wtorek, 25 wrzesień 2018 08:35

85-Lecie Aeroklubu Kujawskiego i odznaczenia członków za zasługi dla Aeroklubu Polskiego.

Napisane przez Aeroklub Kujawski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W sobotę o godzinie 16:00, w odpowiednio przygotowanym hangarze Aeroklubu Kujawskiego, spotkali się przedstawiciele władz regionu min Prezydent Miasta Inowrocławia i Wójt ,przedstawiciele  służb mundurowych i organizacji oraz przedstawiciele sąsiadujących aeroklubów ,zaproszeni goście i członkowie aby uczcić 85 Lecie Aeroklubu Kujawskiego.
Wśród przedstawicieli aeroklubów sąsiadujących znalazły się delegacje z Aeroklubu: Koninskiego , Pomorskiego, Bydgoskiego i Włocławskiego. Podczas części oficjalnej  zgodnie z regulaminem  Aeroklubu Polskiego w Warszawie , zostali uhonorowani za zasługi dla A.P :
 
ZŁOTA ODZNAKĄ AEROKLUBU POLSKIEGO:
senior lotnictwa Konrad Gapiński
pil.  Sławomir Jędrzejczak - członek zarządu Aeroklubu Kujawskiego
 
SREBRNA ODZNAKĄ AEROKLUBU POLSKIEGO:
członek zarządu Aeroklubu Kujawskiego inst.pil Wojciech Madejski
pil.Krzysztof Węgierski
mechanik lotniczy, pil.Maciej Ojczenasz
inst.spad.Maciej Sopoliński
paralotniarz Jakub Wojtylak
paralotniarz Krzysztof Chytrowski
 
Ponadto:
Aeroklub Kujawski odznaczył za zasługi - ODZNAKĄ AEROKLUBU KUJAWSKIEGO:
pilotów: P.Bijatę, , K.Cieślika, P.Klimarczyka .J.Biernata, M.Mileckiego oraz pozostałych członków min. : R.Komisarczyka, P.Sobieraja J Bętkowskiego,A.Dąbrowskiego oraz artystę ludowego W. Jagodzińskiego twórcę  Pomnika Lotnika.
 
kujawski aeroklub
 
kujawski aeroklub

Obchody  odbyły się w miłej , lotniczej atmosferze w otoczeniu eksponowanego samolotu Jak 12 M.  Na tzw."hangar -party" spotkali się piloci samolotowi i szybowcowi, spadochroniarze i paralotniarze, modelarze lotniczy, a także przedstawiciele sekcji mikrolotowej (samoloty lekkie ULM i motolotnie) i balonowej. Podczas imprezy  były demonstrowane na ekranie zdjecia przedstawiające historię A.Kujawskiego. Tzw. "Wisienką na jubileuszowym torcie" była napisana pod red. M.Rusieckiego historia lotniska wydrukowana i wydana  w doskonałej formie przez DRUK INTRO pozycja pt .  "Aeroklub Kujawski ,Wczoraj i Dziś"

Źródło informacji i zdjęć: Aeroklub Kujawski

Czytany 320 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 wrzesień 2018 08:42

Artykuły powiązane

 • Aeroklub Polski gościł ponad 50 delegatów z całego świata w ramach obrad CIVA FAI.

  W Warszawie odbyły się tegoroczne obrady Komisji Akrobacji FAI (CIVA). Gospodarzem spotkania był Aeroklub Polski. Frekwencję w tym roku można uznać za imponującą. Komisja Akrobacji FAI spotyka się raz w roku na sesji plenarnej w listopadzie, aby dyskutować i pracować nad rozwojem sportu akrobacyjnego, optymalizacją regulaminów wydarzeń sportowych i podejmować decyzje o miejscach kolejnych zawodów, w tym powołanie komitetów organizacyjnych itp.).

 • Budowa kalendarza imprez modelarskich na rok 2019.

  Jednym z ważniejszych elementów programu kursu doskonalącego jest Kalendarz Imprez Modelarskich na rok 2019. Komisja Modelarska AP zaprasza organizatorów zawodów (tzn. kluby sportowe posiadające licencję klubu sportowego – ważną na rok 2018) do budowania kalendarza na rok 2019.

 • Zawody na celność lądowania i zakończenie lotniczego sezonu w Aeroklubie Kujawskim.

  Już tradycyjnie Aeroklub Kujawski zorganizował jesienne zawody na celność lądowania, które były podsumowaniem sezonu lotniczego 2018. W sobotę 6 pażdziernika 2018 o godz. 10:00 odbyła się odprawa zawodników. Omówiono warunki meteorologiczne ,zasady oceny i bezpieczeństwo wykonywania lotów.

 • Zbliża się 62. edycja Pucharu Gordona Bennetta 2018.

  Za kilka dni w Berno w Szwajcarii wystartuje 62. edycja Pucharu Gordona Bennetta. Najlepsi zawodnicy balonowi 28 września wzbiją się w powietrze, aby rywalizować o najbardziej prestiżowe trofeum lotnicze. Do rywalizacji stają także polskie zespoły.

 • Zakończenie negocjacji porozumienia Aeroklubu Polskiego z Miastem w sprawie lotniska w Lesznie.

  Prezes Aeroklubu Polskiego Jerzy Makula informuje, że w dniu 11 września 2018 r. na posiedzeniu Zarządu Aeroklubu Polskiego podjęto decyzję o możliwości zawarcia z Miastem Leszno porozumienia kończącego wieloletnie i kosztowne konflikty sądowe definiującego zarazem model rozwoju lotniska w przyszłości. Warunkiem jego podpisania jest jeszcze zgoda Rady Miasta Leszna, której sesja odbędzie się 26 września br.

 • Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski zakończone.

  Od poniedziałku ubiegłego tygodnia niebo nad Chełmem było areną zmagań najlepszych z najlepszych. Na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie piloci zmierzyli się w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Organizatorem była PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP.

 • Umowa dla lotniska w Olsztynie dotycząca użytkowania wieczystego.

  W dniu 3 września b.r. w kancelarii notarialnej w Warszawie Aeroklub Polski przekazał Aeroklubowi Warmińsko-Mazurskiemu prawo użytkowania wieczystego gruntu i własności budynków stanowiących teren i infrastrukturę lotniska Dajtki w Olsztynie.

 • XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski za nami!

  XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski na lotnisku w Szymanowie zakończone. Mistrzami Polski na sezon 2018 zostali: Paweł “LOJAK” Kozarzewski, Tomasz Dembczyński, Michał Perkowski/Daniel Wakowiak.

 • Skarby Aeroklubu Polskiego wystawione w głównej siedzibie PLL LOT.

  Z okazji Święta Lotnictwa, Polskie Linie Lotnicze LOT wspólnie z Aeroklubem Polskim przygotowali ekspozycję trzech cennych dla polskiego lotnictwa obiektów historycznych. Od 28 sierpnia do końca września w holu głównym biurowca PLL LOT, można oglądać najcenniejsze pamiątki lotnicze, które przetrwały wojenną zawieruchę i są świadectwem wspaniałej historii polskiego lotnictwa.

 • Sukcesy Polaków na Paralotniowym Pucharze Świata.

  Z sukcesami Polacy zakończyli czwarty w tym sezonie etap Paralotniowego Pucharu Świata rozgrywany w Bułgarii. Klaudia Bułgaków wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji kobiecej a Michał Gierlach był 14. w klasyfikacji generalnej.

Top