czwartek, 09 sierpień 2018 15:12

Anakonda z Gdynii poleciała po chorego na platformę wiertniczą.

Napisane przez GBLMW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: GBLMW Foto: GBLMW
We wtorek wieczorem załoga śmigłowca W-3WARM Anakonda, dyżurująca w systemie SAR na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach, przeprowadziła kolejną akcję ratowniczą, ewakuując na ląd pracownika platformy wiertniczej.

7 sierpnia o godzinie 19.50 załoga śmigłowca ratownictwa morskiego W-3WARM Anakonda, pełniąca dyżur ratowniczy w Gdyni Babich Dołach otrzymała sygnał, że stan zdrowia jednego pracowników platformy wiertniczej, znajdującej się na Bałtyku Południowym, ok. 100 km na północ od Gdyni, wymaga jego ewakuacji na ląd. Śmigłowiec dowodzony przez kpt. pil. Pawła Januszko osiągnął gotowość do działań o 19.55, i cztery minut później wystartował w kierunku platformy wiertniczej. O godzinie 20.30 na pokład Anakondy podjęty został poszkodowany i załoga rozpoczęła powrót do lotniska startu. Lądowanie w Babich Dołach nastąpiło o godzinie 21.07, a poszkodowany przekazany został obsadzie medycznej, karetki pogotowia, oczekującej już na lotnisku

***

Przedczorajsza akcja była ósmą akcją poszukiwawczo – ratowniczą przeprowadzona przez załogę samolotu lub śmigłowca BLMW w 2018 roku. Od momentu powstania Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, lotnicy morscy przeprowadzili 625 akcji poszukiwawczo - ratowniczych z udziałem załogi samolotu lub śmigłowca. W tym czasie udzielono pomocy 331 osobom.

Źródło informacji: Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Czytany 1368 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 15:15

Artykuły powiązane

Top