piątek, 08 czerwiec 2018 09:24

Pegasus KC-46A przeprowadza testy tankowania w locie.

Napisane przez US Air Force
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
KC-46A Pegasus wykonuje testy tankowania w locie / U.S. Air Force photo by Christopher Okula KC-46A Pegasus wykonuje testy tankowania w locie / U.S. Air Force photo by Christopher Okula

Samolot do tankowania w powietrzu, Pegasus KC-46A, przeprowadza testy w locie. Planuje się, że Pegasus w bazie Edwards wraz z Boeingiem z 418. Eskadry przeprowadzą jeszcze wiele testów.

Podczas gdy rolą KC-46 jest tankowanie innych samolotów, może być konieczne uzupełnienie paliwa z KC-10 Extenders lub KC-135 Stratotankers w celu zwiększenia zasięgu.

"Głównym celem obecnych wysiłków testowych jest przygotowanie KC-46 jako samolotu odbierającego paliwo z KC-135" - powiedział ppłk Paul Calhoun, dowódca 418. Eskadry. "KC-46, jako w pełni tankowany w powietrzu samolot-cysterna, oferuje wojsku zwiększoną elastyczność, a testy przeprowadzane w Edwards teraz udowadniają tę zdolność".

KC-46 Wykonuje testy w locie
U.S. Air Force photo by Christopher Okula

„KC-46 jest jeszcze samolotem eksperymentalnym i własnością Boeinga, więc koncern wydelegował armię inżynierów, opiekunów i członków załogi. Jest to wysiłek ludzi z ramienia wojska i z Boeinga” - powiedział Calhoun.

Pegasus KC-46A ma zastąpić starzejącą się flotę tankowców Sił Powietrznych, która zasilała w paliwo samoloty od ponad 50 lat. Z większą pojemnością tankowania i ulepszonymi funkcjami, poprawą efektywności i zwiększeniem możliwości dla przewozu ładunku i ewakuacji rannych, KC-46A zapewni wsparcie sekcji tankowania sił powietrznych, marynarki i piechoty morskiej.

Źródło informacji i zdjęć: US Air Force Press Release

Czytany 396 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 czerwiec 2018 09:32

Artykuły powiązane

Top