czwartek, 30 sierpień 2018 14:28

Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych w Rędzinach.

Napisane przez Aeroklub Częstochowski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Aeroklub Częstochowski Foto: Aeroklub Częstochowski

W drugi weekend września na terenie Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach, odbędą się zawody modeli halowych w klasach F1D oraz A6. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski, polegają na wypuszczeniu przez uczestników ultralekkich modeli swobodnie latających. Wygrywa ten zawodnik, którego samolot najdłużej utrzyma się w powietrzu.

W klasie F1D miniatury samolotów są bardzo delikatne ich prędkość jest napędzana energią zgromadzoną w nakręconej gumie modelarskiej, która napędza śmigło. Ciężar gumy jest ograniczony przez regulamin i nie może przekraczać więcej niż 0,4 g. Rozpiętość skrzydeł modeli samolotowych wynosi 550mm a masa całkowita 1,4g.

Klasa A6 to najprostsze modele halowe z napędem gumowym, przeznaczone są głównie dla młodzików i juniorów młodszych. Masa modelu bez gumy musi wynosić co najmniej 1,2 grama.

Każdy zawodnik ma do wykonania sześć lotów , suma dwóch najlepszych będzie uwzględniania do klasyfikacji końcowej. Serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku edycję Ogólnopolskich Zawodów Modeli Halowych w klasach F1D i A6.

http://aeroklub-czestochowa.org.pl/wp-content/uploads/2018/08/plakat-18-f1d-720x1024.jpg

Materiały graficzne, zdjęcia i treść komunikatu: Aeroklub Częstochowski

Czytany 352 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 sierpień 2018 14:34

Artykuły powiązane

Top