poniedziałek, 06 sierpień 2018 13:56

Trudno o nocleg na Air Show w Radomiu i okolicy. Ratunkiem prywatne kwatery?

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Red / Aviation24.pl Źródło zdjęcia: Red / Aviation24.pl

Hotele, schroniska, czy bursy szkolne na ostatni weekend sierpnia od dawna mają komplet rezerwacji. Tymczasem turyści z Polski, którzy chcą zobaczyć pokazy lotnicze na Sadkowie szukają miejsc noclegowych.

Tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show odbędą się w weekend 25 i 26 sierpnia. Przygotowania trwają od miesięcy, od dawna też trudno w Radomiu o miejsce w hotelu. Co bardziej zapobiegliwi miejsca noclegowe w Radomiu rezerwowali wczesną zimą. Potwierdzają to hotelarze, czy właściciele zajazdów. Zdecydowanie wcześniej o miejsca noclegowe zadbało też wojsko, czyli główny organizator pokazów na Sadkowie.

Trzeba było znaleźć miejsca dla około 2 tysięcy osób. Część pracujących przy Air Show będzie nocować w jednostce wojskowej, ale reszta będzie rozlokowana w mieście, ale też w najbliższej okolicy. - Już dawno zarezerwowaliśmy miejsca noclegowe. Trzeba pamiętać, że robiliśmy to nie tylko dla członków ekip, które będą się prezentować na niebie, ale także dla obsługi pokazów, wszystkich osób, które będą pracować przed i w czasie Air Show - mówi kapitan Magdalena Busz, rzecznik prasowy pokazów Air Show 2018.

Jak co roku popularnością wśród turystów cieszą się prywatne kwatery w Radomiu. Jeszcze teraz można znaleźć miejsca, no i taki nocleg jest zdecydowanie tańszy. Radomianie proponują do wynajęcia pokoje, mieszkania, ale też miejsce pod ustawienie namiotu, czy przyczepy campingowej. Chętni zgłaszają się do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Traugutta w Radomiu. - W tej chwili mamy oferty od 20 osób - mówi Agata Świątkowska z Centrum Informacji Turystycznej. - Miejsc noclegowych jest z pewnością więcej, bo czasem ktoś zgłasza dwa miejsca w pokoju, a czasem oferuje wynajęcie nawet całego domu. Nie ma też dnia, żebyśmy nie odbierali telefonów od osób szukających noclegu, im bliżej pokazów, tym takich osób jest więcej.

Centrum Informacji Turystycznej jest „skrzynką kontaktową” pomiędzy oferującymi wynajęcia, a tymi, którzy szukają noclegu. - Podajemy numery telefonów, a zainteresowania już sami załatwiają sprawy - zaznacza Agata Świątkowska. Podobnie radomskie Centrum Informacji Turystycznej pomagało gościom także podczas poprzednich edycji Air Show.

Szansą na znalezienie noclegu na ostatni sierpniowy weekend mogą być też jeszcze gospodarstwa agroturystyczne, czy hotele i zajazdy w okolicy Radomia. Choć szukać trzeba już dalej od miasta. W powiecie radomskim zostały ewentualnie pojedyncze miejsca. Zdarza się też, że ktoś rezygnuje z hotelu, niektóre tworzą więc nawet listy rezerwowe. Ale takie oczekiwanie to już ryzyko. Przypomnijmy, tegoroczne pokazy Air Show będą jednymi z największych w historii. Są połączone z obchodami 100-lecia polskiego lotnictwa. Swój udział zapowiedzieli już piloci i zespoły z Europy i świata. Będzie można zobaczyć też najlepszych lotników z Polski.

Źródło informacji: Echodnia.eu

Czytany 551 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 14:01

Artykuły powiązane

 • Imprezy lotnicze 2018 w Polsce - krótkie podsumowanie.

  Nastała przepiękna polska jesień, koniec roku zbliża się wielkimi krokami, wszystko to skłania do przemyśleń i podsumowań tego co wydarzyło się przez ostatni czas. 

 • Dziesięć minut lotu, kilkanaście figur w powietrzu, ogromne wrażenie publiczności.

  Jego niezwykłe pokazy w myśliwcu F-16 można zobaczyć podczas air show w Polsce i Europie, ostatnio również w czeskiej Ostrawie, gdzie trwały Dni NATO. O tym jak przygotowuje się do pokazu, opowiada mjr Dominik „Zippity” Duda, lider zespołu F-16 Tiger Demo Team Poland, a na co dzień instruktor-pilot w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

 • Orliki na Athens Flying Week 2018 zakończyły sezon pokazowy.
  Pokazami lotniczymi Athens Flying Week 2018 w bazie Sil Powietrznych Grecji w Tanagrze, Zespół Akrobacyjny ORLIK zakończył sezon występów polskich lotników wojskowych na krajowych i zagranicznych imprezach lotniczych.
 • Po 6 latach Piknik Lotniczy powróci do Płocka.
  - Dobra atmosfera i dobra współpraca z Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej przyniosły efekt: zorganizujemy Piknik Lotniczy i przygotowujemy na lotnisku betonowy pas – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
 • W Dniach NATO w Czechach wzięli udział także Polacy.

  W powietrzu m.in. polskie i belgijskie F-16, fiński F/A-18 Hornet, chorwackie i brytyjskie Tajfuny, francuskie Rafale, szwedzkie Drakeny, Gripeny w czeskich barwach, słowackie MiG-29 oraz różnego typu śmigłowce. A na ziemi czołgi, transportery opancerzone, samoloty myśliwskie i transportowe oraz hit pokazów – bombowiec B-52. W weekend w Ostrawie odbyły się Dni NATO.

 • Pokazy Air Show 2018: wspierane przez instytucje wojskowe, media i biznes.

  Tegoroczne pokazy, planowane z niezwykłym rozmachem, nie byłyby możliwe do zrealizowania bez wsparcia parterów, zwłaszcza sponsorów strategicznych, którymi są: Polska Grupa Zbrojeniowa, Bank Gospodarstwa Krajowego i PKN Orlen. W najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze w Polsce zaangażowało się także wiele innych firm, instytucji wojskowych, a także mediów, które XVI edycję AIR SHOW, objęły patronatem medialnym.

 • Skrzydła nad Kazimierzem. Relacja filmowa Aviation24.pl.

  To już trzecia edycja lotniczej imprezy "Skrzydła nad Kazimierzem". Przez dwa dni Kazimierz Dolny nad Wisłą zapraszał muzyką, wystawami, stoiskami oraz pokazami lotniczymi. Ekipa Aviation24.pl była na miejscu i okiem swojej kamery zaglądała do głównych atrakcji w tym małym urokliwym miasteczku.

 • Skrzydła nad Kazimierzem. Trzecia edycja już za nami.

  Drugi weekend września Kazimierz Dolny był pełen wydarzeń pod wspólnym hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem”, w których aktywnie udział wzięli mieszkańcy oraz licznie przybyli fani lotnictwa z różnych regionów Polski. Jednym słowem Kazimierz opanowali lotnicy.

 • Biało-Czerwony Iskry i Orliki już mają swoje specjalne plakaty w ramach "Skrzydeł nad Kazimierzem".

  W dniach od 7. do 9. września 2018 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się cykl wydarzeń pod wspólnym hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem”. Organizatorami przedsięwzięcia są władze miasta Kazimierz Dolny, Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne SWAT oraz jednostki Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Klub DG RSZ, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego oraz 41 Baza Lotnictwa Szkolnego.

 • Baza bezzałogowców w Mirosławcu zaprasza w najbliższą sobotę na festyn lotniczy.

  Już w najbliższą sobotę 1 września w Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbędzie się lotniczy festyn, w którym nie zabraknie atrakcji. Chociaż w grafice pokazów widnieją jeszcze pokazy samolotów Mig-29 i Su-22 to wiemy, że na chwilę obecną te samoloty są uziemione. Bedziemy mogli jednak zobaczyć pokaz grupy akrobacyjnej Żelazny, śmigłowców, min. Mi-24 ... oraz bezzałogowca MQ-9/S co w naszym kraju jest raczej rzadkością.

Top