piątek, 01 czerwiec 2018 11:55

Polska Grupa Lotnicza chce przejąć kontrolę nad PLL LOT ... ale i nie tylko.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia : PLL LOT Źródło zdjęcia : PLL LOT

Jak można przeczytać na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, 25 maja wpłynął wniosek o przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą takich podmiotów jak: Polskie LinieLotnicze „LOT” S.A. z siedzibą w Warszawie, LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, oraz LS Airport Services S.A. z siedzibą w Warszawie.

Według skróconego opisu koncentracji podanego przez wnioskodawcę koncentracja polega na przejęciu przez Polską Grupę Lotniczą S.A. wyłącznej i bezpośredniej kontroli nad: Polskimi Liniami Lotniczymi „LOT” S.A., LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o., oraz LS Airport Services S.A.

Polska Grupa Lotnicza S.A. jest spółką Skarbu Państwa powołaną w celu konsolidacji wybranych aktywów Skarbu Państwa na rynku lotniczym.

Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A. jest spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest transport lotniczy osób w komunikacji krajowej i międzynarodowej.

LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. jest spółką należącą do grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która z kolei jest spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest obsługa techniczna statków powietrznych.

LS Airport Services S.A. jest spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalność spółki stanowią usługi lotniskowe i obsługi naziemnej (tzw. usługi handlingu naziemnego).

W wyniku koncentracji, Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A., LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. oraz LS Airport Services S.A. staną się podmiotami kontrolowanymi przez Polską Grupę Lotniczą S.A.

Planowana konsolidacja stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 229, ze zm.).

Źródło informacji: UOKIK

Czytany 809 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 czerwiec 2018 12:05

Artykuły powiązane

Top