poniedziałek, 18 czerwiec 2018 10:12

Wyniki Referendum w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fot: Mariusz Barszcz / Aviation24.pl Fot: Mariusz Barszcz / Aviation24.pl

Właśnie w Urzędzie Gminy Baranów rozpoczęła się konferencja z udziałem Wójta Gminy Wojciecha Gagosia dotycząca Refendum w sprawie lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak możemy dowiedzieć się na stronie Urzędu Gminy mieszkańcy w głosowaniu wyrazili swój stanowczy sprzeciw lokalizacji lotniska, które od dłuższego czasu budzi dosyć spore kontrowersje.

Zostały już przedstawione wyniki Referendum, w którym wzięło udział 1932 osoby z 4120 osób. Prawie połowa osób, która wzięła udział w głosowaniu to całkiem spora liczba, jednak jest to mała społeczność, a sprawa bardzo ważna, więc dziwi to, że w Referendum nie wzięło udziału więcej mieszkańców.

Z 1877 ważnych głosów, które oddano, 1555 głosów było na "NIE" a 322 głosy na "TAK". Jak widać prawie 83% mieszkańców Baranowa głosowało za tym, aby w ich lokalizacji jednak taki port nie powstał.

Jednocześnie w Referendum znalazło się również pytanie dotyczące rozliczeń proponowanych przez Rząd za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tym przypadku odsetek głosujących na "NIE" był jeszcze większy, 1751 osób zagłosowało właśnie w taki sposób, a 113 osób zagłosowało na "TAK". Tutaj mamy około 94% osób głosujących przeciwko zaproponowanemu sposobowi rozliczenia.

Dane z Referendum: WYNIKI

Jak dalej potoczy się sprawa mieszkańców Baranowa i czy wyniki Referendum będą miały przełożenie na sytuację, która wciąż jest niepewna, zobaczymy pewnie w najbliższym czasie.

Red/ Aviation24.pl / MB

 

Czytany 367 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 czerwiec 2018 10:35

Artykuły powiązane

 • Pełnomocnik rządu ds. CPK uruchamia punkt konsultacyjny dla mieszkańców.

  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, w poniedziałek 4 czerwca 2018 r.  w Urzędzie Gminy w Baranowie został uruchomiony punkt informacyjno-konsultacyjny dla mieszkańców gmin, na terenie których powstanie Port „Solidarność”. W tym tygodniu pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild spotka się także z mieszkańcami gmin Wiskitki i Teresin.

 • Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

  26 kwietnia 2018 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, przedłożony przez Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej.

 • 6mln za za koncesje i załatwienie rządowych kontraktów przy budowie CPK.

  CBA informuje, że Agenci Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali 5 osób w sprawie powoływania się na wpływy wśród parlamentarzystów, osób pełniących funkcje w urzędach centralnych – ministerstwach oraz wśród osób pełniących funkcje publiczne w samorządach. Zatrzymani to biznesmen z Krakowa, właściciel gruntów pochodzący z Szydłowca oraz dwóch biznesmenów z Łodzi. Jeden z zatrzymanych to obcokrajowiec.

 • Uchwała w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Harmonogram został zatwierdzony przez Rząd.

  Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia „Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej”, przedłożoną przez pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej.

 • Centralny Port Komunikacyjny – transportowe rozwiązanie dla rozwoju gospodarczego Polski.

  Tylko połączenie Centralnego Portu Lotniczego z Centralnym Węzłem Kolejowym, arteriami szybkiej kolei i siecią autostrad może spełnić zarówno cele biznesowe, jak i strategiczne, stawiane sobie przez rząd – uważają eksperci think-tanku Warsaw Enterprise Institute w zaprezentowanym w środę 29.03.2017 raporcie nt. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Top