piątek, 08 czerwiec 2018 11:01

Paralotnią naruszył przestrzeń powietrzną Terminala Gazowego LNG w Świnoujściu.

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Za złamanie prawa lotniczego paralotniarzowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Foto: Policja.pl Za złamanie prawa lotniczego paralotniarzowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Foto: Policja.pl

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 51-latkowi za złamanie prawa lotniczego. Mężczyzna, wykonując lot paralotnią, naruszył przestrzeń powietrzną Terminala Gazowego LNG w Świnoujściu, która objęta jest zakazem ograniczenia lotów ze względu na bezpieczeństwo publiczne.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali informację, że na terenie Terminala Gazowego LNG znajduje się ujęty przez ochronę mężczyzna, który miał naruszyć strefę powietrzną nad obiektem. Stróże prawa ustalili, że 51-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, z wykorzystaniem należącej do niego paralotni z napędem, wykonał lot nad terminalem, gdzie obowiązuje zakaz ograniczenia lotów w polskiej przestrzeni powietrznej ze względu na bezpieczeństwo publiczne. W związku z popełnieniem przestępstwa określonego w artykule 212 Ustawy Prawo lotnicze, 51-latek został zatrzymany.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut, do którego się przyznał. Zatrzymany tłumaczył swoje zachowanie niewiedzą dotyczącą ograniczenia lotów na obiektem LNG. W ramach wszczętego postępowania przygotowawczego policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a następnie skierują akt oskarżenia do sądu. Za złamanie prawa lotniczego paralotniarzowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Beata Olszewska
KMP Świnoujście
Źródło informacji i zdjęć: Policja.pl

Czytany 305 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 czerwiec 2018 11:06

Artykuły powiązane

Top