wtorek, 15 maj 2018 14:35

Historia pierwszego skoku z ziemi wprost do samolotu. To było takie proste.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Próby lotu w formacji w Hiszpanii © Max Haim / Red Bull Content Pool Próby lotu w formacji w Hiszpanii © Max Haim / Red Bull Content Pool

Widzieliście film, w którym dwóch BASE jumperów w wingsuitach wsiada do samolotu w powietrzu? Sprawdźcie, jak kręcono „A Door in the Sky”.

W listopadzie 2017, Fred Fugen i Vince Reffet, skydiverzy tworzący duet Soul Flyers, dokonali czegoś, co wielu nie mieści się w głowach. Skoczyli ze szczytu góry, z wysokości 4062 m n.p.m., a następnie, jeden za drugim, wlecieli do wnętrza samolotu znajdującego się w powietrzu i poruszającego się z prędkością 147 km/h.

Jest luty 2017 roku. Reffet budzi się wczesnym rankiem, a w głowie siedzi mu jeszcze wspomnienie snu. Snu, w którym wydarzenia nawiązywały do wyczynu skydivingowego pioniera, Patricka de Gayardona. W 1997 Francuz wyskoczył w wingsuicie z samolotu, a następnie do niego wleciał. Wyrwany ze snu Fugen, w samej bieliźnie słucha, co mówi jego skydivngowy partner. „Musimy to zrobić, ale zaczniemy z klifu!” – tłumaczy Vince. I tak to się zaczęło…

FILM: https://www.redbull.tv/video/AP-1VF84QF591W11/a-door-in-the-sky

W czerwcu Soul Flyers udali się do Hiszpanii, gdzie rozpoczęli przygotowania. Postawili sobie dwa cele: lecieć jak najbliżej samolotu (nie uderzając w niego, ani nie dając się poszatkować jego śmigłem) oraz dostać się do jego wnętrza przez drzwi o wymiarach 1,58m x 1,25 m.

Więcej przeczytacie na : Redbull.pl

Czytany 498 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 14:43

Artykuły powiązane

Top