czwartek, 07 czerwiec 2018 10:58

Airbus zaprezentuje na Eurosatory innowacyjne produkty dla nowoczesnej obronności i bezpieczeństwa.

Napisane przez Airbus
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmigłowiec H145M / Źródło zdjęcia : Airbus Śmigłowiec H145M / Źródło zdjęcia : Airbus

Airbus Helicopters i Airbus Defence and Space zaprezentują w tym roku podczas paryskiej wystawy Eurosatory, na stoisku C158 w hali 5A, szereg innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa przeznaczonych na rynek globalny.

Ekspozycja Airbus Helicopters obejmie model śmigłowca H160M, który został wybrany w ramach francuskiego programu Joint Light Helicopter (HIL), którego celem jest zastąpienie sześciu typów śmigłowców używanych przez trzy francuskie rodzaje sił zbrojnych. H160 wejdzie do służby w Siłach Zbrojnych Francji, dając im nowoczesny i wydajny śmigłowiec nowej generacji, który ma niewielkie potrzeby logistyczne i będzie użytkowany przez następne 30 lat.
Zaprezentowany zostanie także model śmigłowca H145M wraz z demonstratorem HForce. H145M, wyposażony w system HForce, niedawno przeszedł próbne strzelania niekierowanych i kierowanych laserowo pocisków rakietowych przed jego dostawą do pierwszego nabywcy, Serbii, jeszcze w tym roku. W ostatnim czasie śmigłowiec wykazał również najwyższy poziom zdolności współdziałania załogowych i bezzałogowych statków powietrznych (MUM-T), co znacząco podnosi jego zdolności operacyjne.
Pokazany zostanie również bezzałogowy śmigłowiec Airbus Helicopters VSR700, który został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu marynarki wojennej na całym świecie. Mający zasięg większy niż jakikolwiek inny śmigłowiec bezzałogowy, VSR700 może operować z pokładów zarówno małych korwet, jak i dużych okrętów w najbardziej wymagających warunkach.
Na wystawie Airbus Helicopters znajdzie się także specjalne stoisko poświęcone zarządzaniu dostępnością floty, zarządzaniu zaopatrywaniem i usłudze Hcare.
Na Eurosatory zostanie zaprezentowany także model samolotu Airbus Zephyr. Napędzany wyłącznie energią słoneczną, może latać „ponad zjawiskami pogodowymi” i ponad konwencjonalnym ruchem lotniczym. Airbus Zephyr w kwestii zdolności jest dopełnieniem dla satelitów, bezzałogowych statków powietrznych i samolotów załogowych, zapewniając niedrogie, stałe, lokalne usługi satelitarne.

Wystawione zostaną także modele taktycznych mini-bezzałogowców Survey Copter, DVF 2000 VT / ALIACA i DVF 2000 ER. DVF 2000 VT / ALIACA zapewnia 360° panoramiczne pokrycie dzięki pionowemu zamontowaniu głowicy obserwacyjnej i może wykonywać misje wywiadowcze na dystansie od 10 do 50 km. DVF 2000 VT / Aliaca w poprzedniej wersji został wdrożony przez siły specjalne na całym świecie i jest doskonale przystosowany do zadań morskich – jego lądowanie na pokładzie jednostki umożliwia specjalna siatka hamująca.
Dzięki silnikowi elektrycznemu z elektronicznym wtryskiem paliwa, DVF 2000 ER może wykonywać różnorodne zadania, a jego duża długotrwałość lotu umożliwia 8-godzinne patrole w promieniu ponad 50 kilometrów.
Airbus zaprezentuje swoje rozwiązania dla lądowych i satelitarnych sieci łączności, które są już używane przez najnowocześniejsze siły zbrojne na całym świecie. Po raz pierwszy na Eurosatory, Airbus przeprowadzi pokaz działania Hybrid Networks. Ta nowa generacja inteligentnych rozwiązań sieciowych umożliwia połączenie całej infrastruktury lub sieci taktycznych, niezależnie od tego, czy są to urządzenia naziemne, mobilne czy satelitarne.
Specjalista w dziedzinie integracji środków wywiadowczych, Airbus Defence and Space, po raz pierwszy zaprezentuje swoje centrum informacji geoprzestrzennej, które pozwala klientom zarządzać całym procesem wywiadowczym, od gromadzenia i wizualizacji do wykorzystania i dystrybucji informacji za pomocą jednej, intuicyjnej i bezpiecznej platformy.
Centrum to zapewnia swoim klientom całkowitą zdolność i infrastrukturę do bezpiecznego i skutecznego koordynowania dużych i złożonych działań obronnych przy dużej liczbie użytkowników.
Airbus Defence and Space zaprezentuje również „holograficzną taktyczną piaskownicę”. To wysoce innowacyjne narzędzie zaprojektowano, aby ułatwić przygotowanie misji, poprzez udostępnienie holograficznej mapy 3D, widocznej w hełmie prezentującym rozszerzoną rzeczywistość. Narzędzie to, zintegrowane z łańcuchem dowodzenia, zapewnia dokładne trójwymiarowe odwzorowanie pola bitwy z użyciem informacji dostarczonych przez aplikację Airbusa Fortion® TacticalC2. Operatorzy mogą oglądać i tworzyć informacje, które następnie są współużytkowane z wyższymi poziomami decyzyjnymi i dowodzenia.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus

Czytany 379 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 11:04

Artykuły powiązane

 • Finnair poleci A350 na nowej trasie do Los Angeles w 2019 roku.

  Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, 31 marca 2019 r. Finnair otworzy nową trasę do Los Angeles w Kalifornii. Los Angeles, przy trzech cotygodniowych połączeniach stanie się pierwszym portem docelowym Finnaira w Stanach regularnie obsługiwanym przez nowy samolot Airbus A350.

 • Pierwszy ACJ320neo opuszcza halę montażową. Nadchodzi nowa era odrzutowców dyspozycyjnych Airbus.

  Planowo zakończył się montaż pierwszego egzemplarza ACJ320neo. Nowa maszyna została wyposażona w silniki CFM International LEAP-1A i pomalowana w firmowe barwy fabryczne rodziny ACJ.

 • Satelita studentów AGH i UJ prawie gotowy, w kwietniu poleci w kosmos.

  Studenci AGH i UJ zebrali niezbędne fundusze i obecnie kończą prace nad satelitą KRAKsat. Jak podkreślają, ich obiekt jako pierwszy na świecie wykorzysta ferrofluid do stabilizacji pozycji względem Ziemi. Wyniesienie w kosmos zaplanowano na kwiecień 2019.

 • Satelita ESA do badań nad wiatrem Aeolus umieszczony w rakiecie nośnej Vega.

  Aeolus, satelita Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) wyposażony w aparaturę do pomiarów wiatru, został umieszczony w komorze rakiety nośnej Vega i przygotowany do zaplanowanego na 21 sierpnia startu z kosmodromu w Kourou w Gujanie Francuskiej.

 • Wysyp śmigłowców Airbus w filmie "Mission Impossible - Fallout".

  W związku z dzisiejszą premierą kinową „Mission Impossible – Fallout”, przekazujemy kilka ciekawostek odnośnie floty śmigłowcowej użytej w filmie.

 • Sukces pierwszego dziewiczego lotu pseudosatelity Zephyr S.

  Spółka Airbus Defence and Space ogłosiła pomyślne lądowanie pierwszego seryjnego egzemplarza swojego nowego bezzałogowca Zephyr S, konstrukcji będącej owocem programu Zephyr  HAPS (High Altitude Pseudo-Satellite).

 • Telesat wybiera Airbus Defence and Space do dalszych prac nad konstelacją satelitów LEO.

  Spółka Airbus Defence and Space została wybrana przez Telesat na ważnego partnera przemysłowego w fazie projektowania systemów i zarządzania ryzykiem, będącej częścią prowadzonych obecnie przez Telesat prac nad układem satelitów niskiej orbity okołoziemskiej (LEO). Zgodnie z warunkami umowy, spółka Airbus będzie odpowiadać za optymalizację systemów, inżynierię wymagań i wstępny projekt najważniejszych komponentów sprzętu i oprogramowania dla kosmicznych i naziemnych elementów systemu satelitów LEO firmy Telesat oraz dla segmentów terminali użytkowników. Umowa przewiduje, że pod koniec 9-miesięcznego okresu jej trwania Airbus dostarczy firmie Telesat kompleksowe rozwiązanie spełniające założone przez Telesat dla konstelacji LEO parametry dotyczące jej wydajności, pojemności i kosztów.

 • Czy bakterie mogą usprawnić transport lotniczy?

  Rozwój cywilizacyjny wymusza na nas poszukiwania wciąż nowych źródeł energii. Mając na uwadze dobro środowiska szukamy jednak jej „zielonych” źródeł. Kwas kapronowy, produkowany przez wyspecjalizowane zespoły bakterii, może być nadzieją zielonej energii, a także mieć zastosowanie, jako paliwo lotnicze.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

 • 39 tys. podróży dookoła świata - 10 lat A380 we flocie Emirates

  Od 2008 roku Airbusy A380 Emirates przewiozły ponad 105 mln osób. Samoloty pokonały przeszło 1,5 mld km - r ownowartość 39 tys. podróży dookoła świata. A380 jest ulubionym samolotem pasażerów i odgrywa ważną rolę w rozwoju linii i siatki połaczeń Emirates.

Top