piątek, 22 czerwiec 2018 12:31

Airbus Helicopters dostarcza pierwsze H145 szwajcarskiemu pogotowiu lotniczemu.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Airbus Helicopters / Christophe Keller Foto: Airbus Helicopters / Christophe Keller

Airbus Helicopters dostarczył pierwsze dwa z sześciu zamówionych przez Szwajcarską Służbę Ratownictwa Lotniczego (REGA) śmigłowców H145. Zastąpią one istniejącą flotę EC145, która ma zostać wycofana do połowy 2019 r.

Pierwszy ze śmigłowców H145 ma zacząć operować z bazy w Bernie w październiku. W ciągu ostatnich 15 lat sześć śmigłowców EC145 dało się poznać jako niezawodne i wszechstronne platformy ratunkowe, które zapewniły wsparcie medyczne około 60 tysiącom pacjentów. Dzięki tym pozytywnym doświadczeniom, REGA obecnie spogląda w stronę H145, z myślą o zastąpieniu EC145. „H145 to kontynuacja naszego dobrego wyboru, dzięki niemu możemy być pewni, że będziemy w stanie dostarczać naszym pacjentom profesjonalną pomoc, na którą będą mogli liczyć, przez lata”, stwierdził Ernst Kohler, prezes REGA.
„Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że operator o tak znaczącej na świecie reputacji, pokłada swoje zaufanie w naszej rodzinie H145 od tak dawna”, stwierdza Wolfgang Schoder, prezes Airbus Helicopters Deutschland.
H145 to lider rynku, jeżeli chodzi o zadania policyjne i ratunkowe. Na całym świecie użytkowana jest flota ponad 200 maszyn, które jak dotąd wylatały ponad 100 tysięcy godzin.
Zwinny H145 jest szczególnie dobrze przystosowany do transportu intensywnej terapii, dzięki dużej kabinie i maksymalnej masie startowej na poziomie 3.7 tony. Śmigłowce wyposażono w cyfrową awionikę śmigłowcową Helionix, która zapewnia pilotom przyjazny dla użytkownika interfejs. Platformę H145 wyposażono też w wysokowydajnego 4-osiowego autopilota, który znacząco ogranicza obciążenie załogi pracą. Należy również zaznaczyć, że H145 to najcichsza maszyna w swojej klasie.

Źródło informacji i zdjęcia: Airbus Helicopters

Czytany 439 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 czerwiec 2018 12:38

Artykuły powiązane

 • Daleka trasa pokazowa Airbusa A220. Samolot odwiedzi 5 miast w 4 krajach.

  Należący do linii airBaltic airbus A220-300, jednonawowy samolot nowej generacji, wyrusza w międzynarodową trasę pokazową po pięciu lotniskach w czterech krajach świata.

 • Pierwszy A330-800 już w powietrzu. Trwa program prób w locie.

  Pierwszy samolot A330-800 wystartował dziś rano z lotniska Blagnac pod francuską Tuluzą, wyruszając o godzinie 10.31 czasu lokalnego w swój pierwszy lot nad południowo-zachodnią Francją. Maszyna nosi oznaczenie MSN1888 i wykona serię wymaganych do przeprowadzenia na tej wersji prób aerodynamicznych w locie.

 • Pierwszy z zamówionych A321neo odebrany przez Air New Zealand.

  Do grona przewoźników użytkujących samoloty A321neo dołączyły linie Air New Zealand, które w miniony weekend odebrały pierwszą z zamówionych maszyn. Najnowszy zakup Air New Zealand obejmuje w sumie 20 samolotów z rodziny A320neo.

 • Airbus przekazuje NASA pierwszy moduł ESM dla amerykańskiego statku Orion.

  W dniu 5 listopada spółka Airbus dostarczy pierwszy europejski moduł serwisowy (European Service Module, ESM) dla budowanej przez NASA kapsuły Orion. Moduł ESM powstał w europejskim ośrodku badań kosmicznych w niemieckiej Bremie, skąd na pokładzie samolotu transportowego Antonow zostanie przetransportowany do ośrodka NASA Kennedy Space Center na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

 • Podpisanie umowy na dostawę śmigłowca H135 dla Lotnictwa Straży Granicznej.

  We wtorek w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dostawę śmigłowca AIRBUS HELICOPTERS typu H135. Zakup zostanie sfinansowany z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2019”. Koszt to 46,5 mln zł brutto.

 • Airbus i Ursa kontynuują współpracę w dziedzinie satelitarnego obrazowania radarowego.

  Spółka Airbus Defence and Space będzie kontynuować udostępnianie danych ze swoich satelitów radarowych spółce Ursa Space Systems (dalej: Ursa), firmie analitycznej z sektora data fusion, z którą Airbus współpracuje od 2015 r.

 • Lotnicze Pogotowie Ratunkowe członkiem ICAR’a.

  20 października 2018 r. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało przyjęte w poczet członków Międzynarodowego Komitetu Ratownictwa Alpejskiego (ang. International Comission for Alpine Rescue – ICAR). 

 • Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii odebrały dwa nowe H225M.

  Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii (RTAF) odebrały dostawę siódmego i ósmego wielozadaniowego śmigłowca H225M (znanego wcześniej pod nazwą EC725).

 • A350-900 w specjalnym malowaniu Airbus i China Airlines.

  Linie China Airlines (CAL) odebrały pierwszy z najnowszej serii zamówionych samolotów A350-900. Egzemplarz został przekazany tajwańskiemu przewoźnikowi w unikalnym, wspólnym malowaniu łączącym jego charakterystyczny, symbolizujący kwiat śliwy logotyp ze specjalnym motywem plecionki włókien węglowych, zaprojektowanym przez spółkę Airbus specjalnie dla A350 XWB.

 • Inteligentne rozwiązania Airbus w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego.

  Na mającej odbyć się w Paryżu w dniach od 23 do 26 października tegorocznej edycji targów Euronaval spółka Airbus zaprezentuje szeroki wachlarz inteligentnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego – od centrów nadzoru nad obszarami morskimi, doskonale zintegrowanych usług łączności morskiej, przez systemy satelitarne i im pokrewne, po bezzałogowe statki powietrzne, samoloty i śmigłowce. Wyjątkowo obszerna i kompleksowa oferta rozwiązań marynistycznych, którą przedstawi Airbus, czerpie z 50 lat doświadczeń spółki w tej dziedzinie i daje branży morskiej wszystko, co na morzu potrzebne do podejmowania właściwych decyzji i działań we właściwym momencie. 

Top