czwartek, 24 maj 2018 08:56

Sikorsky S-70 Black Hawk zostanie zmodyfikowany tak aby skutecznie gasić pożary Kalifornii.

Napisane przez Lockheed Martin Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fot: Hans Gutknecht / Lockheed Martin Fot: Hans Gutknecht / Lockheed Martin

United Rotorcraft, oddział Air Methods i Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin, otrzymała dziś zamówienie od Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej w Kalifornii (CAL FIRE) na zakup nowego śmigłowca Sikorsky S-70 Black Hawk, zmodyfikowanego do konfiguracji przeciwpożarowej FIREHAWK® przez United Rotorcraft. Ten śmigłowiec będzie najnowszym narzędziem przeciwpożarowym oddanym do użytku z CAL FIRE w celu ochrony mienia i mieszkańców Kalifornii.

Zamówienie jest następstwem decyzji Podkomisji Budżetowej Kalifornii i Senatu zatwierdzającej budżet do 12 maszyn, aby zastąpić starzejącą się flotę UH-1H w ciągu najbliższych pięciu lat. Produkowany przez Sikorsky S-70 oparty jest na legendarnym śmigłowcu wojskowym Black Hawk i jest tak wyposażony, aby wytrzymać nieustanne fizyczne obciążenia, jakich wymaga praca w powietrzu i jednocześnie misje użyteczności publicznej.

FIREHAWK zaoferuje technologię następnej generacji, która przyniesie znaczne korzyści służbom przeciwpożarowym. Funkcje obejmują specjalne łopaty wirnika dla zwiększenia ładowności i zwrotności, wytrzymałą konstrukcję płatowca, cyfrowy szklany kokpit z systemem zarządzania lotem w celu poprawy kontroli sytuacji i precyzyjnej zdolności zawisania dzięki ulepszonemu globalnemu systemowi pozycjonowania i bezwładnościowemu systemowi nawigacji. Zintegrowany system zarządzania sprawnością pojazdu monitoruje stan operacyjny statku powietrznego w celu wykrycia nieprawidłowości w zakresie jej wczesnej konserwacji.

"Igor Sikorsky założył naszą firmę z wizją ratowania życia" - powiedziała Jeanette Eaton, regionalna dyrektor sprzedaży Sikorsky w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. "Każdego dnia mężczyźni i kobiety CAL FIRE narażają się na niebezpieczeństwo, by chronić i ratować mienie, domy i życie. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani jako twórcy najlepiej wyposażonych maszyn, aby sprostać potrzebom pożarniczym Kalifornii i zapewnić ich najlepszą ogólną wartość dla tych celów. Tym bardziej, jesteśmy zdeterminowani, aby odgrywać ważną rolę w ich wymagającej misji i realizacji wizji Igora. "

Po zmontowaniu, śmigłowiec jest modyfikowany przez United Rotorcraft ze zbiornikiem na wodę o pojemności 1,000 galonów (3 785 litrów) wyposażonym w unikalny system "snorkel" do 60-sekundowego tankowania, ma przedłużone podwozie, układ pojedynczego kokpitu pilota i medyczne wyposażonie, wszystko to po to żeby przygotować śmigłowiec do roli wielopasmowego narzędzia przeciwpożarowego.

"United Rotorcraft i Sikorsky są zaszczyceni, że wspierają zarząd CAL FIRE na powierzchni ponad 31 mln. akrów w całej Kalifornii" - powiedział Mike Slattery, prezes United Rotorcraft. "Ponieważ nastała niebezpieczna dla lasów pora roku, kluczowe jest, aby w Kalifornii znalazły się te wysokowydajne śmigłowce FIREHAWK, które pozwalają na tzw. wstępne ataki, które mogą ugasić pożary zanim się rozprzestrzenią na większą skalę".

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Release

Czytany 617 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2018 09:01

Artykuły powiązane

 • Szkolenie Grup Ratownictwa Lotniskowego w 56 Bazie Lotniczej.

  W dniach 2.10-5.10.2018r. strażacy 56 Bazy Lotniczej uczestniczyli w cyklicznym szkoleniu Grup Ratownictwa Lotniskowego na poligonie pożarniczym w Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie k/Grudziądza.

 • Sikorsky S-97 Raider podczas kolejnych testów przekroczył prędkość 370km/h.

  Lekki taktyczny prototypowy śmigłowiec Sikorsky S-97 Raider szybko rozwija się dzięki swojemu harmonogramowi lotów próbnych, który ostatnio przekroczył prędkość 370km/h podczas testów w Sikorsky Development Flight Center. Raider, opracowany przez firmę Sikorsky, firmę należącą do Lockheed Martin, oparty jest na sprawdzonej technologii X2, umożliwiającej dwukrotnie większą prędkość niż w przypadku konwencjonalnych śmigłowców.

 • Sikorsky / PZL Mielec dostarczyły samolot M28 do Armii Ekwadoru.

  M28 wyprodukowany w PZL Mielec, zakładzie należącym do Sikorsky, firmy Lockheed Martin (NYSE: LMT), został dostarczony do Ekwadoru, pokonując transatlantycki lot z Polski do Ameryki Południowej. Dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot krótkiego startu i lądowania spełnia potrzeby Armii Ekwadoru  w zakresie sprawdzonego wielozadaniowego samolotu transportowego.

 • Śmigłowce S-76D wykonały już 10000 lotów dla Thai Aviation Services.

  Sikorsky, firma Lockheed Martina, poinformowała, że ​​Thai Aviation Services wykonał łącznie 10 tysięcy godzin lotów za pomocą swojej floty śmigłowców S-76D ™ w rekordowym czasie krótszym niż dwa lata. Ten kamień milowy został osiągnięty zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności przez TAS jako pierwszego centrum obsługi klienta firmy Sikorsky w Tajlandii.

 • Lockheed Martin zmodernizował 52 samoloty C-5M Super Galaxy.

  Lockheed Martin dostarczył do tej pory 52 transportowce C-5M Super Galaxy zmodernizowane w ramach programu poprawy i niezawodności Sił Powietrznych USA. Dostarczenie kończy aktualizację RERP, która przedłuża żywotność floty C-5 do 2040 roku.

 • Amerykański Lockheed P-38 Lightning na Air Show w Radomiu.

  Lockheed P-38 Lightning to amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej. Szybki, silnie uzbrojony samolot używany do wielu zadań w różnorodnych warunkach walki. Samolot był zbudowany w układzie dwukadłubowym (tzw. latająca rama).

 • Nowe F-16 Block 70 zostaną wyprodukowane dla Królewskich Sił Powietrznych Bahrajnu.

  Lockheed Martin otrzymał od rządu USA umowę o wartości 1,12 miliarda dolarów na wyprodukowanie 16 nowych samolotów F-16 Block 70 dla Królewskich Sił Powietrznych Bahrainu. Jest to pierwsza sprzedaż tego F-16 i pierwszy program produkcyjny F-16, który zostanie wykonany w Greenville w Południowej Karolinie.

 • Pentagon twierdzi, że Black Hawki są słabsze niż Mi-17.

  Śmigłowce Black Hawk amerykańskiej armii mają mniejsze zdolności do wykonywania niektórych misji przez siły powietrzne Afganistanu niż śmigłowce rosyjskie, które zastępują, twierdzi inspektor generalny Pentagonu.

 • Nowy system obserwacji przestrzennej dla F-35 od Raytheon.

  Lockheed Martin wybrał Raytheon, aby opracować i dostarczyć system śledzenia i obserwacji przestrzennej nowej generacji (DAS) dla myśliwca F-35. W wyniku konkursu prowadzonego przez Lockheeda Martina wybór zwiększy możliwości i obniży koszty.

 • 300 samolotów F-35 już dostarczonych przez Lockheed Martin i Pentagon.

  Biuro Programu F-35 i Lockheed Martin świętuje dostarczenie 300-ego seryjnego samolotu F-35, demonstrując tym samym stały postęp i dynamikę programu. 300-ny samolot ma zostać dostarczony do Bazy Hill Air Force w stanie Utah.

Top