poniedziałek, 02 lipiec 2018 12:52

Zakończenie Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych 2018.

Napisane przez Aeroklub Włocławski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Autor: Justin Lebar (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) lub CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: Autor: Justin Lebar (Praca własna) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) lub CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], Wikimedia Commons

W dniach 29.06 – 01.07.2018 na lotnisku Kruszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018, w trakcie których Włocławek już po raz kolejny gościł grupę najlepszych modelarzy w Polsce. Aeroklub Włocławski w swojej długoletniej historii już niejednokrotnie był gospodarzem zawodów lotniczych i modelarskich najwyższej rangi, takich jak Mistrzostwa Świata i Europy oraz zawodów rangi krajowej. Mistrzostwa Polski w modelarstwie kosmicznym, rozgrywane były na podwłocławskim lotnisku po raz drugi.

Rano 29 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie zawodów. Od tej pory, przez trzy kolejne dni o tytuł Mistrza Polski w tej ciekawej i widowiskowej dziedzinie modelarstwa, jaką jest modelarstwo kosmiczne, rywalizowało ze sobą ponad 50 zawodników zawodników z całego kraju, a nad lotniskiem Kruszyn roiło się od modeli statków kosmicznych – w tym rakiet i rakietoplanów.

1 lipca popołudniu, zawody dobiegły końca. Około godziny 15.00 przed budynkiem portu Aeroklubu Włocławskiego odbyło się oficjalne zakończenie zawodów, podczas którego oficjalnie wyłoniono nowych Mistrzów Polski w modelarstwie kosmicznym. Zwycięzców uhonorowano medalami i dyplomami Aeroklubu Polskiego. Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Konkurencja S1A Junior:

 1. Jakub KUKIEŁKA – MTR Mielec
 2. Przemysław ŻURAWSKI – MTR Mielec
 3. Alex SADOWY – MTR Mielec

Konkurencja S1B Senior:

 1. Leszek MAŁMYGA – AZL
 2. Wojciech WOJDYŁO – MTR Mielec
 3. Radosław DRASPA – SSMG

Konkurencja S3A Junior:

 1. Emilia WOJDYŁO – MTR Mielec
 2. Natalia KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 3. Filip KAPŁON – UKM ORION Muszyna

Konkurencja S3A Senior:

 1. Maciej PALUSZEK – UKM ORION Muszyna
 2. Grzegorz GORYCZKA – MTR Mielec
 3. Radosław DRASPA – SSMG

Konkurencja S4A Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Natalia KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 3. Franciszek ŻMUDA – MTR Mielec

Konkurencja S4A Senior:

 1. Sławomir ŁASOCHA - SSMG
 2. Radosław DRASPA - SSMG
 3. Maciej PALUSZEK – UKM ORION Muszyna

Konkurencja S5B Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Kacper KREMPA – MTR Mielec
 3. Alex SADOWY – MTR Mielec

Konkurencja S5C:

 1. Marcin BIELECKI – Aeroklub Słupski
 2. Wojciech BOBROWSKI – MTSR Sowiniec
 3. Michał BOBROWSKI – MTSR Sowiniec

Konkurencja S6A Junior:

 1. Sebastian FLOREK – MTSR Sowiniec
 2. Franciszek ZAGÓRSKI – MTSR Sowiniec
 3. Alex SADOWY – MTR Mielec

Konkurencja S6A Senior:

 1. Leszek MAŁMYGA – AZL
 2. Władysław STAROBRAT – AZZ
 3. Sławomir ŁASOCHA – SSMG

Konkurencja S6A Kobiet:

 1. Kinga MAJ-KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 2. Natalia KOPCIUCH – Aeroklub Śląski
 3. Aleksandra KUĆ – MTSR Sowiniec

Konkurencja S7 Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Kacper KREMPA – MTR Mielec
 3. Filip KAPŁON – UKM ORION Muszyna

Konkurencja S7:

 1. Wojciech KRZYWIŃSKI – AZM
 2. Bartłomiej TOKARCZYK – UKM ORION Muszyna
 3. Grzegorz GORYCZKA – MTR Mielec

Konkurencja S8E/P:

 1. Adam KOSZAŁKA – Aeroklub Krakowski
 2. Eryk HALABURDA – MTR Mielec
 3. Artur SZWED – Aeroklub Krakowski

Konkurencja S8D Junior:

 1. Adam KOSZAŁKA – MTSR Sowiniec
 2. Dawid BARĆ – MTSR Sowiniec
 3. Sebastian FLOREK – MTSR Sowiniec

Konkurencja S9A Junior:

 1. Wojciech KOSZELSKI – MTR Mielec
 2. Szymon MIKUŁA – MTR Mielec
 3. Wiktoria MAJ – Aeroklub Śląski

Konkurencja S9A Senior:

 1. Władysław STAROBRAT – AZZ
 2. Krzysztof PRZYBYTEK – MTSR Sowiniec
 3. Leszek MAŁMYGA – AZL

Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych 2018, były swego rodzaju ostatecznym sprawdzianem przed organizacją Mistrzostw Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018, które odbędą się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia 2018, a ich gospodarzem również będzie Aeroklub Włocławski.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 11 – 16 września Aeroklub Włocławski będzie również organizatorem 4. Balonowych Mistrzostw Świata FAI Juniorów 2018.

Obie wymienione wyżej imprezy objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018.

Więcej informacji na temat wyżej wymienionych zawodów, znajdą Państwo na stronie internetowej Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawski.pl, jak i na stronach mistrzostw świata – www.spacemodels.pl oraz www.juniorworlds2018.com.

Źródło informacji: Aeroklub Włocławski

Czytany 245 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 lipiec 2018 12:58

Artykuły powiązane

 • Zakończyły się Mikrolotowe Mistrzostwa Polski 2018. Bardzo wysoki poziom.

  W ostatni weekend na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie zostały rozegrane Mikrolotowe Mistrzostwa Polski. Po rozegraniu ośmiu punktowanych konkurencji wyłonieni zostali tegoroczni Mistrzowie Polski w mikrolotach klasycznych.

 • Wyniki VIII Rajdowych Mistrzostw Polski oraz Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski 2018.
  Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego udostępniła materiały oraz wyniki po zakończeniu VIII Rajdowych Mistrzostw Polski w Nowym Targu, oraz dodatkowo wyniki końcowe Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski 2018.
 • Inwazja modelarzy kosmicznych. Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018.

  W samym środku wakacji (29 lipca-4 sierpnia br.), na Lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego, startuje kolejna prestiżowa impreza FAI w sporcie lotniczym. Tym razem będą to 22.Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych pod Patronem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Roku 100 lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

 • Michał Klimaszewski mistrzem Polski akrobacji szybowcowych.

  W minionych dniach na terenie Aeroklubu Pomorskiego, odbyły się 23 mistrzostwa Polski akrobacji szybowcowych. Pilot Aeroklubu Częstochowskiego zdobył tytuł mistrza Polski w klasie advanced, wygrywając wszystkie konkurencje z przewagą 5-7 punktów, nad pozostałymi uczestnikami.

 • Działalność Aeroklubu Włocławskiego w sezonie 2018. Dużo ciekawych wydarzeń w najbliższym czasie.

  Nastał czas wakacji w związku z tym Aeroklub Włocławski realizuje intensywną działalność statutową. Z dniem 9 lipca rozpoczyna się szkolenie podstawowe dla grupy kandydatów na pilotów szybowcowych ze startu za wyciągarką. Kolejne takie szkolenie będzie realizowane w miesiącu wrześniu. Sukcesywnie realizowane jest szkolenie i trening szybowcowy, samolotowy oraz balonowy, także modelarskie. Treningi są mocno uzależnione od warunków pogodowych, a aura nie rozpieszcza nas w tym roku, jednak wykorzystując każde dni z odpowiednią pogodą realizujemy te działania.

 • Podsumowanie Mistrzostw Polski Modeli na Uwięzi - 2018.

  Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi w kategoriach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2018 dobiegły końca. W dniach od 22 do 24 czerwca 2018 na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego koło Włocławka, rozgrywane były Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Latających na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2018. W zawodach wzięło udział 45 najlepszych pilotów modeli latających na uwięzi z całej Polski.

 • Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018 i Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018.

  Na lotnisku w Kruszynie trwają przygotowania do jednych z największych na świecie imprez modelarstwa lotniczego i baloniarstwa w 2018 roku, których organizację Aeroklubowi Włocławskiemu powierzyła Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI.

 • Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień.


  Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego zaprasza na swoje lotnisko Kruszyn, gdzie w dniach 22 - 24 Czerwca odbywać się będą Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi w klasach F2A, F2A Rodeo, F2B i F2C 2018.

 • Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018 i Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018.

  Na lotnisku w Kruszynie trwają przygotowania do jednych z największych na świecie imprez modelarstwa lotniczego i baloniarstwa w 2018 roku, których organizację Aeroklubowi Włocławskiemu powierzyła Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI.

 • Odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Aeroklubu Włocławskiego.

  W dniu 26 maja 2018 bieżącego roku odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego. W trakcie spotkania podsumowano okres ostatniego roku działalności stowarzyszenia, a także zatwierdzono plany i zamierzenia na najbliższy rok.

Top