wtorek, 15 maj 2018 14:35

Historia pierwszego skoku z ziemi wprost do samolotu. To było takie proste.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Próby lotu w formacji w Hiszpanii © Max Haim / Red Bull Content Pool Próby lotu w formacji w Hiszpanii © Max Haim / Red Bull Content Pool

Widzieliście film, w którym dwóch BASE jumperów w wingsuitach wsiada do samolotu w powietrzu? Sprawdźcie, jak kręcono „A Door in the Sky”.

W listopadzie 2017, Fred Fugen i Vince Reffet, skydiverzy tworzący duet Soul Flyers, dokonali czegoś, co wielu nie mieści się w głowach. Skoczyli ze szczytu góry, z wysokości 4062 m n.p.m., a następnie, jeden za drugim, wlecieli do wnętrza samolotu znajdującego się w powietrzu i poruszającego się z prędkością 147 km/h.

Jest luty 2017 roku. Reffet budzi się wczesnym rankiem, a w głowie siedzi mu jeszcze wspomnienie snu. Snu, w którym wydarzenia nawiązywały do wyczynu skydivingowego pioniera, Patricka de Gayardona. W 1997 Francuz wyskoczył w wingsuicie z samolotu, a następnie do niego wleciał. Wyrwany ze snu Fugen, w samej bieliźnie słucha, co mówi jego skydivngowy partner. „Musimy to zrobić, ale zaczniemy z klifu!” – tłumaczy Vince. I tak to się zaczęło…

FILM: https://www.redbull.tv/video/AP-1VF84QF591W11/a-door-in-the-sky

W czerwcu Soul Flyers udali się do Hiszpanii, gdzie rozpoczęli przygotowania. Postawili sobie dwa cele: lecieć jak najbliżej samolotu (nie uderzając w niego, ani nie dając się poszatkować jego śmigłem) oraz dostać się do jego wnętrza przez drzwi o wymiarach 1,58m x 1,25 m.

Więcej przeczytacie na : Redbull.pl

Czytany 779 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 14:43

Artykuły powiązane

 • Wielkie latanie w Bahrajnie z Mają Kuczyńską.
  W weekend nad Zatoką Perską trzecia edycja Pucharu Świata w indoor skydivingu. „Tak trudnego technicznie programu jeszcze nie miałam” - zapowiada Polka. Sprawdźcie, gdzie śledzić relację na żywo!
 • Przelotne pytania Łukasza Czepieli do Andrzeja Bargiela.

  Wraca drugi sezon podniebnego talk show Łukasza Czepieli! Jako pierwszy na gorącym fotelu usiadł człowiek, który zjechał na nartach ze szczytu K2 – Andrzej Bargiel. Sprawdźcie, jak sobie poradził.

 • North American T-28 Trojan na Air Show w Radomiu.

  North American T-28 Trojan – amerykański samolot treningowy z silnikiem tłokowym używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60. Po wycofaniu ze służby wiele z nich przeszło w ręce prywatne.

 • Amerykański Lockheed P-38 Lightning na Air Show w Radomiu.

  Lockheed P-38 Lightning to amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej. Szybki, silnie uzbrojony samolot używany do wielu zadań w różnorodnych warunkach walki. Samolot był zbudowany w układzie dwukadłubowym (tzw. latająca rama).

 • 20 osób zginęło w katastrofie Ju-52 w Alpach Szwajcarskich.

  Jak możemy przeczytać na portalu Aviation-safety.net, samolot Junkers Ju-52 wyprodukowany w 1939 roku, obsługiwany przez firmę zajmującą się lotami widokowymi samolotami historycznymi Ju-Air, spadł na terenach górskich w Szwajcarii w sobotnie popołudnie.

 • Austriacki spadochroniarz skacze z samolotu na którym za chwilę ląduje.

  Paul Steiner dołączył do swojej długiej listy skok spadochronowy, lądując na skrzydle tego samego samolotu, z którego wyskoczył wcześniej. 55-latek wyskoczył z hydroplanu 1500 metrów nad jeziorem Wolfgang w Salzburgu w Austrii i zatrzymał się na lewym skrzydle tuż po tym, jak samolot wylądował i zatrzymał się na wodzie.

 • 35 urodziny Łukasza Czepieli. Red Bull przygotował 5 filmów z tej okazji.

  „Panie pilocie, dziura w samolocie!” – wołał zapewne mały Łukasz do przelatujących odrzutowców w czasach, kiedy dzieci jeszcze nie przesiadywały całymi dniami z nosem w telefonie. A dziś?Czas leci, a Łukasz Czepielanieprzerwanie lata. Zobaczcie 5 filmów z udziałem niesamowitego, polskiego pilota, który obchodzi 35 urodziny.

 • Łukasz Czepiela przebiegł 15 km w Światowym Biegu Wings for Life.

  Ponad 100 000 osób na całym świecie pobiegło dla tych, którzy nie mogą. 6 maja w Poznaniu, spośród ponad 8000 uczestników, najszybszy okazał się Dariusz Nożyński, który uciekając przed Samochodem Pościgowym, kierowanym przez Adama Małysza, pokonał 66,86 km. Wśród kobiet, z wynikiem 48,13 km, lokalną zwyciężczynią została Wioletta Paduszyńska.

 • Szalony przelot w wingsuicie nad trasą Xtreme Verbier.

  Trzykrotna triumfatorka Xtreme Verbier, Géraldine Fasnacht udostępniła nagranie POV z przelotu nad zboczem Bec des Rosses, gdzie zmierzą się najlepsi freeriderzy. To jej wersja zapowiedzi zawodów.

 • Rekord świata Skydive pobity przez Amy Chmelecki, która zebrała w jednym miejscu kobiece liderki sportowe.

  Amy Chmelecki od dawna uważana jest za jedną z najlepszych na świecie, a także wzór dla skoczków spadochronowych. Niedawno zaprosiła ponad dwadzieścia innych skoczków i jedne z najlepszych kobiet w innych dziedzinach na dwudniowy szczyt na Florydzie.

Top