czwartek, 31 maj 2018 12:03

Boeing EA-18G Growler pierwszy raz pojawi się w Finlandii.

Napisane przez Boeing Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Release Źródło zdjęcia: Boeing Press Release

Wariant F/A-18 Super Hornet Growler jako myśliwiec walki elektronicznej zostanie zaprezentowany podczas fińskiego Air Force Air Show na 100. rocznicę fińskiego lotnictwa. Boeing i amerykańska marynarka wojenna po raz pierwszy w Finlandii zaprezentują samolot do walki elektroniczej typu EA-18G Growler.

Samolot będzie dostępny na statyce i da pokaz w powietrzu podczas pokazów lotniczych Fińskiego Lotnictwa z okazji ich 100 rocznicy, 16-17 czerwca na lotnisku Tikkakoski w Jyväskylä.

"Fińskie Siły Powietrzne od dawna są klientem Boeinga i z niecierpliwością oczekujemy na obchody 100. rocznicy" - powiedział Gene Cunningham, wiceprezes ds. Globalnej sprzedaży, obrony, kosmosu i bezpieczeństwa. "Naszym celem jest kontynuowanie tego partnerstwa przez wiele lat z dostawcą F/A-18".

Dwa EA-18G Growler, pojawiające się na wystawie, pochodzą z Electronic Attack Squadron 129 (VAQ-129), z siedzibą w Naval Air Station Whidbey Island, Wash. Wariant F/A-18F Super Hornet Growler zapewnia taktyczne zagłuszanie i elektroniczną ochronę wojsk amerykańskich i sojuszników na całym świecie. Growler został zaprojektowany, aby pomóc załogom samolotów dotrzeć do celu bez wykrycia. Jest to najbardziej zaawansowana platforma ataku elektronicznego na świecie i jedyna w produkcji.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Release

Czytany 477 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 maj 2018 12:11

Artykuły powiązane

Top