niedziela, 24 czerwiec 2018 15:36

Relacja z XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Niestety pogoda nie dopisała.

Napisane przez Małgorzata Konopka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
XIV Małopolski Piknik Lotniczy trwa 2 dni. Dziś ostatni dzień tej krakowskiej imprezy lotniczej. / Foto: Małgorzata Konopka XIV Małopolski Piknik Lotniczy trwa 2 dni. Dziś ostatni dzień tej krakowskiej imprezy lotniczej. / Foto: Małgorzata Konopka

Co roku, tradycyjnie w czerwcu, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie organizuje Małopolski Piknik Lotniczy na lotnisku Rakowice-Czyżyny. Tak też było w tegoroczny ostatni weekend czerwca. Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych, organizatorom udało się zaprezentować planowany choć skrócony program pokazów.

Padający deszcz nie odstraszył fanów lotnictwa którzy z niecierpliwości czekali na pokazy i stworzyli doskonałą atmosferę, a lotnicy odwdzięczyli się im precyzyjnymi i przyjemnymi dla oka pokazami. Na krakowskim niebie mogliśmy zobaczyć niezastąpionego Artura Kielaka w duecie z Mateuszem Stramą, zespól Cellfast Flying Team, który zachwyca precyzyjnym pokazem na swoich "srebrnych strzałach", grupę Firebirds latających na samolotach Extra 330, niesamowitego Jurgisa Karisa i jego Su-31 a także statki historyczne, przelot pary samolotów transportowych CASA i śmigłowców Mi-24.

Informacje i zdjęcia: Małgorzata Konopka / Aviation24.pl

Czytany 410 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 24 czerwiec 2018 15:43

Artykuły powiązane

Top