czwartek, 07 czerwiec 2018 10:48

Airbus ogłasza nabór pracowników dla potrzeb przyszłych przedsięwzięć.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: Airbus Źródło grafiki: Airbus

Airbus organizuje w swoich zakładach w Tuluzie zaplanowaną na późne popołudnie 20 czerwca akcję rekrutacyjną pod hasłem „AfterWork: Catch your dream job!” („Po godzinach: złap wymarzoną pracę”), mającą na celu rozszerzenie kadr odpowiedzialnych za innowacje.

W ramach powiązanej z tym zdarzeniem kampanii rekrutacyjnej koncern otworzy dużą liczbę nowych stanowisk w dziedzinach cyfrowych, licząc na zapełnienie ich specjalistami od cloud computing, Big Data, cyberbezpieczeństwa, internetu rzeczy (IoT) oraz sztucznej inteligencji (AI).

W dniu akcji kandydaci z poszukiwanymi kompetencjami będą mieć sposobność porozmawiania z kadrą menedżerską francuskiej spółki Airbus odpowiedzialną za projekty w tych dziedzinach. Stworzone we Francji miejsca pracy są przeznaczone zarówno dla świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych, mających na koncie pięcioletnie studia i 2 do 3 lat pomyślnie przebiegającej kariery zawodowej, jak i dla bardziej utalentowanych specjalistów z większym doświadczeniem.

Program wydarzenia przewiduje prezentacje najważniejszych prowadzonych przez koncern z Tuluzy przedsięwzięć leżących u podstaw jego strategii na nadchodzące lata oraz jego ucyfrowienia, a także pokazy i zajęcia warsztatowe (w tym eksperyment z rzeczywistością rozszerzoną) oraz rozmowy rekrutacyjne dotyczące stanowisk oferowanych najzdolniejszym kandydatom.

Dostępne oferty pracy można znaleźć na stronach Grupy Airbus pod adresem: www.dreamjob-airbus.com.

Kandydaci pragnący wziąć udział w tym wydarzeniu mają czas na przesłanie swoich zgłoszeń do 18 czerwca 2018 r. Ci, którzy zostaną zakwalifikowani, otrzymają dokładniejsze informacje na temat czerwcowej wieczornej imprezy rekrutacyjnej i możliwość wzięcia w niej udziału.

„Poza możliwością pracy przy tworzeniu i wdrażaniu dużych przedsięwzięć lotniczych i astronautycznych, Airbus oferuje stymulujące, innowacyjne i międzynarodowe środowisko pracy,” tłumaczy Thierry Baril, dyrektor ds. kadr Grupy Airbus. „Nie możemy doczekać się tego wieczora i pragniemy maksymalnie wykorzystać okazję, aby poznać jak najwięcej kandydatów i przedstawić im Grupę Airbus jako jedną z najbardziej innowacyjnych i najnowocześniejszych firm na rynku.”

W samym tylko roku 2017 pracę w spółkach Airbus rozpoczęło niemal 3000 pracowników. W roku bieżącym Grupa planuje zatrudnić na całym świecie kolejnych 4000,  z czego ponad 500 wakatów ma czekać na zapełnienie w sektorze cyfrowym; połowa tej liczby – we Francji. Są to stanowiska dla najzdolniejszych specjalistów, gotowych postawić na unikalne, nowatorskie projekty, przy których przyjdzie im pracować w segmencie lotnictwa biznesowego, śmigłowców, obronności i astronautyki.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus

Czytany 216 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 10:52

Artykuły powiązane

 • Airbus A330neo rozpoczyna testy w locie do 15 miast na całym świecie.

  A330neo, najnowszy szerokokadłubowiec Grupy Airbus, wyruszył w podróż po lotniskach  całego świata, mającą dowieść jego gotowości do eksploatacji przez linie lotnicze. Jest to ostatni już etap procedury certyfikacyjnej, na którym w toku zadań ETOPS, lądowań na lotniskach zapasowych i korzystania z obsługi lotniskowej sprawdzone zostanie działanie wszystkich systemów samolotu oraz jego niezawodność. Przeleciawszy nad europejskimi zakładami Grupy Airbus, A330neo odwiedzi piętnaście największych portów lotniczych na wszystkich pięciu kontynentach, wykonując łącznie trzy przeloty, które pozwolą mu zaliczyć w sumie 150 godzin prób w locie.

 • Śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych dostarczone w Hong Kongu.

  Agencja GFS (Government Flying Service) z Hong Kongu otrzymała pierwsze zamówione śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych. Tym samym, podmiot ten stał się pierwszym na świecie operatorem tej wersji śmigłowca, rozszerzającej zdolności oferowane przez H175 o zadania SAR, transportu medycznego, działania policyjne, pożarnicze i patrolowe, w obrębie granic morskich.

 • Czwarta linia produkcyjna samolotów z rodziny A320 uruchomiona w Hamburgu.

  Grupa Airbus uruchomiła czwartą linię produkcyjną samolotów z rodziny A320 w Hamburgu. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowych i bardziej elastycznej infrastruktury, ten innowacyjny, supernowoczesny ciąg technologiczny ma kluczowe znaczenie dla urzeczywistnienia planu zwiększenia tempa produkcji samolotów wąskokadłubowych Airbus do 60 sztuk miesięcznie jeszcze przed połową 2019 roku.

 • Airbus rozpoczął szkolenia w Kosmicznej Akademii w Tuluzie.

  Airbus otworzył Space Academy w Tuluzie we Francji, aby pomóc w szkoleniu klientów w zakresie obsługi satelitów i systemów kosmicznych, które są pozyskiwane od tej firmy.

 • Airbus Helicopters dostarcza Bundeswehrze piąty i ostatni H135.

  Airbus Helicopters dostarczył piąty i ostatni śmigłowiec H135, który będzie wykorzystywany przez niemieckie siły zbrojne w Bückeburgu do wstępnego i okresowego szkolenia pilotów. Niemiecki Federalny Urząd ds. Wyposażenia Bundeswehry, Technologii Informacyjnych i Wsparcia (BAAINBw) bierze śmigłowce w leasing. Wszystkie zostały dostarczone przez Airbusa na czas.

 • Airbus BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemną próbę wibracyjną.

  Pierwszy egzemplarz samolotu BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemne testy wibracyjne (GVT), spełniając wymóg niezbędny do otrzymania certyfikatu umożliwiającego mu odbycie pierwszego lotu, który producent zaplanował na lato tego roku.

 • Airbus uruchamia ośrodek oblotów bezzałogowca Zephyr w Australii Zachodniej.

  Władze Australii Zachodniej ogłosiły 5 czerwca, że z położonego w tym stanie ośrodka będą odbywać się loty próbne bezzałogowej platformy Zephyr. Grupa Airbus wybrała port lotniczy Wyndham w Australii Zachodniej na główny ośrodek prób w locie opracowywanego przez ten koncern pseudosatelity Zephyr.

 • Airbus zaprezentuje na Eurosatory innowacyjne produkty dla nowoczesnej obronności i bezpieczeństwa.

  Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space zaprezentują w tym roku podczas paryskiej wystawy Eurosatory, na stoisku C158 w hali 5A, szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa przeznaczonych na rynek globalny.

 • Airbus zaprasza nowe pokolenie talentów do realizacji innowacyjnych pomysłów w branży lotniczej.

  Airbus rozpoczął szóstą edycję konkursu Fly Your Ideas (w wolnym tłumaczeniu: „Pomysły z polotem”), w którym zachęca kolejne pokolenie innowatorów do przedstawiania i opracowywania autorskich rozwiązań dla przemysłu lotniczego. Ten odbywający się co dwa lata konkurs to igrzyska kreatywności i innowacji, których głównym celem jest znalezienie odpowiedzi na prawdziwe problemy, z którymi boryka się branża.

 • Pierwsze Airbusy A380, które zaczęły przewozić pasażerów trafiły "na żyletki".

  W 2007 roku pierwsze samoloty Airbus A380 zaczęły latać w Singapore Airlines. To niespotykane, że takim przy resursie i to takich samolotów zostały one przeznaczone na demontaż już po 11 latach. Taką decyzję po nieudanej próbie znalezienia najemcy dwóch samolotów podjął właściciel samolotów. - możemy przeczytać na portalu flightradar24.com.

Top