czwartek, 31 maj 2018 11:39

Trening Orlików do niezwykłego pokazu ... z Harvardem.

Napisane przez Air Show Radom 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Air Show Radom 2018 już progiem, dlatego też dużymi krokami rozpoczęły się przygotowania do tego największego lotniczego wydarzenia w historii polskiego lotnictwa. Z tej okazji piloci Orlików wykonają wspólny pokaz wraz z pilotami historycznych Harvardów.

Pierwszy trening zespołu akrobacyjnego Orlik wraz z samolotem Harvard odbył się 30 maja br. w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego. Piloci zespołu Orlik odbyli pierwszy, a jednocześnie historyczny trening. Na radomskim niebie wraz z samolotami Orlik zaprezentował się samolot Harvard.

Trening był jednym z wielu, które planuje zespół przed tegorocznymi pokazami Air Show 2018. Za sterami Orlików piloci zespołu akrobacyjnego Orlik pod dowództwem mjr pil. Dariusza Stachurskiego, za sterami Harvardów zasiedli doświadczeni piloci liniowi: Jacek Mainka oraz Marcin Kubrak- na co dzień pasjonaci samolotów, na których w okresie wojennym polscy lotnicy rozsławiali polskie skrzydła.

trening Harvard i Orliki

Pokaz będzie trwał około 20 minut podczas których, piloci zaprezentują swój lotniczy kunszt wykonując szereg figur pionowych, jak i pochyłych w różnych ugrupowaniach.

Najlepsi piloci akrobacyjni zademonstrują emocjonujące mijanki i rozpuszczenia. Kolejne treningi już niebawem, a pierwszy pokaz w tak doborowym towarzystwie już za dwa tygodnie na lotnisku Sobienie…..

Tekst: kpt. pil. Michał Anielak, kpt. Magdalena Busz
Zdjęcia: zespół akrobacyjny Orlik
Źródło informacji: Air Show Radom 2018

Czytany 634 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 maj 2018 11:47

Artykuły powiązane

Top