środa, 20 czerwiec 2018 08:42

FedEx Express zamówił u Boeinga 24 samoloty Cargo.

Napisane przez Boeing
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Boeing Press Release Foto: Boeing Press Release

Boeing i FedEx Express poinformowały o nowym zamówieniu na 12 samolotów 767 Freighters i 12 samolotów 777 Freighters. Największy na świecie przewoźnik lotniczy kontynuuje inwestycje w najbardziej wydajne samoloty frachtowe w branży, aby optymalizować usługi dla swoich klientów.

"Podejmujemy kolejny pozytywny krok w programie modernizacji floty, ponieważ dodajemy bardziej wydajne, niskoemisyjne samoloty do naszej globalnej floty" - powiedział David L. Cunningham, prezes i dyrektor generalny FedEx Express. "Boeing 767 i 777 Freighter przyniosły większą skuteczność i niezawodność naszym operacjom lotniczym, a B777, ze swoją ogromną charakterystyką zasięgu, pozwolił nam zapewnić szybsze czasy tranzytu na całym świecie. Jesteśmy zdeterminowani, aby dodać więcej takich samolotów do naszej floty."

Ta decyzja została podjęta, ponieważ branża przewozu lotniczego ładunków wciąż zbiera siły. Rok po wzroście popytu o prawie 10 %, globalny transport lotniczy jest na dobrej drodze do zwiększenia o kolejne 4 do 5 % w 2018 roku.

Przewoźnicy ładunków lotniczych zwiększają zdolność do nadążania za popytem, ​​przekształcając samoloty pasażerskie w frachtowce lub zamawiając nowe samoloty. Z najnowszym zamówieniem FedEx Express, Boeing sprzedał do tej pory ponad 50 szerokokadłubowych "frachtowców" w 2018 roku.

"Jesteśmy zaszczyceni, że FedEx ponownie zaufał Boeingowi 767 i 777. To powtórzenie zamówienia jest dużym wotum zaufania dla wiodącej na rynku rodziny samolotów cargo Boeinga i długoterminowych perspektyw dla frachtu lotniczego" - powiedział Kevin McAllister, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

FedEx Express i Boeing mają długoletnią współpracę. Przewoźnik jest głównym operatorem Boeinga 757 i największym operatorem B767 i B777. FedEx jest również klientem firmy Boeing Global Services.

B767 Freighter, oparty na samolocie pasażerskim 767-300ER (o rozszerzonym zasięgu), może przewozić około 58 ton (52.7 ton) ładunku o zasięgu międzykontynentalnym, co czyni go elastyczną platformą do obsługi rynku długodystansowego, regionalnego lub dostawczego.

B777 Freighter to najdłuższy na świecie dwusilnikowy statek pasażerski. Samolot może latać na odległość 4900 mil morskich (9070 kilometrów) przy ładowności 112 ton. Dzięki B777 Freighter FedEx był w stanie połączyć Azję z jej hubem w Memphis w stanie Tennessee w trybie non-stop i skrócić czasy transportu nawet o trzy godziny. Umożliwiło to FedExowi akceptowanie pakietów w późniejszym terminie i dostarczanie ich na czas.

B777 Freighter zużywa o 18 procent mniej paliwa w porównaniu do zastępowanych samolotów i zapewnia cichsze starty i lądowania, które spełniają standardy hałasu na lotnisku.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing

Czytany 277 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 czerwiec 2018 08:47

Artykuły powiązane

 • Emirates SkyCargo drugi rok z rzędu zdobywa ważne wyróżnienie w branży farmaceutycznej.

  Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, zdobyły prestiżową nagrodę 2018 Carrier Award for Reliability and Excellence (CARE) przyznawaną przez spółkę DHL Global Forwarding za metody przewozu leków wrażliwych na temperatury. Nagrodę odebrał Henrik Ambak, Senior Vice President Emirates Cargo Operations Worldwide, podczas 18. edycji konferencji Global Life Sciences & Healthcare organizowanej przez DHL we włoskiej miejscowości Baveno.

 • Zespół Emirates Engineering zmienia konfigurację drugiego Boeinga 777-200LR.

  Zespół Emirates Engineering przeprowadził zmianę konfiguracji drugiego samolotu Boeing 777-200LR we flocie przewoźnika. Przebudowa maszyny z wersji trzyklasowej na dwuklasową odbywała się w całości w hangarach Emirates Engineering w Dubaju. W samolocie w nowej konfiguracji znalazły się także nowe, szersze fotele w układzie 2-2-2 i przestrzeń wspólna w klasie biznes oraz całkowicie odnowiona klasa ekonomiczna, która zapewni pasażerom najwyższy komfort podróży.

 • To już 50 lat kiedy C-5 Galaxy wspiera wojskowy transport lotniczy!

  Firma Lockheed Martin Aeronautics świętowała wczoraj 50-lecie transportu strategicznego C-5 Galaxy w zakładzie Marietta w stanie Georgia. Głos zabrał Georgia Gov Nathan Deal, który był głównym mówcą wydarzenia, w którym wzięli udział pracownicy Lockheed Martin, wybrani urzędnicy i przedstawiciele Sił Powietrznych USA.

 • Emirates SkyCargo podpisuje historyczny list intencyjny z Cainiao Network w sprawie utworzenia bazy w Dubaju.

  Emirates SkyCargo, należące do Emirates największe międzynarodowe linie lotnicze cargo, podpisały list intencyjny z firmą Cainiao Smart Logistics  Network Ltd. („Cainiao”), logistycznym skrzydłem holdingu Alibaba Group, w sprawie współpracy przy dostawie przesyłek transgranicznych. Cainiao planuje rozbudowę swojej międzynarodowej infrastruktury logistycznej i utworzenie bazy w Dubaju.

 • Przewóz ładunków lotniczych. Urząd Lotnictwa Cywilnego promuje status Znanego Nadawcy.

  W dniu 6 czerwca 2018 r. w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT odbyło się zorganizowane przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. International Air Transport Association = IATA) spotkanie dotyczące usprawnienia przewozu ładunków lotniczych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele zarejestrowanych agentów, przewoźników lotniczych oraz innych przedsiębiorców zaangażowanych w obsługę przewozów cargo.

 • Owocny rok dla Emirates dzięki Emirates Fresh.

  Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, mają za sobą udany rok działania usługi Emirates Fresh – specjalistycznej oferty rozwiązań w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się do 155 kierunków w obrębie siatki połączeń przewoźnika.

 • 4 kolejne samoloty B777 dla odświeżonej floty Grupy Lufthansa.

  Boeing i grupa Lufthansa podpisały zamówienie na kolejne cztery samoloty B777 o wartości 1,4 mld dolarów. Zakup jest częścią planów lini lotniczej, mających na celu modernizację floty przez zakup nowszych samolotów szerokokadłubowych.

 • Emirates SkyCargo wprowadza nową usługę szybkiego przewozu części samolotowych.

  Emirates SkyCargo, największe międzynarodowe linie lotnicze cargo na świecie, wprowadziły nową usługę szybkiego przewozu części samolotowych na całym świecie – Emirates AOG.

 • Qatar Airways rozbudowuje swoją flotę Cargo. Zakupi od Boeinga kolejne 5 B777.

  Boeing i Qatar Airways podpisały list intencyjny dotyczący zakupu pięciu samolotów B777 o wartości 1,7 miliarda dolarów.

 • Emirates SkyCargo przewozi konie sportowe do Dubaju i destynacji na całym świecie.

  Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, transportują najlepsze konie sportowe na rozmaite turnieje rozgrywane na całym świecie.

Top