piątek, 29 czerwiec 2018 13:07

„Carnet de Vol” Grupy Airbus – wydarzenie promujące umiejętności zawodowe.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Airbus Press Release Foto: Airbus Press Release

W piątek, 29 czerwca odbędzie się siódma edycja organizowanej przez Grupę Airbus akcji „Carnet de Vol” („Książka lotów”). W tym roku po raz kolejny Airbus promuje integrację zawodową studentów odbywających płatne praktyki i stażystów z różnych oddziałów oraz filii koncernu, którzy zakończyli w nich szkolenia wewnętrzne.

Prawie 600 młodych osób, które ukończyły kontrakty studenckie oraz staże będzie miało możliwość kontaktu z blisko siedemdziesięcioma firmami poszukującymi osób starających się o zatrudnienie i posiadających kwalifikacje w branży lotniczej oraz astronautycznej.

Uczestnicy będą mieli okazję do odbycia rozmów z wieloma obecnymi na imprezie firmami oraz zdobycia zatrudnienia. W tegorocznej edycji tego znaczącego wydarzenia rynku pracy weźmie udział jeszcze więcej pracodawców niż w roku ubiegłym.

„Carnet de Vol” stanowi wspaniałą szansę dla młodych ludzi: w 2017 roku, w wyniku udziału w wydarzeniu, 68% studentów odbywających płatne praktyki lub staże zaproszono na rozmowę kwalifikacyjną, a 47% zostało zatrudnionych w najbliższych tygodniach.

Oprócz małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw, które zadeklarowały swój udział, wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się z kandydatami agencje pracy tymczasowej i biura pośrednictwa pracy „Air Emploi” oraz „Pôle Emploi”, pomagając i doradzając przyszłym absolwentom. Na miejscu będą również współorganizatorzy imprezy: GIFAS, UIMM, OPCAIM, przedstawiciele regionu Oksytanii, MEDEF, przedstawiciele Toulouse CCI (Wspólnota Wiedzy i Innowacji Tuluzy) oraz instytucji państwowych.

Jak co roku, także i tym razem Carnet de Vol” jest organizowane w centrum kongresowym Cité des Congrès w Nantes.

Obecnie Airbus wspiera ponad 1,7 tys. studentów pracujących w oddziałach grupy na terenie Francji i odbywających szkolenia zawodowe w różnych dziedzinach, od produkcji do inżynierii, obejmujące funkcje techniczne, pomocnicze i usługowe.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus / TBB

Czytany 537 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 czerwiec 2018 13:10

Artykuły powiązane

Top