czwartek, 07 czerwiec 2018 10:58

Airbus zaprezentuje na Eurosatory innowacyjne produkty dla nowoczesnej obronności i bezpieczeństwa.

Napisane przez Airbus
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmigłowiec H145M / Źródło zdjęcia : Airbus Śmigłowiec H145M / Źródło zdjęcia : Airbus

Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space zaprezentują w tym roku podczas paryskiej wystawy Eurosatory, na stoisku C158 w hali 5A, szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa przeznaczonych na rynek globalny.

Ekspozycja Airbus Helicopters obejmie model śmigłowca H160M, który został wybrany w ramach francuskiego programu Joint Light Helicopter (HIL), którego celem jest zastąpienie sześciu typów śmigłowców używanych przez trzy francuskie rodzaje sił zbrojnych. H160 wejdzie do służby w Siłach Zbrojnych Francji, dając im nowoczesny i wydajny śmigłowiec nowej generacji, który ma niewielkie potrzeby logistyczne i będzie użytkowany przez następne 30 lat.
Zaprezentowany zostanie także model śmigłowca H145M wraz z demonstratorem HForce. H145M, wyposażony w system HForce, niedawno przeszedł próbne strzelania niekierowanych i kierowanych laserowo pocisków rakietowych przed jego dostawą do pierwszego nabywcy, Serbii, jeszcze w tym roku. W ostatnim czasie śmigłowiec wykazał również najwyższy poziom zdolności współdziałania załogowych i bezzałogowych statków powietrznych (MUM-T), co znacząco podnosi jego zdolności operacyjne.
Pokazany zostanie również bezzałogowy śmigłowiec Airbus Helicopters VSR700, który został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu marynarki wojennej na całym świecie. Mający zasięg większy niż jakikolwiek inny śmigłowiec bezzałogowy, VSR700 może operować z pokładów zarówno małych korwet, jak i dużych okrętów w najbardziej wymagających warunkach.
Na wystawie Airbus Helicopters znajdzie się także specjalne stoisko poświęcone zarządzaniu dostępnością floty, zarządzaniu zaopatrywaniem i usłudze Hcare.
Na Eurosatory zostanie zaprezentowany także model samolotu Airbus Zephyr. Napędzany wyłącznie energią słoneczną, może latać „ponad zjawiskami pogodowymi” i ponad konwencjonalnym ruchem lotniczym. Airbus Zephyr w kwestii zdolności jest dopełnieniem dla satelitów, bezzałogowych statków powietrznych i samolotów załogowych, zapewniając niedrogie, stałe, lokalne usługi satelitarne.

Wystawione zostaną także modele taktycznych mini-bezzałogowców Survey Copter, DVF 2000 VT / ALIACA i DVF 2000 ER. DVF 2000 VT / ALIACA zapewnia 360° panoramiczne pokrycie dzięki pionowemu zamontowaniu głowicy obserwacyjnej i może wykonywać misje wywiadowcze na dystansie od 10 do 50 km. DVF 2000 VT / Aliaca w poprzedniej wersji został wdrożony przez siły specjalne na całym świecie i jest doskonale przystosowany do zadań morskich – jego lądowanie na pokładzie jednostki umożliwia specjalna siatka hamująca.
Dzięki silnikowi elektrycznemu z elektronicznym wtryskiem paliwa, DVF 2000 ER może wykonywać różnorodne zadania, a jego duża długotrwałość lotu umożliwia 8-godzinne patrole w promieniu ponad 50 kilometrów.
Airbus zaprezentuje swoje rozwiązania dla lądowych i satelitarnych sieci łączności, które są już używane przez najnowocześniejsze siły zbrojne na całym świecie. Po raz pierwszy na Eurosatory, Airbus przeprowadzi pokaz działania Hybrid Networks. Ta nowa generacja inteligentnych rozwiązań sieciowych umożliwia połączenie całej infrastruktury lub sieci taktycznych, niezależnie od tego, czy są to urządzenia naziemne, mobilne czy satelitarne.
Specjalista w dziedzinie integracji środków wywiadowczych, Airbus Defence and Space, po raz pierwszy zaprezentuje swoje centrum informacji geoprzestrzennej, które pozwala klientom zarządzać całym procesem wywiadowczym, od gromadzenia i wizualizacji do wykorzystania i dystrybucji informacji za pomocą jednej, intuicyjnej i bezpiecznej platformy.
Centrum to zapewnia swoim klientom całkowitą zdolność i infrastrukturę do bezpiecznego i skutecznego koordynowania dużych i złożonych działań obronnych przy dużej liczbie użytkowników.
Airbus Defence and Space zaprezentuje również „holograficzną taktyczną piaskownicę”. To wysoce innowacyjne narzędzie zaprojektowano, aby ułatwić przygotowanie misji, poprzez udostępnienie holograficznej mapy 3D, widocznej w hełmie prezentującym rozszerzoną rzeczywistość. Narzędzie to, zintegrowane z łańcuchem dowodzenia, zapewnia dokładne trójwymiarowe odwzorowanie pola bitwy z użyciem informacji dostarczonych przez aplikację Airbusa Fortion® TacticalC2. Operatorzy mogą oglądać i tworzyć informacje, które następnie są współużytkowane z wyższymi poziomami decyzyjnymi i dowodzenia.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus

Czytany 491 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 11:04

Artykuły powiązane

 • Inteligentne rozwiązania Airbus w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego.

  Na mającej odbyć się w Paryżu w dniach od 23 do 26 października tegorocznej edycji targów Euronaval spółka Airbus zaprezentuje szeroki wachlarz inteligentnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego – od centrów nadzoru nad obszarami morskimi, doskonale zintegrowanych usług łączności morskiej, przez systemy satelitarne i im pokrewne, po bezzałogowe statki powietrzne, samoloty i śmigłowce. Wyjątkowo obszerna i kompleksowa oferta rozwiązań marynistycznych, którą przedstawi Airbus, czerpie z 50 lat doświadczeń spółki w tej dziedzinie i daje branży morskiej wszystko, co na morzu potrzebne do podejmowania właściwych decyzji i działań we właściwym momencie. 

 • Francuski SAF zwiększa flotę o kolejnych sześć śmigłowców Airbus Helicopters.

  SAF Group, francuski użytkownik cywilny, mający siedzibę w Alpach, zamówił sześć nowych śmigłowców Airbusa dla służb ratownictwa medycznego (EMS), ratownictwa górskiego, prac wysokościowych i transportu pasażerskiego. Zamówienie obejmuje trzy lekkie śmigłowce jednosilnikowe i trzy lekkie śmigłowce dwusilnikowe, które będą używane we Francji i na wyspie Reunion, gdzie SAF nabył ostatnio towarzystwo Hélilagon. Dostawa sześciu śmigłowców planowana jest na 2019 r.

 • Demonstrator szybkiego wirolotu Racer celująco zaliczył przegląd projektu wstępnego.

  Airbus Helicopters kontynuuje prace rozwojowe demonstratora technologii Racer (Rapid And Cost-Efficient Rotorcraft – szybki i ekonomiczny wiropłat) finansowanego ze środków H2020 Unii Europejskiej w ramach programu Clean Sky 2, którego celem jest zapewnienie najlepszego kompromisu między prędkością, efektywnością kosztową, zrównoważonym rozwojem i osiągami misji.

 • Airbus Helicopters dostarczy śmigłowce H135 pogotowiu Holandii oraz H145 pogotowiu Niemiec.

  Królewski Holenderski Klub Turystyczny ANWB zawiera z Airbusem umowę ramową na sześć śmigłowców H135 Amsterdam, 16 października 2018 r. – Airbus Helicopters i Królewski Holenderski Klub Turystyczny ANWB (Algemene Nederlandse Wielrijdersbond) – operator lotniczego pogotowia ratunkowego, podpisały umowę ramową na maksymalnie sześć śmigłowców H135 z awioniką Helionix. Dodatkowo postanowiły, że pierwsza partia trzech śmigłowców zostanie dostarczona w 2019 i 2020 r.

 • Kuwait Airways – najnowszy nabywca A330neo.

  Linie Kuwait Airways, krajowy przewoźnik Kuwejtu, podpisały właśnie umowę o zakupie ośmiu samolotów A330-800. W imieniu Kuwait Airways podpis na dokumencie złożył prezes zarządu linii, Yousef Al-Jassim. Spółkę Airbus reprezentował Christian Scherer, jej dyrektor handlowy. 

 • Hainan Airlines powiększa flotę o nowe samoloty Airbus A350.

  Lot HU7607 linii Hainan Airlines z Pekinu do lotniska Shanghai Hongqiao International Airport wylądował o 11:00 13 października czasu pekińskiego, tym samym podsumowując dziewiczy lot pasażerski pierwszego samolotu Airbus A350 w posiadaniu linii Hainan Airlines Holding Co., Ltd., zwanych dalej Hainan Airlines. Przewoźnik rozpoczyna nową epokę usług na pokładach samolotu A350, czego świadkami było ponad 300 pasażerów.

 • Święto Lotnictwa Lekkiego po raz trzeci od jutra w Kielcach!

  Targi Lotnictwa Lekkiego już w roku ubiegłym podwoiły liczbę wystawców i zwiedzających. Trzecia, tegoroczna edycja wystawy odbędzie się w Kielcach w dniach 13-14 października. Wydarzenie przyciąga wielkie osobowości branży lotnictwa lekkiego i kilkadziesiąt znanych marek. Targom Lotnictwa Lekkiego towarzyszy Paragiełda oraz II Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego Model Kit Expo.

 • Pierwszy polski komercyjny satelita Światowid zostanie wystrzelony w kosmos w kwietniu.

  W kwietniu przyszłego roku satelita Światowid już będzie po wszystkich testach. Poleci na międzynarodową stację kosmiczną i stamtąd zostanie wystrzelony na orbitę - powiedział PAP prezes SatRevolution Grzegorz Zwoliński.

 • Przestronna kabina pasażerska kluczowym atutem prywatnego odrzutowca ACJ319.

  Spółka Airbus Corporate Jets (ACJ) wystawia na targach lotnictwa biznesowego NBAA (National Business Aviation Association) samolot ACJ319, zwracając uwagę odbiorców na jego pełnowymiarową, wygodną kabinę pasażerską. Udostępniony gościom egzemplarz należy do firmy K5 Aviation, która wynajmuje go swoim największym klientom, i jest udostępniany na tego rodzaju imprezie po raz pierwszy.

  „Dyspozycyjne samoloty odrzutowe Airbus oferują swoim użytkownikom większą produktywność i więcej czasu na pielęgnowanie bezpośrednich relacji biznesowych i towarzyskich, niż tradycyjne, mniejsze maszyny. Zmniejszają odległości między kontynentami, pozwalając podróżować z klasą, a przy tym ograniczają koszty przelotów do przystępnego poziomu”, mówi prezes ACJ, Benoit Defforge.

  Flagowym atutem samolotów z rodziny ACJ320 jest najszersza i najwyższa kabina wśród wszystkich tradycyjnych, dużych odrzutowców dyspozycyjnych, mimo podobnych rozmiarów zewnętrznych i kosztów eksploatacji.

  Stale rozwijana oferta odrzutowców biznesowych ACJ obejmuje obecnie przewożący maksymalnie ośmiu pasażerów na trasach do 12 500 km model ACJ319neo, zdolny do przelotów non-stop trwających nawet 15 godzin, oraz 25-miejscowy model ACJ320neo o zasięgu 11 100 km, utrzymujący się w powietrzu bez międzylądowania do 13 godzin.

  Do odbiorców, do których należą takie firmy jak Acropolis Aviation, Comlux czy K5 Aviation, pierwsze ACJ320neo trafią już w nadchodzących miesiącach. Na pierwsze egzemplarze ACJ319neo poczekają oni do przyszłego roku.

  Oba samoloty są napędzane silnikami nowej generacji i wyposażone w optymalizujące aerodynamikę skrzydeł sharklety, co skutkuje zmniejszonym spalaniem paliwa, zasięgiem umożliwiającym przeloty na trasach międzykontynentalnych i daje nabywcom gwarancję, że ich inwestycja długo będzie utrzymywać wysoką wartość.

  Spółka Airbus oferuje także pełny wachlarz mieszczących jeszcze więcej pasażerów dyspozycyjnych samolotów szerokokadłubowych klasy VIP o dużym zasięgu: ACJ330 neo i ACJ350 XWB.

  Na całym świecie lata ponad 190 samolotów ACJ. Ich operatorzy korzystają z niezawodności technicznej tych maszyn i globalnej dostępności zaplecza serwisowego, którą zawdzięczają one pokrewieństwu ze swoimi pasażerskimi odpowiednikami. Użytkownicy korporacyjni maszyn biznesowych mogą oczywiście dodatkowo korzystać z usług specjalnych, skrojonych na miarę ich samolotów.

  Dzięki współpracy ze spółką Airbus Corporate Helicopters (ACH), Airbus Corporate Jets (ACJ) jest w stanie oferować swoim klientom jedyne w swoim rodzaju nowoczesne i wydajne usługi i kompleksowe rozwiązania, wychodzące naprzeciw ich szczególnym potrzebom w zakresie podróży biznesowych, służbowych i roboczych

  Źródło informacji i zdjęć: Airbus / TBB

 • Pierwszy lot A220 w barwach Delta Air Lines.

  W dniu 6 października o godzinie 14:02 miejscowego czasu z lotniska w Mirabel w kanadyjskiej prowincji Québec do swojego dziewiczego lotu wzbił się pierwszy airbus A220-100 w malowaniu Delta Air Lines. W trakcie trwającego 2 godziny i 53 minut lotu próbnego, składająca się z pilotów-oblatywaczy programu A220 załoga pomyślnie sprawdziła działanie najważniejszych systemów samolotu, po czym powróciła na lotnisko w Mirabel, gdzie maszyna wylądowała o 16:55. 

Top