wtorek, 05 czerwiec 2018 10:08

Artystyczny Aeroklub Kujawski w Inowrocławiu i dwie rocznice w 2018 roku.

Napisane przez Sławomir Jędrzejczak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Robert Komisarczyk Foto: Robert Komisarczyk

Kilka słów o artystycznej stronie Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu z okazji 100 Lecia Lotnictwa Polskiego i 85 Lecia Aeroklubu Kujawskiego. - napisałl do naszej redakcji Sławomir Jędrzejczak.

"Pomysłem sekcji szybowcowej, mającym upamiętnić 100 rocznicę Lotnictwa Polskiego, było namalowanie Muralu na drzwiach hangaru o powierzchni 100 m kwadratowych widocznych z drogi krajowej nr 15 . Na portalu facebook aeroklubu zamieściliśmy ten pomysł i wśród chętnych szczególnie wyróżnił się Pan Ariel Kula specjalizujacy się w artystycznym malowaniu obrazów na murach i ścianach. Z chęcią i z "artystyczną duszą na ramieniu" przyczynił się do powstania Muralu zdobiącego nasz hangar."

"Aby każdy pamiętał o 85 leciu Aeroklubu Kujawskiego na terenie lotniska powstał pomnik upamiętniający ten jubileusz. Wykonania rzezby w drewnie podjął się kolejny artysta - rzeźbiarz ludowy Pan Włodzimierz Jagodziński tworząć POMNIK LOTNIKA..."

mural inowroclaw aeroklub kujawski

mural inowroclaw aeroklub kujawski

Nasze lotnisko jest obiektem Pożytku Publicznego i cała infrastruktura musi być w nienagannym stanie czego dowodem są częste sianokosy na płycie wzlotów tworzące również malownicze tło do zdjęć samolotów i szybowców. Na naszym lotnisku często  można spotkać spotterów wykonujących artystyczne fotografie naszych statków powietrznych. - pisze Sławomir Jędrzejczak.

Źródło informacji: Słowomir Jędrzejczak
Zdjęcia: Robert Komisarczyk

Czytany 463 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 czerwiec 2018 10:17

Artykuły powiązane

Top