piątek, 29 czerwiec 2018 13:07

„Carnet de Vol” Grupy Airbus – wydarzenie promujące umiejętności zawodowe.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Airbus Press Release Foto: Airbus Press Release

W piątek, 29 czerwca odbędzie się siódma edycja organizowanej przez Grupę Airbus akcji „Carnet de Vol” („Książka lotów”). W tym roku po raz kolejny Airbus promuje integrację zawodową studentów odbywających płatne praktyki i stażystów z różnych oddziałów oraz filii koncernu, którzy zakończyli w nich szkolenia wewnętrzne.

Prawie 600 młodych osób, które ukończyły kontrakty studenckie oraz staże będzie miało możliwość kontaktu z blisko siedemdziesięcioma firmami poszukującymi osób starających się o zatrudnienie i posiadających kwalifikacje w branży lotniczej oraz astronautycznej.

Uczestnicy będą mieli okazję do odbycia rozmów z wieloma obecnymi na imprezie firmami oraz zdobycia zatrudnienia. W tegorocznej edycji tego znaczącego wydarzenia rynku pracy weźmie udział jeszcze więcej pracodawców niż w roku ubiegłym.

„Carnet de Vol” stanowi wspaniałą szansę dla młodych ludzi: w 2017 roku, w wyniku udziału w wydarzeniu, 68% studentów odbywających płatne praktyki lub staże zaproszono na rozmowę kwalifikacyjną, a 47% zostało zatrudnionych w najbliższych tygodniach.

Oprócz małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw, które zadeklarowały swój udział, wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się z kandydatami agencje pracy tymczasowej i biura pośrednictwa pracy „Air Emploi” oraz „Pôle Emploi”, pomagając i doradzając przyszłym absolwentom. Na miejscu będą również współorganizatorzy imprezy: GIFAS, UIMM, OPCAIM, przedstawiciele regionu Oksytanii, MEDEF, przedstawiciele Toulouse CCI (Wspólnota Wiedzy i Innowacji Tuluzy) oraz instytucji państwowych.

Jak co roku, także i tym razem Carnet de Vol” jest organizowane w centrum kongresowym Cité des Congrès w Nantes.

Obecnie Airbus wspiera ponad 1,7 tys. studentów pracujących w oddziałach grupy na terenie Francji i odbywających szkolenia zawodowe w różnych dziedzinach, od produkcji do inżynierii, obejmujące funkcje techniczne, pomocnicze i usługowe.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus / TBB

Czytany 437 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 czerwiec 2018 13:10

Artykuły powiązane

 • Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii zamawiają śmigłowce H225M.

  Airbus Helicopters pozyskał zamówienie na cztery kolejne, wielozadaniowe śmigłowce H225M (poprzednia nazwa: EC725) od Królewskich Sił Powietrznych Tajlandii (RTAF) w ramach programu rozwoju floty wiropłatów. To dodatkowe zamówienie zwiększy do 2021 r. liczbę H225M w służbie RFAT do 12 sztuk.

 • Pierwszy A380 dla linii All Nippon Airways już w powietrzu.

  Pierwszy airbus A380 zbudowany dla All Nippon Airways (ANA) pomyślnie wykonał dzisiaj swój pierwszy lot, przelatując z francuskiej Tuluzy, gdzie znajduje się linia montażu końcowego (FAL) tych maszyn, do zakładów spółki Airbus w Hamburgu. Samolot jest obecnie przygotowywany do instalacji kabiny pasażerskiej i malowania w specjalnie zaprojektowany dla A380 wariant barw japońskiego przewoźnika.

 • Pierwszy airbus A220-100 w barwach Delta Air Lines opuszcza hangar malarski w Mirabel.

  W minionym tygodniu w zakładach w Mirabel w kanadyjskiej prowicji Quebec odbyła się prezentacja pierwszego egzemplarza Airbus A220-100 w barwach Delta Air Lines. Samolot opuścił hangar, w którym wykonano na nim zwieńczające montaż końcowy prace malarskie.

 • Politechnika Śląska rozwija kształcenie kadr dla branży lotniczej.

  Politechnika Śląska rozwija kształcenie kadr dla branży lotniczej. Obok kształcenia przyszłych mechaników obsługi, kontrolerów ruchu czy projektantów lotniczych, m.in. przygotowuje uruchomienie szkoły pilotów - w oparciu o rozbudowywane właśnie gliwickie lotnisko.

 • Zbudowany przez Airbus uzdatniacz powietrza ACLS leci na ISS.

  Airbus wysyła na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) nowy element systemu podtrzymywania życia (Life Support Rack). Ten zaprojektowany do działania w obiegu zamkniętym system – z tego względu nazwany ACLS (Advanced Closed Loop System) – powstał w laboratoriach spółki Airbus dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) jako demonstrator technologii oczyszczania powietrza i odzyskiwania tlenu dla potrzeb ISS.

 • Emirates rekrutuje nowych członków załogi pasażerskiej w Warszawie i Gdańsku.

  Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi. Już niebawem dubajski przewoźnik zorganizuje spotkania rekrutacyjne.

 • Singapur otrzymuje pierwszy egzemplarz A330 MRTT.

  Spółka Airbus przekazała Singapurskim Siłom Powietrznym (RSAF) pierwszy wielozadaniowy transportowiec-cysternę A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport). Samolot po raz pierwszy pokazano publicznie w sobotę 1 sierpnia 2018 r. podczas uroczystej parady upamiętniającej 50-lecie powstania RSAF.

 • Singapur otrzymuje pierwszy egzemplarz A330 MRTT.

  Spółka Airbus przekazała Singapurskim Siłom Powietrznym (RSAF) pierwszy wielozadaniowy transportowiec-cysternę A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport). Samolot po raz pierwszy pokazano publicznie w sobotę 1 sierpnia 2018 r. podczas uroczystej parady upamiętniającej 50-lecie powstania RSAF.

 • Airbus potwierdza uczestnictwo w MSPO 2018 i wyraża gotowość do spełnienia potrzeb Sił Powietrznych w zakresie modernizacji.

  Airbus zaprezentuje kompleksową gamę produktów i usług sektora obronnego, kosmonautyki i bezpieczeństwa na tegorocznych targach MSPO, największej wystawie branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności w Europie Środkowej, która odbędzie się od 4 do 7 września. Wszechstronne uczestnictwo Airbusa na tegorocznych targach odzwierciedla olbrzymie perspektywy i możliwości rozwoju we wszystkich jego przedsiębiorstwach handlowych, obronnych i usługowych w Polsce i w całym regionie.

 • Trwają prace nad Sentinel-6A, satelitą do badań poziomu oceanów.

  Prowadzone w zakładach spółki Airbus prace nad budową satelity Sentinel-6A, pierwszego z dwóch urządzeń mających kontynuować pomiar poziomu mórz od 2020 r., pomyślnie przeszły krytycznie ważny etap: dokładne dopasowanie i złożenie głównej konstrukcji satelity z modułem napędowym.

Top