie – przez Emirates. Dzięki temu oferowanie będzie najlepiej dostosowane do zapotrzebowania wśród pasażerów, a częstotliwość lotów wzrośnie w porze zimowej. Ta decyzja stanowi kolejny dowód korzyści dla pasażerów, jakie płyną ze strategicznej współpracy między dwoma przewoźnikami z Dubaju.

 • Linie Emirates otrzymują certyfikat zgodności z rezolucją 753 IATA w zakresie obsługi bagażu na lotnisku w Dubaju.

  Linie Emirates otrzymały certyfikat zgodności z rezolucją 753 przyjętą przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) w zakresie obsługi bagażu w porcie macierzystym przewoźnika w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Certyfikat potwierdza zdolności linii potrzebne do starannego śledzenia bagażu pasażerów startujących, lądujących lub przesiadających się na lotnisku w Dubaju.

Top