poniedziałek, 03 wrzesień 2018 12:55

Airbus potwierdza uczestnictwo w MSPO 2018 i wyraża gotowość do spełnienia potrzeb Sił Powietrznych w zakresie modernizacji.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Airbus A330 MRTT / Źródło grafiki: Airbus Airbus A330 MRTT / Źródło grafiki: Airbus

Airbus zaprezentuje kompleksową gamę produktów i usług sektora obronnego, kosmonautyki i bezpieczeństwa na tegorocznych targach MSPO, największej wystawie branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności w Europie Środkowej, która odbędzie się od 4 do 7 września. Wszechstronne uczestnictwo Airbusa na tegorocznych targach odzwierciedla olbrzymie perspektywy i możliwości rozwoju we wszystkich jego przedsiębiorstwach handlowych, obronnych i usługowych w Polsce i w całym regionie.

Zapraszamy gości na nasze stoisko #F7, Hala F.

 – Polska stanowi główny węzeł sektora lotnictwa i kosmonautyki w Europie Środkowej, a Airbus jest tu obecny od niemal 20 lat – powiedział Sebastian Magadzio, Szef Airbus w Polsce. – Wraz z rozwojem naszego asortymentu i zmianami potrzeb klientów rośnie nasza pewność siebie i zobowiązanie do dostarczania zaawansowanych funkcjonalności naszym klientom, przy jednoczesnym wzroście naszej obecności w regionie.

 Produkty Airbus stanowią istotny element szkolenia pilotów Sił Powietrznych: samoloty PZL 130 Orlik II Advanced z bazy w Radomiu i 16 transportowców taktycznych C295, które operują z bazy Kraków-Balice.

Portfel produktów Airbus Defence and Space wystawiany na naszym stoisku jest idealnie zgodny z aspiracjami Polskich Sił Zbrojnych dotyczących niedawno rozpoczętych programów modernizacji.

Zawiera on specjalistyczne warianty sprawdzonych w boju samolotów C295, w konfiguracji ISR i MPA. Warto zauważyć, że ponad 40% konstrukcji płatowca każdego samolotu C295 sprzedawanego na całym świecie, jest produkowane w naszym zakładzie Airbus w Warszawie.

A330 MRTT, tankowiec nowej generacji o największych możliwościach. 29 z tych sprawdzonych w boju samolotów już jest w eksploatacji na całym świecie, służąc 12 klientom na podstawie 57 wiążących zamówień. Niektóre elementy konstrukcji płatowca i układu elektrycznego samolotów A330 MRTT również są produkowane w Warszawie.

System satelity obserwacji Ziemi (EO). Szyty na miarę program EO oferowany przez Airbus może obejmować segment naziemny, eksploatację, szkolenia i użytkowanie istniejącej infrastruktury kosmonautycznej, którą już opracowano w Polsce.

Źródło informacji: Airbus / TBB

Czytany 438 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 wrzesień 2018 13:00

Artykuły powiązane

Top