środa, 23 maj 2018 09:33

Pamiętacie historię Ikara? Nie bądź jak on i ląduj bezpiecznie.

Napisane przez CDP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło : CDP Źródło : CDP

Ludzie chcieli wznieść się w przestworza od kiedy nasza pamięć sięga. Poczucie wolności i możliwość spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy była niezwykle kusząca, od kiedy pierwsi ludzie spojrzeli w górę. O ile dla Ikara i pewnie setek podobnych mu śmiałków kończyło się to tragicznie, to ich kolejne próby przybliżały ludzkość do upragnionego celu…

Bracia Wright, Lindberg, resztę historii sami dobrze znacie. Natomiast dla tych, którzy o lataniu od zawsze marzyli, ale zawsze coś stało na przeszkodzie, firma Laminar Research przygotowała coś, co w niemal pełni zaspokoi potrzebę podniebnych podróży, a to wszystko w domowym zaciszu. Tym czymś jest X - Plane 11.

Symulator lotów, którego nie trzeba przedstawiać ani zachwalać tym, którzy już w niego grali.

Natomiast ci, którzy nie mieli ku temu jeszcze okazji - znajdą poniżej garść informacji o tym produkcie.

Studio Laminar Research, odpowiedzialne za X - Plane 11, opisuje ten tytuł jako najbardziej rozbudowany i realistyczny symulator na rynku. Nie jest to tylko chwyt marketingowy, ale utwierdzona opinia w środowisku, która wynika z niesamowitego pietyzmu jaki przykłada Laminar Research do oddania realizmu lotu.

Sami twórcy mówią, że X- Plane to nie gra, a program do symulacji warunków lotniczych. By było to możliwe, od lat współpracują z czołowymi producentami samolotów nad jak najlepszym i realistycznym oddaniem budowy samolotów jak i fizyki lotów. Z kolei nad ukazaniem zachowań maszyn Laminar Research pracuje z rzeszą pilotów i inżynierów.

Dzięki temu X-Plane od wielu lat dzierży palmę pierwszeństwa w kwestii realizmu rozgrywki, a wykorzystywanie profesjonalnej wersji X - Plane’a, przez NASA oraz wielu przewoźników czy pilotów, jako programu treningowego nie dziwi już nikogo.

A co oferuje X - Plane zwykłemu graczowi, który po prostu chce polatać i rozerwać się trochę?

Przede wszystkim:

 • 19 samolotów w wersji podstawowej w tym kultowe: Cessna 172SP, Boeing 747-400, McDonnell Douglas MD-80 czy śmigłowce takie jak Sikorsky S-76.
 • Niezwykle pieczołowicie oddaną mapę niemal całej ziemi, na której znajduje się ponad 34 000 tysięcy lotnisk.
 • Możliwość tworzenia własnych samolotów oraz lotnisk, a tak naprawdę wszystkich elementów scenerii w grze.
 • Kabinę pilota odwzorowaną w 3D z realistycznie zachowującymi się instrumentami pokładowymi, pozwalającymi na lot wg zasad IFR.
 • Ogromne wsparcie wielkiej i zaangażowanej społeczności wokół tytułu, która tworzy setki niesamowitych modów, tworząc z X-Plane wielki, żyjący i wciąż rozwijający się świat.

Wszystkie składniki tego symulatora zostały jak zwykle odwzorowane w najdrobniejszych detalach, począwszy od elementów wizualnych na szczegółowych danych technicznych skończywszy.

Do tego dochodzi mnóstwo opcji konfiguracyjnych, pozwalających dostosować realizm rozgrywki do preferencji gracza, a dzięki przystępnym samouczkom, wyjaśniającym zasady latania i nawigacji, w grze odnajdą się nie tylko weterani symulatorów, ale także początkujący adepci lotnictwa.

To wszystko można nabyć za cenę około 200 zł w steelboxie, m.in. w sieci sklepów Saturn: https://saturn.pl/konsole-i-gry/gra-pc-flight-simulator-xplane-11

Co ciekawe, polska wersja pudełkowa jest tańsza niż wersje cyfrowe. Wystarczy zapiąć pasy i lecieć do sklepu!

Artykuł Sponsorowany

Czytany 611 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2018 09:50

Artykuły powiązane

 • Symulator Boeinga 787 Dreamliner w Warszawie.

  10 października 2018 roku, po raz pierwszy w Polsce symulator Boeinga 787 Dreamliner pojawił się w hotelu Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie.

 • Gra Dywizjon 303: Bitwa o Anglię Firmy Cenega już w sprzedaży!

  Dołącz do bohaterskiej polskiej eskadry w pełnej adrenaliny grze akcji z elementami edukacyjnymi. W pudełku kartonowy model Hawker Hurricane do sklejenia!

 • Gra Dywizjon 303: Bitwa o Anglię w planie wydawniczym Firmy Cenega.

  Dołącz do bohaterskiej polskiej eskadry w pełnej adrenaliny grze akcji z elementami edukacyjnymi. W pudełku kartonowy model Hawker Hurricane do sklejenia!

 • Instytut Lotnictwa zaprasza na EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator.

  12 października 2018 w czasie 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa, odbędzie się druga edycja Hackathonu organizowanego przez Engineering Design Center (EDC).

 • Na Podkarpaciu startuje projekt, który łączy branżę lotniczą i turystyczną.

  29 czerwca br. w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” w Jasionce k. Rzeszowa podpisano umowę o dofinansowanie projektu „Europejskie Centrum Symulatorów Lotniczych”. Jego celem jest wprowadzenie na rynek marki „Royal Fly” związanej z usługami symulatorów lotniczych w obszarach edukacyjno-szkoleniowym i rozrywkowym. O realizacji projektu na Podkarpaciu zadecydowały unikalne zaplecze techniczne oraz jakość kapitału ludzkiego.

 • Czy można nauczyć się pilotować Boeinga 737-800 w pół godziny?

  Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga 737-800, który znajduje się w warszawskim AirPoint. Teoretycznie wszystko wygląda na proste, szczególnie podczas startu, jednak schody zaczynają sie podczas lądowania.

 • Symulator KRK Marshaller dostępny w centrum edukacji lotniczej Kraków Airport.

  Krakowskie lotnisko wspiera innowacje i edukację. Simpro – producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości, którego pomysłodawcą jest krakowska spółka Nano Games – nawiązał współpracę z jedynym w Polsce Centrum Edukacji Lotniczej zlokalizowanym przy lotnisku.W ramach podpisanej umowy, Simpro dostarczył do Centrum moduł symulacyjny. Urządzenie pozwala użytkownikom na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (VR) elementami infrastruktury portu lotniczego. Rozwiązanie jest już dostępne dla odwiedzających Centrum.

 • Nowy symulator A320 NEO / CEO na lotnisku w Amsterdamie.

  Flight Simulation Company (FSC) uruchomił nowy symulator typu A320 NEO/CEO w swojej lokalizacji na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Symulator jest gotowy do szkoleń. Nowy symulator A320 neo jest wyprodukowany przez firmę CAE (seria 7000XR) i wyposażony w najnowszy system wizualny CAE Tropos 6000XR. Symulator posiada poziom kwalifikacji D, jest w standardzie Airbus 2.0. neo/ceo i ma w swojej konfiguracji do wyboru 4 dostępne silniki.

 • Naddźwiękowy prototyp samolotu pasażerskiego poleci w 2021 roku. Lockheed Martin go zbuduje i przetestuje.

  Można uznać, że naddźwiękowa podróż komercyjna rysuje się już na horyzoncie, a to za sprawą przyznania przez NASA kontraktu dla koncernu Lockheed Martin Skunk Works® na zaprojektowanie, zbudowanie i testowanie lotu demonstratora lotu o niskiej emisji hałasu. Samolot X-plane będzie tak zaprojektowany, aby naddźwiękowy pasażerski transport lotniczy stał się rzeczywistością.

 • Symulator samolotu Boeing 737 dostępny w Warszawie!

  Jesteś pilotem? Pasjonujesz się lotnictwem? A może po prostu jesteś ciekaw, jak steruje się samolotem pasażerskim? Teraz każdy ma możliwość usiąść za sterami samolotu B737NG w AirPoint na Saskiej Kępie w Warszawie.

Top