czwartek, 07 czerwiec 2018 10:58

Airbus zaprezentuje na Eurosatory innowacyjne produkty dla nowoczesnej obronności i bezpieczeństwa.

Napisane przez Airbus
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmigłowiec H145M / Źródło zdjęcia : Airbus Śmigłowiec H145M / Źródło zdjęcia : Airbus

Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space zaprezentują w tym roku podczas paryskiej wystawy Eurosatory, na stoisku C158 w hali 5A, szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa przeznaczonych na rynek globalny.

Ekspozycja Airbus Helicopters obejmie model śmigłowca H160M, który został wybrany w ramach francuskiego programu Joint Light Helicopter (HIL), którego celem jest zastąpienie sześciu typów śmigłowców używanych przez trzy francuskie rodzaje sił zbrojnych. H160 wejdzie do służby w Siłach Zbrojnych Francji, dając im nowoczesny i wydajny śmigłowiec nowej generacji, który ma niewielkie potrzeby logistyczne i będzie użytkowany przez następne 30 lat.
Zaprezentowany zostanie także model śmigłowca H145M wraz z demonstratorem HForce. H145M, wyposażony w system HForce, niedawno przeszedł próbne strzelania niekierowanych i kierowanych laserowo pocisków rakietowych przed jego dostawą do pierwszego nabywcy, Serbii, jeszcze w tym roku. W ostatnim czasie śmigłowiec wykazał również najwyższy poziom zdolności współdziałania załogowych i bezzałogowych statków powietrznych (MUM-T), co znacząco podnosi jego zdolności operacyjne.
Pokazany zostanie również bezzałogowy śmigłowiec Airbus Helicopters VSR700, który został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu marynarki wojennej na całym świecie. Mający zasięg większy niż jakikolwiek inny śmigłowiec bezzałogowy, VSR700 może operować z pokładów zarówno małych korwet, jak i dużych okrętów w najbardziej wymagających warunkach.
Na wystawie Airbus Helicopters znajdzie się także specjalne stoisko poświęcone zarządzaniu dostępnością floty, zarządzaniu zaopatrywaniem i usłudze Hcare.
Na Eurosatory zostanie zaprezentowany także model samolotu Airbus Zephyr. Napędzany wyłącznie energią słoneczną, może latać „ponad zjawiskami pogodowymi” i ponad konwencjonalnym ruchem lotniczym. Airbus Zephyr w kwestii zdolności jest dopełnieniem dla satelitów, bezzałogowych statków powietrznych i samolotów załogowych, zapewniając niedrogie, stałe, lokalne usługi satelitarne.

Wystawione zostaną także modele taktycznych mini-bezzałogowców Survey Copter, DVF 2000 VT / ALIACA i DVF 2000 ER. DVF 2000 VT / ALIACA zapewnia 360° panoramiczne pokrycie dzięki pionowemu zamontowaniu głowicy obserwacyjnej i może wykonywać misje wywiadowcze na dystansie od 10 do 50 km. DVF 2000 VT / Aliaca w poprzedniej wersji został wdrożony przez siły specjalne na całym świecie i jest doskonale przystosowany do zadań morskich – jego lądowanie na pokładzie jednostki umożliwia specjalna siatka hamująca.
Dzięki silnikowi elektrycznemu z elektronicznym wtryskiem paliwa, DVF 2000 ER może wykonywać różnorodne zadania, a jego duża długotrwałość lotu umożliwia 8-godzinne patrole w promieniu ponad 50 kilometrów.
Airbus zaprezentuje swoje rozwiązania dla lądowych i satelitarnych sieci łączności, które są już używane przez najnowocześniejsze siły zbrojne na całym świecie. Po raz pierwszy na Eurosatory, Airbus przeprowadzi pokaz działania Hybrid Networks. Ta nowa generacja inteligentnych rozwiązań sieciowych umożliwia połączenie całej infrastruktury lub sieci taktycznych, niezależnie od tego, czy są to urządzenia naziemne, mobilne czy satelitarne.
Specjalista w dziedzinie integracji środków wywiadowczych, Airbus Defence and Space, po raz pierwszy zaprezentuje swoje centrum informacji geoprzestrzennej, które pozwala klientom zarządzać całym procesem wywiadowczym, od gromadzenia i wizualizacji do wykorzystania i dystrybucji informacji za pomocą jednej, intuicyjnej i bezpiecznej platformy.
Centrum to zapewnia swoim klientom całkowitą zdolność i infrastrukturę do bezpiecznego i skutecznego koordynowania dużych i złożonych działań obronnych przy dużej liczbie użytkowników.
Airbus Defence and Space zaprezentuje również „holograficzną taktyczną piaskownicę”. To wysoce innowacyjne narzędzie zaprojektowano, aby ułatwić przygotowanie misji, poprzez udostępnienie holograficznej mapy 3D, widocznej w hełmie prezentującym rozszerzoną rzeczywistość. Narzędzie to, zintegrowane z łańcuchem dowodzenia, zapewnia dokładne trójwymiarowe odwzorowanie pola bitwy z użyciem informacji dostarczonych przez aplikację Airbusa Fortion® TacticalC2. Operatorzy mogą oglądać i tworzyć informacje, które następnie są współużytkowane z wyższymi poziomami decyzyjnymi i dowodzenia.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus

Czytany 191 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 11:04

Artykuły powiązane

 • Airbus A330neo rozpoczyna testy w locie do 15 miast na całym świecie.

  A330neo, najnowszy szerokokadłubowiec Grupy Airbus, wyruszył w podróż po lotniskach  całego świata, mającą dowieść jego gotowości do eksploatacji przez linie lotnicze. Jest to ostatni już etap procedury certyfikacyjnej, na którym w toku zadań ETOPS, lądowań na lotniskach zapasowych i korzystania z obsługi lotniskowej sprawdzone zostanie działanie wszystkich systemów samolotu oraz jego niezawodność. Przeleciawszy nad europejskimi zakładami Grupy Airbus, A330neo odwiedzi piętnaście największych portów lotniczych na wszystkich pięciu kontynentach, wykonując łącznie trzy przeloty, które pozwolą mu zaliczyć w sumie 150 godzin prób w locie.

 • Śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych dostarczone w Hong Kongu.

  Agencja GFS (Government Flying Service) z Hong Kongu otrzymała pierwsze zamówione śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych. Tym samym, podmiot ten stał się pierwszym na świecie operatorem tej wersji śmigłowca, rozszerzającej zdolności oferowane przez H175 o zadania SAR, transportu medycznego, działania policyjne, pożarnicze i patrolowe, w obrębie granic morskich.

 • Czwarta linia produkcyjna samolotów z rodziny A320 uruchomiona w Hamburgu.

  Grupa Airbus uruchomiła czwartą linię produkcyjną samolotów z rodziny A320 w Hamburgu. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowych i bardziej elastycznej infrastruktury, ten innowacyjny, supernowoczesny ciąg technologiczny ma kluczowe znaczenie dla urzeczywistnienia planu zwiększenia tempa produkcji samolotów wąskokadłubowych Airbus do 60 sztuk miesięcznie jeszcze przed połową 2019 roku.

 • Airbus rozpoczął szkolenia w Kosmicznej Akademii w Tuluzie.

  Airbus otworzył Space Academy w Tuluzie we Francji, aby pomóc w szkoleniu klientów w zakresie obsługi satelitów i systemów kosmicznych, które są pozyskiwane od tej firmy.

 • Airbus Helicopters dostarcza Bundeswehrze piąty i ostatni H135.

  Airbus Helicopters dostarczył piąty i ostatni śmigłowiec H135, który będzie wykorzystywany przez niemieckie siły zbrojne w Bückeburgu do wstępnego i okresowego szkolenia pilotów. Niemiecki Federalny Urząd ds. Wyposażenia Bundeswehry, Technologii Informacyjnych i Wsparcia (BAAINBw) bierze śmigłowce w leasing. Wszystkie zostały dostarczone przez Airbusa na czas.

 • Airbus BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemną próbę wibracyjną.

  Pierwszy egzemplarz samolotu BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemne testy wibracyjne (GVT), spełniając wymóg niezbędny do otrzymania certyfikatu umożliwiającego mu odbycie pierwszego lotu, który producent zaplanował na lato tego roku.

 • Na Politechnice Rzeszowskiej stanowisko do badań uszczelnień węglowych w silnikach lotniczych.

  Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto w środę nowoczesne stanowisko do badań uszczelnień węglowych stosowanych w silnikach lotniczych. Inwestycja jest wspólnym projektem uczelni oraz firmy lotniczej Pratt&Whitney Rzeszów.

 • Poligon Systemów Bezzałogowych - Droniada 2018.

  Jak możemy przeczytać na stronie 5zywiolow.pl po raz piąty odbędzie się słynna Droniada – konkurs dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji. "Skoncentrujemy się na dwóch obszarach ważnych z punktu widzenia branży dronowej: tzw. Urban Space (U-Space) oraz inspekcji infrastruktury liniowej. Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i przedsiębiorcom oraz rzeczywisty sprawdzian działań w U-Space." - piszą Organizatorzy.

 • Airbus uruchamia ośrodek oblotów bezzałogowca Zephyr w Australii Zachodniej.

  Władze Australii Zachodniej ogłosiły 5 czerwca, że z położonego w tym stanie ośrodka będą odbywać się loty próbne bezzałogowej platformy Zephyr. Grupa Airbus wybrała port lotniczy Wyndham w Australii Zachodniej na główny ośrodek prób w locie opracowywanego przez ten koncern pseudosatelity Zephyr.

 • Airbus ogłasza nabór pracowników dla potrzeb przyszłych przedsięwzięć.

  Airbus organizuje w swoich zakładach w Tuluzie zaplanowaną na późne popołudnie 20 czerwca akcję rekrutacyjną pod hasłem „AfterWork: Catch your dream job!” („Po godzinach: złap wymarzoną pracę”), mającą na celu rozszerzenie kadr odpowiedzialnych za innowacje.

Top