czwartek, 05 lipiec 2018 18:10

Paszport pełen podrobionych stempli kontroli granicznej na lotnisku Okęcie.

Napisane przez NOSG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: NOSG Źródło zdjęcia: NOSG

Sześć podrobionych odbitek stempli duńskiej, litewskiej oraz czeskiej kontroli granicznej ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie w paszporcie młodej Ukrainki podróżującej do Odessy. Kobieta usłyszała zarzuty posługiwania się sfałszowanym dokumentem oraz przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Dzisiaj otrzyma decyzję zobowiązującą ją do powrotu.

Wczoraj do odprawy granicznej przed odlotem samolotu do Odessy zgłosiła się 26-letnia ob. Ukrainy okazując funkcjonariuszowi swój oryginalny ukraiński paszport wraz z aktualną litewską wizą. Jednak w trakcie analizy dokumentu, funkcjonariusz SG zwrócił uwagę na odbitki niektórych stempli kontroli granicznej. Nie do końca ich wygląd zgadzał się ze znanymi mu wzorami. Po wnikliwym ich sprawdzeniu oraz przeanalizowaniu historii podróży młodej kobiety, okazało się, że sześć podejrzanych stempli - duńskiej, litewskiej oraz czeskiej kontroli granicznej zostały sfałszowane poprzez podrobienie na wzór oryginalnych, co zresztą dodatkowo potwierdziły służby graniczne Danii, Litwy i Czech. Zamieszczone stemple miały potwierdzić nieprawdę, co do długości terminu pobytu cudzoziemki na terytorium państw Schengen i tym samym umożliwić ponowny wjazd na ich obszar. 26 – latka usłyszała zarzut usiłowania podstępem, wbrew obowiązującym przepisom przekroczenia granicy państwowej RP na podstawie sfałszowanych dokumentów. Nie przyznała się do zarzucanych jej czynów oraz nie złożyła wyjaśnień. Ukrainka otrzymała decyzję zobowiązującą ją do powrotu do kraju pochodzenia z 3-letnim zakazem wjazdu do Polski i pozostałych państw Schengen. Dzisiaj w jej sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu o umieszczenie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Źródło informacji i zdjęć: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Czytany 624 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 lipiec 2018 18:14

Artykuły powiązane

 • 1,6 mln. pasażerów zostało obsłużonych na Lotnisku Chopina w październiku 2018 r.

  Rok wcześniej, w tym samym okresie, z usług stołecznego portu skorzystało 1,4 mln. osób. To wzrost o 9,1 proc. Nigdy wcześniej w październiku z Lotniska Chopina nie korzystała tak duża liczba podróżnych.

 • Zimowe nowości na Lotnisku Chopina. LOT w styczniu rozpoczyna min. regularne rejsy do London City.
  Bezpośrednie połączenia z Marokiem oraz z dwoma lotniskami w stolicy Wielkiej Brytanii - to tylko niektóre propozycje w nowym, zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje na Lotnisku Chopina w Warszawie.
 • Chciała polecieć, jako Chorwatka choć nią nie była.

  47-letnia obywatelka chciała odlecieć do Kijowa z warszawskiego Lotniska Chopina legitymując się chorwackim paszportem i dowodem osobistym. Funkcjonariusze straży granicznej nie mogli na to zezwolić.

 • Kartonowe pudełko i walizka przyczyną ewakuacji na Lotnisku Chopina.

  Czarna walizka i kartonowe pudełko pozostawione w otwartej skrytce na warszawskim Lotnisku Chopina były przyczyną wczorajszej ewakuacji kilkuset osób. Zdarzenie nie miało wpływu na operacje lotnicze.

 • Modernizacja sortowni bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Realizacja w rękach HOCHTIEF Polska.

  HOCHTIEF Polska podpisał kontrakt na modernizację sortowni bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Wartość zlecenia wynosi ponad 120 mln zł brutto. Prace rozpoczną się wkrótce i potrwają około 20 miesięcy.

 • Paszport na Okęciu, w którym nie było praktycznie ani jednej prawdziwej rzeczy.

  Po przylocie samolotu z Singapuru do kontroli granicznej stawił się mężczyzna, który okazał, jako swój paszport wydany przez władze Pakistanu. Jak się później okazało nie tylko paszport był fałszywy. W dokumencie zamieszczona była holenderska wiza wielokrotnego wjazdu, którą przerobiono wymieniając fotografię. Zamieszczone były także sfałszowane stemple hiszpańskiej kontroli granicznej. Podczas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, mężczyzna okazał swój oryginalny pakistański paszport.

 • Lotnisko Chopina ustanawia kolejne rekordy.
  Lipiec, sierpień i wrzesień stały pod znakiem wakacji i urlopów. Dla Lotniska Chopina był to okres wytężonej pracy i kolejnego, znaczącego wzrostu liczby pasażerów. W ciągu ostatnich trzech – wakacyjnych – miesięcy bieżącego roku w stołecznym porcie obsłużono 5,7 mln pasażerów. Przed rokiem, w tym samym okresie, z usług warszawskiego lotniska skorzystało o 600 tys. osób mniej.
 • Przemycali kokainę, wpadli na warszawskim Okęciu.

  Tymczasowe areszty dla trzech obywateli Armenii, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani na Lotnisku Chopina za próbę przemytu ponad 770 gramów kokainy. Przerzut narkotyków do Erewania udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej we współdziałaniu z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

 • Blisko 12 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina.

  lisko 12 milionów osób zostało obsłużonych na Lotnisku Chopina od stycznia do końca sierpnia 2018 roku. To wzrost o 14 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Prawie 11 milionów pasażerów to uczestnicy ruchu międzynarodowego.

 • Ograniczenia na drodze startowej nr 1 na Lotnisku Okęcie.
  W dniach 3-9 września, do godziny 19.00, w związku z pracami remontowymi na drodze kołowania L, ograniczony zostanie ruch na drodze startowej nr 1 (kierunki 11/29).
Top