niedziela, 01 lipiec 2018 13:46

Incydent na Lotnisku Chopina ze sportowcami podejrzanymi o przemyt substancji zabronionych.

Napisane przez Policja Okęcie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fotot: Archiwum Policja Okęcie Fotot: Archiwum Policja Okęcie

Jak informuje policja w maju tego roku do komisariatu na Lotnisku Chopina, wpłynęła informacja o podejrzeniu wwiezienia na terytorium RP zabronionych substancji dopingowych. Przemytu miała dokonać grupa sportowców udających się na zgrupowanie lekkoatletyczne w Polsce.

W maju tego roku do komisariatu na Lotnisku Chopina, wpłynęła informacja o podejrzeniu wwiezienia na terytorium RP zabronionych substancji dopingowych. Przemytu miała dokonać grupa sportowców udających się na zgrupowanie lekkoatletyczne w Polsce. W związku z uzyskaną informacją funkcjonariusze z KPPL W-wa Okęcie natychmiast podjęli czynności służbowe. Policjanci potwierdzili planowy przylot kilkunastoosobowej grupy zawodników z Indii i wytypowali potencjalnych sprawców. Z powodu niestandardowej procedury rozpoznania chemikaliów wymagających wyspecjalizowanej wiedzy z zakresu dopingu w sporcie nawiązano współpracę z Polską Agencją Antydopingową POLADA oraz Urzędem Celno-Skarbowym. W chwili opuszczenia przez obcokrajowców strefy wolnocłowej Lotniska Chopina, policjanci skontrolowali 11 osób oraz ich bagaże, w których znaleziono znaczne ilości substancji i wyrobów medycznych. Ekspert z dziedziny dopingu, który stanowił wsparcie ze strony Polskiej Agencji Dopingowej uznał, że część ze znalezionych medykamentów, choć nie widnieje w Polsce jako zabronione w sporcie jest zakazana. W wyniku zaistniałej sytuacji sportowcy zostali objęci zainteresowaniem Agencji POLADA. Po wykonanych czynnościach podróżni opuścili strefę wolnocłową.

W związku ze wzrastającą liczbą przemytu na terytorium RP zabronionych środków dopingowych, nawiązano współpracę z Polską Agencją Dopingową POLADA, która zaowocowała możliwością zorganizowania szkolenia o tematyce antydopingowej funkcjonariuszom pełniącym służbę na Lotnisku Chopina.

Źródło informacji i zdjęć: http://okecie.policja.waw.pl

Czytany 775 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 lipiec 2018 13:53

Artykuły powiązane

 • Kartonowe pudełko i walizka przyczyną ewakuacji na Lotnisku Chopina.

  Czarna walizka i kartonowe pudełko pozostawione w otwartej skrytce na warszawskim Lotnisku Chopina były przyczyną wczorajszej ewakuacji kilkuset osób. Zdarzenie nie miało wpływu na operacje lotnicze.

 • Modernizacja sortowni bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Realizacja w rękach HOCHTIEF Polska.

  HOCHTIEF Polska podpisał kontrakt na modernizację sortowni bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Wartość zlecenia wynosi ponad 120 mln zł brutto. Prace rozpoczną się wkrótce i potrwają około 20 miesięcy.

 • Nowy samolot UPS na Okęciu. Boeing 747-400 o większej ładowności.

  Firma UPS (NYSE: UPS) zwiększa ładowność między Warszawą a Hongkongiem wprowadzając większy samolot - Boeing 747-400. Ekspansja jest częścią ciągłej, inteligentnej transformacji globalnej sieci logistycznej UPS, która każdego dnia transportuje trzy procent światowego PKB.

 • Paszport na Okęciu, w którym nie było praktycznie ani jednej prawdziwej rzeczy.

  Po przylocie samolotu z Singapuru do kontroli granicznej stawił się mężczyzna, który okazał, jako swój paszport wydany przez władze Pakistanu. Jak się później okazało nie tylko paszport był fałszywy. W dokumencie zamieszczona była holenderska wiza wielokrotnego wjazdu, którą przerobiono wymieniając fotografię. Zamieszczone były także sfałszowane stemple hiszpańskiej kontroli granicznej. Podczas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, mężczyzna okazał swój oryginalny pakistański paszport.

 • Lotnisko Chopina ustanawia kolejne rekordy.
  Lipiec, sierpień i wrzesień stały pod znakiem wakacji i urlopów. Dla Lotniska Chopina był to okres wytężonej pracy i kolejnego, znaczącego wzrostu liczby pasażerów. W ciągu ostatnich trzech – wakacyjnych – miesięcy bieżącego roku w stołecznym porcie obsłużono 5,7 mln pasażerów. Przed rokiem, w tym samym okresie, z usług warszawskiego lotniska skorzystało o 600 tys. osób mniej.
 • Przemycali kokainę, wpadli na warszawskim Okęciu.

  Tymczasowe areszty dla trzech obywateli Armenii, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani na Lotnisku Chopina za próbę przemytu ponad 770 gramów kokainy. Przerzut narkotyków do Erewania udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej we współdziałaniu z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

 • Blisko 12 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina.

  lisko 12 milionów osób zostało obsłużonych na Lotnisku Chopina od stycznia do końca sierpnia 2018 roku. To wzrost o 14 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Prawie 11 milionów pasażerów to uczestnicy ruchu międzynarodowego.

 • Ograniczenia na drodze startowej nr 1 na Lotnisku Okęcie.
  W dniach 3-9 września, do godziny 19.00, w związku z pracami remontowymi na drodze kołowania L, ograniczony zostanie ruch na drodze startowej nr 1 (kierunki 11/29).
 • Aż 8 fałszywych stempli w paszporcie Rosjanki ujawnionych na lotnisku Chopina.

  W paszporcie obywatelki Rosji funkcjonariusze Straży Granicznej na warszawskim Lotnisku Chopina ujawnili 8 sfałszowanych stempli. Kobiecie odmówiono wjazdu na terytorium RP.

 • Ponad 1300 osób ewakuowano na Lotnisku Chopina.

  W ubiegły weekend trzykrotnie musieli interweniować pirotechnicy z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Przyczyną były pozostawione bez opieki bagaże.

Top