czwartek, 07 czerwiec 2018 10:48

Airbus ogłasza nabór pracowników dla potrzeb przyszłych przedsięwzięć.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: Airbus Źródło grafiki: Airbus

Airbus organizuje w swoich zakładach w Tuluzie zaplanowaną na późne popołudnie 20 czerwca akcję rekrutacyjną pod hasłem „AfterWork: Catch your dream job!” („Po godzinach: złap wymarzoną pracę”), mającą na celu rozszerzenie kadr odpowiedzialnych za innowacje.

W ramach powiązanej z tym zdarzeniem kampanii rekrutacyjnej koncern otworzy dużą liczbę nowych stanowisk w dziedzinach cyfrowych, licząc na zapełnienie ich specjalistami od cloud computing, Big Data, cyberbezpieczeństwa, internetu rzeczy (IoT) oraz sztucznej inteligencji (AI).

W dniu akcji kandydaci z poszukiwanymi kompetencjami będą mieć sposobność porozmawiania z kadrą menedżerską francuskiej spółki Airbus odpowiedzialną za projekty w tych dziedzinach. Stworzone we Francji miejsca pracy są przeznaczone zarówno dla świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych, mających na koncie pięcioletnie studia i 2 do 3 lat pomyślnie przebiegającej kariery zawodowej, jak i dla bardziej utalentowanych specjalistów z większym doświadczeniem.

Program wydarzenia przewiduje prezentacje najważniejszych prowadzonych przez koncern z Tuluzy przedsięwzięć leżących u podstaw jego strategii na nadchodzące lata oraz jego ucyfrowienia, a także pokazy i zajęcia warsztatowe (w tym eksperyment z rzeczywistością rozszerzoną) oraz rozmowy rekrutacyjne dotyczące stanowisk oferowanych najzdolniejszym kandydatom.

Dostępne oferty pracy można znaleźć na stronach Grupy Airbus pod adresem: www.dreamjob-airbus.com.

Kandydaci pragnący wziąć udział w tym wydarzeniu mają czas na przesłanie swoich zgłoszeń do 18 czerwca 2018 r. Ci, którzy zostaną zakwalifikowani, otrzymają dokładniejsze informacje na temat czerwcowej wieczornej imprezy rekrutacyjnej i możliwość wzięcia w niej udziału.

„Poza możliwością pracy przy tworzeniu i wdrażaniu dużych przedsięwzięć lotniczych i astronautycznych, Airbus oferuje stymulujące, innowacyjne i międzynarodowe środowisko pracy,” tłumaczy Thierry Baril, dyrektor ds. kadr Grupy Airbus. „Nie możemy doczekać się tego wieczora i pragniemy maksymalnie wykorzystać okazję, aby poznać jak najwięcej kandydatów i przedstawić im Grupę Airbus jako jedną z najbardziej innowacyjnych i najnowocześniejszych firm na rynku.”

W samym tylko roku 2017 pracę w spółkach Airbus rozpoczęło niemal 3000 pracowników. W roku bieżącym Grupa planuje zatrudnić na całym świecie kolejnych 4000,  z czego ponad 500 wakatów ma czekać na zapełnienie w sektorze cyfrowym; połowa tej liczby – we Francji. Są to stanowiska dla najzdolniejszych specjalistów, gotowych postawić na unikalne, nowatorskie projekty, przy których przyjdzie im pracować w segmencie lotnictwa biznesowego, śmigłowców, obronności i astronautyki.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus

Czytany 329 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 10:52

Artykuły powiązane

Top