poniedziałek, 06 sierpień 2018 13:56

Trudno o nocleg na Air Show w Radomiu i okolicy. Ratunkiem prywatne kwatery?

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Red / Aviation24.pl Źródło zdjęcia: Red / Aviation24.pl

Hotele, schroniska, czy bursy szkolne na ostatni weekend sierpnia od dawna mają komplet rezerwacji. Tymczasem turyści z Polski, którzy chcą zobaczyć pokazy lotnicze na Sadkowie szukają miejsc noclegowych.

Tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show odbędą się w weekend 25 i 26 sierpnia. Przygotowania trwają od miesięcy, od dawna też trudno w Radomiu o miejsce w hotelu. Co bardziej zapobiegliwi miejsca noclegowe w Radomiu rezerwowali wczesną zimą. Potwierdzają to hotelarze, czy właściciele zajazdów. Zdecydowanie wcześniej o miejsca noclegowe zadbało też wojsko, czyli główny organizator pokazów na Sadkowie.

Trzeba było znaleźć miejsca dla około 2 tysięcy osób. Część pracujących przy Air Show będzie nocować w jednostce wojskowej, ale reszta będzie rozlokowana w mieście, ale też w najbliższej okolicy. - Już dawno zarezerwowaliśmy miejsca noclegowe. Trzeba pamiętać, że robiliśmy to nie tylko dla członków ekip, które będą się prezentować na niebie, ale także dla obsługi pokazów, wszystkich osób, które będą pracować przed i w czasie Air Show - mówi kapitan Magdalena Busz, rzecznik prasowy pokazów Air Show 2018.

Jak co roku popularnością wśród turystów cieszą się prywatne kwatery w Radomiu. Jeszcze teraz można znaleźć miejsca, no i taki nocleg jest zdecydowanie tańszy. Radomianie proponują do wynajęcia pokoje, mieszkania, ale też miejsce pod ustawienie namiotu, czy przyczepy campingowej. Chętni zgłaszają się do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Traugutta w Radomiu. - W tej chwili mamy oferty od 20 osób - mówi Agata Świątkowska z Centrum Informacji Turystycznej. - Miejsc noclegowych jest z pewnością więcej, bo czasem ktoś zgłasza dwa miejsca w pokoju, a czasem oferuje wynajęcie nawet całego domu. Nie ma też dnia, żebyśmy nie odbierali telefonów od osób szukających noclegu, im bliżej pokazów, tym takich osób jest więcej.

Centrum Informacji Turystycznej jest „skrzynką kontaktową” pomiędzy oferującymi wynajęcia, a tymi, którzy szukają noclegu. - Podajemy numery telefonów, a zainteresowania już sami załatwiają sprawy - zaznacza Agata Świątkowska. Podobnie radomskie Centrum Informacji Turystycznej pomagało gościom także podczas poprzednich edycji Air Show.

Szansą na znalezienie noclegu na ostatni sierpniowy weekend mogą być też jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, czy hotele i zajazdy w okolicy Radomia. Choć szukać trzeba już dalej od miasta. W powiecie radomskim zostały ewentualnie pojedyncze miejsca. Zdarza się też, że ktoś rezygnuje z hotelu, niektóre tworzą więc nawet listy rezerwowe. Ale takie oczekiwanie to już ryzyko. Przypomnijmy, tegoroczne pokazy Air Show będą jednymi z największych w historii. Są połączone z obchodami 100-lecia polskiego lotnictwa. Swój udział zapowiedzieli już piloci i zespoły z Europy i świata. Będzie można zobaczyć też najlepszych lotników z Polski.

Źródło informacji: Echodnia.eu

Czytany 412 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 14:01

Artykuły powiązane

 • Podczas Air Show w Radomiu bilety również będzie można kupić w kasach.

  Wychodząc naprzeciw prośbom widzów Air Show w Radomiu Organizatorzy informują, że w dniach pokazów (25 i 26 sierpnia 2018 r.) zostaną jednak uruchomione PUNKTY KASOWE PRZY WEJŚCIACH NA TEREN LOTNISKA.

 • Defilada lotnicza podczas Święta Wojska Polskiego. Zobacz nasz materiał filmowy.

  Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty turbośmigłowe i odrzutowe: PZL-130 Orlik II w formacji klina, M-28 Bryza, An-28, Casa C-295M (klin), C-130 Hercules, M-346 Bielik, F-16 Jastrząb oraz samoloty do transportu VIP Gulfstream G-550 i Boeing B-737, każdy eskortowany przez parę F-16. Samolotom z biało-czerwoną szachownicą towarzyszyły C-130 Hercules z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i Rumunii.

 • Najpierw przelecą Iskry, na końcu amerykański tankowiec. Szczegóły lotniczej części Wielkiej Defilady Niepodległości.

  W tym roku część powietrzna Wielkiej Defilady Niepodległości będzie wyjątkowa dla fanów lotnictwa. Jakie statki powietrzne pojawią się na niebie jako pierwsze? O której rozpocznie się defilada? I w którym miejscu najlepiej pojawić się z aparatami, by zrobić najpiękniejsze zdjęcia? Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie informacje na jej temat.

 • The Flying Bulls BO-105 podczas Air Show 2018 w Radomiu.

  BO-105 został wprowadzony po raz pierwszy w 1967 r. Do 1997 r. wyprodukowano łącznie 1425 takich śmigłowców. Cechą szczególną tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy zastosowano nowe materiały: tytan dla głowicy wirnika i GRP (tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym) dla łopatek wirnika.

 • Piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zapraszają na Air Show 2018.

  Piloci "transportowców" z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie zapraszają wszystkich na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018. Kpt. pil. Filip Kłodziński i por. pil. Paulina Szkudlarz, wystąpią nie tylko na Air Show w Radomiu, ale również polecą w defiladzie lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego nad warszawską Wisłostradą.

 • Wspólny pokaz Zespołu Akrobacyjnego Orlik i samolotów Harvard na Air Show w Radomiu.

  Do niezwykłej współpracy Zespołu Akrobacyjnego Orlik i właścicieli samolotów Harvard Jacka Mainki i Marcina Kubraka, doszło rok temu. – Wtedy powstał pomysł, by szkolne samoloty, czyli PZL-130 Orlik oraz Harvardy, na których szkolili się polscy piloci w czasie II wojny światowej, spotkały się w powietrzu.

 • North American T-28 Trojan na Air Show w Radomiu.

  North American T-28 Trojan – amerykański samolot treningowy z silnikiem tłokowym używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60. Po wycofaniu ze służby wiele z nich przeszło w ręce prywatne.

 • Bezpieczeństwo na pokazach lotniczych w Radomiu.

  W XVI edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 do zapewnienia bezpieczeństwa, zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz medycznego, zaangażowani będą żołnierze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Miejskiej oraz pracownicy agencji ochrony.

 • Samoloty M-346 na Air Show. W Radomiu już jako Bieliki.

  Samolot szkolno - treningowy M-346 w roli szkoleniowej jest elementem zintegrowanego systemu szkoleniowego (ang. Integrated Training System - ITS). Osiem samolotów stacjonuje w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

 • Amerykański Lockheed P-38 Lightning na Air Show w Radomiu.

  Lockheed P-38 Lightning to amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej. Szybki, silnie uzbrojony samolot używany do wielu zadań w różnorodnych warunkach walki. Samolot był zbudowany w układzie dwukadłubowym (tzw. latająca rama).

Top