wtorek, 18 wrzesień 2018 11:36

Pierwszy A380 dla linii All Nippon Airways już w powietrzu.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwszy zbudowany dla All Nippon Airways A380 startuje z lotniska w Tuluzie Pierwszy zbudowany dla All Nippon Airways A380 startuje z lotniska w Tuluzie

Pierwszy airbus A380 zbudowany dla All Nippon Airways (ANA) pomyślnie wykonał dzisiaj swój pierwszy lot, przelatując z francuskiej Tuluzy, gdzie znajduje się linia montażu końcowego (FAL) tych maszyn, do zakładów spółki Airbus w Hamburgu. Samolot jest obecnie przygotowywany do instalacji kabiny pasażerskiej i malowania w specjalnie zaprojektowany dla A380 wariant barw japońskiego przewoźnika.

Spółka ANA HOLDINGS INC. złożyła wiążące zamówienie na trzy egzemplarze A380 w 2016 r., stając się pierwszym japońskim nabywcą tych gigantycznych samolotów pasażerskich. Pierwszy A380 ma trafić do ANA na początku 2019 roku. Na początek egzemplarz ten będzie obsługiwać popularną trasę Tokio-Honolulu.

Oferujący pasażerom najwięcej miejsca ze wszystkich współczesnych odrzutowców pasażerskich A380 to jednocześnie najskuteczniejsze rozwiązanie na ciągle rosnący ruch na najczęściej używanych trasach świata – samolot ten pozwala przewieźć więcej pasażerów na raz, zmniejszając liczbę potrzebnych lotów, a co za tym idzie, obniżając ponoszone przez linie koszty operacyjne i ilość trafiającego do atmosfery dwutlenku węgla.

Spółka Airbus przekazała dotąd swoim odbiorcom 229 samolotów A380, które znajdują się obecnie w użytku u 14 przewoźników na całym świecie.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus / TBB

Czytany 440 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2018 11:40

Artykuły powiązane

Top