czwartek, 09 sierpień 2018 15:16

Bezpieczeństwo na pokazach lotniczych w Radomiu.

Napisane przez Air Show Radom 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W XVI edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 do zapewnienia bezpieczeństwa, zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz medycznego, zaangażowani będą żołnierze, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Miejskiej oraz pracownicy agencji ochrony.

Do tej grupy należeć będą także lekarze, ratownicy medyczni i pozostały personel pomocniczy służby zdrowia. W czasie pokazów działać będą służby logistyczne, inżynieryjno-lotnicze, meteorologiczne oraz specjaliści ruchu lotniczego. Na wydzielonych stanowiskach pełniony będzie dyżur służb ratownictwa lotniczego. Działaniami służb kierować będzie Kierownik do Spraw Bezpieczeństwa. Nadrzędnym celem działania Organizatorów jest zapewnienie widzom i uczestnikom bezpieczeństwa zarówno w wymiarze powietrznym jak i naziemnym zgodnie z najwyższymi wymaganiami wynikającymi z ustawy o organizacji imprez masowych.

Zasadniczymi zadaniami realizowanymi przez Zespół Bezpieczeństwa będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom pokazów, ochrona i utrzymanie porządku publicznego, zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa pożarowego. Ważną sferą odpowiedzialności służb jest również zabezpieczenie medyczne pokazów, zabezpieczenie sanitarne, ale także utrzymanie systemu powiadamiania i alarmowania kryzysowego oraz reagowanie na powstałe zagrożenia. Wszystkie służby są profesjonalnie przygotowane do realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa publiczności. Służby przygotowują się wewnętrznie w swoich specjalnościach w jednostkach organizacyjnych zgodnie z programem szkolenia zawodowego oraz podczas wspólnych ćwiczeń i treningów organizowanych przez resorty MON i MSWiA. Przed pokazami, na terenie lotniska odbywają się wspólne ćwiczenia zgrywające siły i środki odpowiedzialne za bezpieczeństwo pokazów lotniczych oraz sprawdzenie ich gotowości do działania w sytuacjach szczególnych.

W sytuacjach szczególnych prosimy wszystkich widzów AIR SHOW, przede wszystkim o zachowanie spokoju oraz słuchanie uważne i wykonywanie poleceń przekazywanych przez spikera, jak również służby informacyjne i porządkowe.

Na terenie pokazów zorganizowany zostanie Policyjny Punkt Informacyjny. Widzowie będą mogli skorzystać z pomocy służby informacyjnej, która udzieli informacji na temat miejsc rozmieszczenia stref publiczności, stref specjalnych, punktów medycznych, wstawy statycznej, punktów dystrybucji wody pitnej oraz dróg ewakuacji w przypadkach zagrożenia.

Źródło informacji i zdjęć: Air Show Radom 2018

Czytany 239 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 15:18

Artykuły powiązane

 • Podczas Air Show w Radomiu bilety również będzie można kupić w kasach.

  Wychodząc naprzeciw prośbom widzów Air Show w Radomiu Organizatorzy informują, że w dniach pokazów (25 i 26 sierpnia 2018 r.) zostaną jednak uruchomione PUNKTY KASOWE PRZY WEJŚCIACH NA TEREN LOTNISKA.

 • Defilada lotnicza podczas Święta Wojska Polskiego. Zobacz nasz materiał filmowy.

  Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty turbośmigłowe i odrzutowe: PZL-130 Orlik II w formacji klina, M-28 Bryza, An-28, Casa C-295M (klin), C-130 Hercules, M-346 Bielik, F-16 Jastrząb oraz samoloty do transportu VIP Gulfstream G-550 i Boeing B-737, każdy eskortowany przez parę F-16. Samolotom z biało-czerwoną szachownicą towarzyszyły C-130 Hercules z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i Rumunii.

 • Najpierw przelecą Iskry, na końcu amerykański tankowiec. Szczegóły lotniczej części Wielkiej Defilady Niepodległości.

  W tym roku część powietrzna Wielkiej Defilady Niepodległości będzie wyjątkowa dla fanów lotnictwa. Jakie statki powietrzne pojawią się na niebie jako pierwsze? O której rozpocznie się defilada? I w którym miejscu najlepiej pojawić się z aparatami, by zrobić najpiękniejsze zdjęcia? Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie informacje na jej temat.

 • The Flying Bulls BO-105 podczas Air Show 2018 w Radomiu.

  BO-105 został wprowadzony po raz pierwszy w 1967 r. Do 1997 r. wyprodukowano łącznie 1425 takich śmigłowców. Cechą szczególną tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy zastosowano nowe materiały: tytan dla głowicy wirnika i GRP (tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym) dla łopatek wirnika.

 • Piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego zapraszają na Air Show 2018.

  Piloci "transportowców" z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie zapraszają wszystkich na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018. Kpt. pil. Filip Kłodziński i por. pil. Paulina Szkudlarz, wystąpią nie tylko na Air Show w Radomiu, ale również polecą w defiladzie lotniczej z okazji Święta Wojska Polskiego nad warszawską Wisłostradą.

 • Wspólny pokaz Zespołu Akrobacyjnego Orlik i samolotów Harvard na Air Show w Radomiu.

  Do niezwykłej współpracy Zespołu Akrobacyjnego Orlik i właścicieli samolotów Harvard Jacka Mainki i Marcina Kubraka, doszło rok temu. – Wtedy powstał pomysł, by szkolne samoloty, czyli PZL-130 Orlik oraz Harvardy, na których szkolili się polscy piloci w czasie II wojny światowej, spotkały się w powietrzu.

 • North American T-28 Trojan na Air Show w Radomiu.

  North American T-28 Trojan – amerykański samolot treningowy z silnikiem tłokowym używany przez wojska amerykańskie w latach 50. i 60. Po wycofaniu ze służby wiele z nich przeszło w ręce prywatne.

 • Samoloty M-346 na Air Show. W Radomiu już jako Bieliki.

  Samolot szkolno - treningowy M-346 w roli szkoleniowej jest elementem zintegrowanego systemu szkoleniowego (ang. Integrated Training System - ITS). Osiem samolotów stacjonuje w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

 • Amerykański Lockheed P-38 Lightning na Air Show w Radomiu.

  Lockheed P-38 Lightning to amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej. Szybki, silnie uzbrojony samolot używany do wielu zadań w różnorodnych warunkach walki. Samolot był zbudowany w układzie dwukadłubowym (tzw. latająca rama).

 • Legendarny myśliwiec Vought F4U „Corsair” na Air Show w Radomiu.

  Ta maszyna to absolutne cudo. Została skonstruowana dla potrzeb Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych podczas II Wojny Światowej. W sumie powstało około 12 000 egzemplarzy. W chwili obecnej w dobrej kondycji jest tylko 15. Dziesięć sztuk znajduje się w Ameryce, dwie w Nowej Zelandii i po jednej w Australii, Anglii i Austrii.

Top