piątek, 11 maj 2018 13:21

Owocny rok dla Emirates dzięki Emirates Fresh.

Napisane przez Emirates Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, mają za sobą udany rok działania usługi Emirates Fresh – specjalistycznej oferty rozwiązań w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się do 155 kierunków w obrębie siatki połączeń przewoźnika.

W ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia oferty w kwietniu 2017 roku, linie Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 400 tys. ton tego rodzaju produktów w ramach trzech różnych kategorii usługi Emirates Fresh. Emirates Fresh to wariant podstawowy stworzony z myślą o przewozie zwykłych towarów łatwo psujących się takich jak warzywa i owoce, które lepiej znoszą wysokie temperatury. Emirates Fresh Breathe to szereg rozwiązań chłodniczych w transporcie delikatnych produktów takich jak świeże kwiaty cięte, a Emirates Fresh Active zapewnia wzmocnioną ochronę towarów nieodpornych na wahania temperatury.

Warzywa i owoce były największą kategorią produktów łatwo psujących się przewożonych przez Emirates SkyCargo. W ciągu ostatniego roku przewoźnik przetransportował ponad 150 tys. ton warzyw i owoców na całym świecie. Przeszło jedna piąta wszystkich warzyw i owoców przewiezionych przez Emirates SkyCargo pochodziła z Indii. Prawie połowa warzyw i owoców z całego świata została dostarczona do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które mogą poszczycić się bogatą międzynarodową ofertą gastronomiczną skierowaną do licznej grupy ekspatów. W związku z rozpoczęciem sezonu eksportowego na mango z subkontynentu indyjskiego i nadejściem Ramadanu od maja 2018 linie Emirates SkyCargo czeka jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku pod względem przewozu produktów łatwo psujących się. 

Ponadto w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewoźnik przetransportował ponad 65 tys. ton ryb i owoców morza oraz blisko 60 tys. ton mięsa. Linie przewożą m.in. łososia z Norwegii do Azji Wschodniej, ryby i owoce morza z RPA i Ugandy do Europy oraz wysokogatunkowe mięso z Melbourne na Bliski Wschód. Przetransportowały m.in. blisko 25 tys. ton mięsa z Australii i Nowej Zelandii.

Oprócz tego na pokładzie Emirates SkyCargo w okresie od kwietnia 2017 do marca 2018 r. przewieziono ponad 50 tys. ton świeżych kwiatów i roślin, w tym kwiaty przetransportowane samolotami towarowymi bezpośrednio z najważniejszych regionów uprawy kwiatów na świecie, takich jak Kenia czy Ekwador, do Amsterdamu, ośrodka światowego rynku kwiaciarskiego.

Eksport produktów łatwo psujących się często stanowi istotne źródło przychodu dla lokalnej gospodarki. Linie Emirates SkyCargo przyczyniają się do rozwoju współpracy gospodarczej i handlu na całym świecie, zapewniając dostęp do nowych rynków poprzez sieć połączeń na sześciu kontynentach przez Dubaj. Na przykład w 2017 r. przewoźnik pomógł zwiększyć eksport towarów takich jak rambutan i liczi z Wietnamu na Bliski Wschód, dając szansę wejścia na nowe rynki wietnamskim eksporterom. Podobnie linie Emirates SkyCargo w znacznym stopniu przyczyniły się do ożywienia eksportu ryb i owoców morza ze Sri Lanki do Europy.

– Usługa Emirates Fresh, którą wprowadziliśmy w zeszłym roku, spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem ze strony naszych klientów – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates, Cargo. – Trzy różne warianty usługi Emirates Fresh pozwalają nam odpowiadać na zróżnicowane potrzeby eksporterów produktów łatwo psujących się. Cały czas współpracujemy z naszymi klientami oraz inwestujemy i udoskonalamy ofertę Emirates Fresh oraz nasze pozostałe specjalistyczne usługi. Dzięki temu jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją – dodał Nabil Sultan.

Koncentrując się na klientach, linie Emirates SkyCargo opracowały specjalistyczne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu. Wśród nich warto wymienić nagradzane usługi Emirates Pharma dla globalnej branży farmaceutycznej, przewóz luksusowych aut w ramach Emirates Wheels, czy Emirates AOG dla branży lotniczej na całym świecie.

Linie Emirates SkyCargo oferują przestrzeń ładunkową w przeszło 265 nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotach, w tym 14 samolotach towarowych. Przewoźnik dysponuje najnowocześniejszymi obiektami chłodniczymi na terenie terminali cargo Emirates w Dubaju. Ponadto linie gwarantują dodatkową ochronę ładunku w postaci innowacyjnych powłok termoizolacyjnych White Cover i kontenerów cargo, w tym pierwszych na świecie systemów chłodniczych Ventilated Cool Dolly.

Źródło informacji i zdjęć: Emirates press release

Czytany 493 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 13:26

Artykuły powiązane

 • Linie Emirates organizują w Warszawie oraz Krakowie kolejne spotkania rekrutacyjne dla członków załogi pasażerskiej.

  Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi. Już niebawem dubajski przewoźnik zorganizuje spotkania rekrutacyjne.  Pierwsze z nich odbędzie się 27 października w Krakowie o g. 8:00 w Radisson Blu Hotel (ul. Straszewskiego 17), drugie rozpocznie się 30 października o g. 8:00 w hotelu Sofitel Warsaw Victoria  (ul. Królewska 11).

 • Morze kwiatów na środku pustyni? Miracle Garden w Dubaju, a w nim A380.

  Kolorowe kwiaty, zielone łąki, bujne ogrody – tych obrazów raczej nie spodziewamy się znaleźć na pustyni. A jednak takie miejsca istnieją w Dubaju, mieście słońca. Oprócz niesamowitych widoków, takich jak najwyższy budynek świata, znajdują się tu także m.in. ogrody Dubai Miracle – które jeszcze nie są tak bardzo oblegane przez turystów, a jednocześnie stanowią doskonałe tło do selfie.

 • Linie Emirates prezentują kulisy swojej działalności.

  Dla wszystkich, którzy zastanawiali się kiedyś, jak wygląda kierowanie największą międzynarodową linią lotniczą na świecie, Emirates rozpoczynają serię Instagram Stories z okazji Dnia Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą one przedstawiać kulisy codziennego funkcjonowania przewoźnika, który każdego dnia realizuje ponad 580 lotów do Dubaju lub przez Dubaj. Relacje będą skupione wokół trzech kluczowych działów – Emirates Engineering, Emirates Flight Catering oraz Emirates Network Control Centre.

 • Ponad tysiąc filmów na pokładzie Emirates specjalnie dla miłośników kina.

  Na miłośników kina podróżujących z liniami Emirates czeka teraz jeszcze bogatsza oferta w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice, który rozszerzył swój katalog do ponad tysiąca filmów – to więcej niż u jakiejkolwiek innej linii lotniczej. Oprócz filmów pasażerowie znajdą w systemie kompilacje programów telewizyjnych i muzykę, łącznie przeszło 3 500 kanałów z rozrywką na żądanie.

 • Samolot Boeing 777-300ER Emirates wylądował w szkockiej stolicy.

  Emirates, największa na świecie międzynarodowa linia lotnicza, świętowała w poniedziałek, 1 października, inauguracyjny lot pomiędzy Dubajem a Edynburgiem. Samolot Boeing 777-300ER przewoźnika wylądował w szkockiej stolicy tuż przed godziną 15:00 czasu lokalnego. Edynburg został drugim kierunkiem linii lotniczej w Szkocji oraz ósmym w Wielkiej Brytanii.

 • Linie Emirates po raz drugi z rzędu wyróżnione za najlepszą rozrywkę pokładową.

  Linie Emirates po raz drugi z rzędu zdobyły nagrodę za najlepszą rozrywkę pokładową w plebiscycie Global Passenger Choice Awards 2019 zorganizowanym podczas targów APEX EXPO w Bostonie w ostatni poniedziałek. Przewoźnik otrzymał także pięć gwiazdek w systemie Global Airline Official Airline Rating, tj. najwyższą ocenę w pierwszej klasyfikacji linii lotniczych opartej wyłącznie na potwierdzonych opiniach pasażerów.

 • Nowe kanały kulinarne w systemie rozrywki pokładowej Emirates.

  Ruszyły autorskie kanały Emirates o posiłkach (Food Channel) i winie (Wine Channel), na których przewoźnik przedstawia kulisy tworzenia pokładowego menu i współpracy z międzynarodowymi partnerami.

 • Jak spędzić babymoon, czyli ostatnie wakacje w samolocie przed porodem.

  Babymoon to ostatnia podróż, w jaką udaje się para przed narodzinami dziecka. Dla niektórych to również ostatnia szansa – przynajmniej na jakiś czas – aby zaszaleć na wyjeździe. Linie Emirates przygotowały kilka porad, jak zaplanować taką podróż, oraz przekonują, dlaczego Dubaj jest idealnym kierunkiem dla przyszłych rodziców tej jesieni i zimy.

 • Emirates SkyCargo zaczyna nowy etap w historii portu w Dubaju.

  Linie Emirates SkyCargo przetransportowały milion jednostkowych urządzeń ładunkowych (ULD)* wirtualnym korytarzem towarowym dla ciężarówek łączącym lotniska Dubai International (DXB) i Dubai World Central (DWC). Połączenie umożliwia szybki przerzut towarów między samolotami pasażerskimi i towarowymi Emirates.

 • Rewolucyjne prywatne kabiny Emirates w klasie pierwszej zdobywają złoto na rozdaniu nagród FTE Global Awards.

  Całkowicie zamknięte prywatne kabiny Emirates wprowadzone przez przewoźnika w klasie pierwszej na pokładzie samolotów Boeing 777 w listopadzie ubiegłego roku zdobyły złoto w kategorii „Up in the Air” na rozdaniu nagród Future Travel Experience (FTE).

Top