piątek, 28 wrzesień 2018 09:41

2 mln Pasażer wylądował na lotnisku Poznań Ławica.

Napisane przez Poznań Ławica
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2-milionowy szczęśliwiec przyleciał do Poznania we czwartek 27 września 2018 r., wracając ze swoich wakacji w Turcji, na pokładzie linii lotniczej Enter Air z Bodrum, realizowanego na zlecenie biura podróży TUI Poland.

Rok 2018 pod wieloma względami jest rokiem wyjątkowym i rekordowym zarówno dla Portu Lotniczego Poznań-Ławica, naszych pasażerów oraz partnerów biznesowych:

 • Po raz pierwszy w historii przekraczamy barierę 2,0 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu roku kalendarzowego. Rok 2018 planujemy zamknąć liczbą 2,4 mln obsłużonych pasażerów, co oznaczać będzie 30% wzrost w stosunku do roku 2017.
 • Rekordowo zapowiada się także liczba pasażerów czarterowych, którą w całym roku 2018 wyniesie 760 000 pax (60% wzrost w stosunku do roku 2017).
 • Aktualnie w sprzedaży znajduje się rekordowa liczba 36 kierunków regularnych, w tym liczne nowości: Kijów-Borispol, Cork i długo oczekiwany Rzym-Ciampino!
 • W roku 2018 oferujemy rekordową liczbę 42 kierunków czarterowych w tym tak atrakcyjnych i egzotycznych jak Dominikana, Emiraty Arabskie, czy Kenia.
 • Na naszych pasażerów czeka wyjątkowa oferta lotów czarterowych w sezonie Zima 2018/2019: Dominikana, Emiraty Arabskie, Kenia, Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Madera, Riwiera Turecka oraz 1-dniowe wycieczki lotnicze do Rovaniemi – wioski Świętego Mikołaja!
 • 2,0 milionowy pasażer przyleciał do Poznania na pokładzie linii lotniczej Enter Air, największej czarterowej linii lotniczej w Polsce i Poznaniu. Przewoźnik posiada w Poznaniu swoją bazę operacyjną, w której na stałe stacjonują 3 nowoczesne samoloty typu B737-800. Realizując rejsy na zlecenie czołowych polskich organizatorów turystyki, Enter Air do końca sierpnia br. przewiózł ponad 210 000 pasażerów, co stanowiło +34% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.
 • 2,0 milionowy pasażer to także klient TUI Poland, Największego Tour Operatora w Poznaniu, które w 2018 r. planuje w Poznaniu podwojenie liczby swoich pasażerów! Klienci TUI Poland mieli do wybory aż 24 kierunki wakacyjne oferowane przez tour-operatora z bezpośrednim wylotem z Poznania.
 • Port Lotniczy Poznań-Ławica stale umacnia swoją pozycję jako II regionalnego ośrodka czarterowego w Polsce.

Andrzej Kobielski, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy linii lotniczych Enter Air:

„Witamy 2 milionowego Pasażera Ławicy na pokładzie największej czarterowej linii lotniczej w Polsce! Jest nam ogromnie miło, że to wydarzenie odbyło się właśnie na naszym pokładzie. Z lotniskiem Poznań-Ławica związani jesteśmy już od 2011 i aktualnie nasza linia jest największym przewoźnikiem pod względem liczby bazowanych samolotów. W każdym tygodniu z Poznania wykonujemy kilkadziesiąt operacji lotniczych w kierunku najlepszych kurortów w Europie, Azji i Afryce! Poznań to trzecia największa baza Enter Air w Polsce, z której intensywnie latamy nie tylko w sezonie letnim, ale także zimą. W 2018 roku ilość zimowych połączeń nie tylko z Ławicy, ale ze wszystkich baz, kilkakrotnie wzrośnie w porównaniu do lat ubiegłych. Cieszymy się, że 2-milionowy Pasażer tego wielkopolskiego Portu był właśnie naszym Pasażerem, dla którego przygotowaliśmy odpowiednie powitanie i niespodzianki!”.

Paweł Bieńkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu TUI Poland powiedział: - „Cieszymy się z owocnej współpracy z poznańskim lotniskiem. Z każdym sezonem uruchamiamy coraz więcej połączeń z Poznania, w tym lotów bezpośrednich w najdalsze i najchętniej wybierane kierunki, jak Dominikana, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Klientom TUI oferujemy również loty m.in. do Turcji, Bułgarii, Grecji, Tunezji, Egiptu, Maroka, Hiszpanii, Portugalii, a także na Sardynię.”.

Oferta czarterowa Zima 2018/2019 przygotowana przez TUI Poland z wylotami z Portu Lotniczego Poznań-Ławica: Dominikana, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kenia, Madera, Wyspy Kanaryjskie: Fuerteventura i Teneryfa, Egipt: Hurghada i Marsa Alam, Riwiera Turecka.

Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica podkreśla: - „Dzisiejszy dzień, 2-milionowego pasażera, jest wyjątkowy! Pierwszy raz w historii poznańskiego lotniska osiągnęliśmy tak znaczący wynik, w liczbie obsłużonych pasażerów, w jednym roku kalendarzowym. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż możemy świętować to wydarzenie w towarzystwie naszych wieloletnich partnerów biznesowych, z którymi zbudowaliśmy świetną ofertę dla mieszkańców Poznania oraz regionu. Dzięki pasażerom, którzy latają z naszego lotniska możemy dzisiaj ponownie podkreślić, iż lotnisko Ławica jest jednym z najlepiej rozwijających się Portów regionalnych w Polsce. Serdecznie gratulujemy 2-milionowemu pasażerowi i cieszymy się, że właśnie ten rejs mógł być w dniu dzisiejszym zrealizowany na naszym lotnisku i wyrażamy nadzieję, że przed tą osobą jeszcze wiele wspaniałych wrażeń lotniczych z naszym udziałem.”.

2-milionowy pasażer lotniska w Poznaniu wracał ze swoich wakacji w Turcji, która ze względu na wspaniałą bazę turystyczną Turcja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków przez Polaków, co warte podkreślenia – również zimą. Oferuje jedne z najlepszych hoteli w tej części świata, jednocześnie kusząc bardzo atrakcyjnymi cenami. Tygodniowe wakacje All Inclusive może spędzić średnio już od 1 000 zł/os. To raj zarówno dla pragnących spokojnego, ale również aktywnego wypoczynku. Polecane są szczególnie słynne na cały świat pola golfowe, często znajdujące się na terenie hoteli.

Źródło informacji i zdjęć: Lotnisko Poznań Ławica

Czytany 385 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 wrzesień 2018 09:48

Artykuły powiązane

 • Ekspresowe tempo budowy lotniska w Radomiu. Są pierwsi chętni do przebudowy.

  Otwarto pierwsze oferty dotyczące przebudowy lotniska cywilnego w Radomiu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze ruch lotniczy rozpocznie się w 2020 roku. W ubiegłym tygodniu miało nastąpić otwarcie ofert w dwóch z czterech przetargów dotyczących wielkich inwestycji na lotnisku. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podkreśla, że tempo procedowania zamówień publicznych jest wyjątkowo szybkie - zaledwie miesiąc temu przedsiębiorstwo przejęło od miasta spółkę Port Lotniczy Radom.

 • 6-milionowy pasażer odleciał z lotniska w Krakowie.

  Wczoraj z usług krakowskiego lotniska skorzystał 6-milionowy pasażer. Kraków Airport jest jedynym portem regionalnym w Polsce, które w ciągu roku obsłużyło ponad 6 mln pasażerów. 6-milionowym podróżującym z Krakowa była pani Anna, która wybrała się w podróż do Chicago z LOT-em. Na krakowskim lotnisku pasażerkę powitali: Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport; Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT; oraz Krzysztof Mazur, dyrektor krakowskiego oddziału LS Airport Services.

 • Emirates ogłosił promocję na sprzedaż biletów na blisko 40 kierunkach.

  Dla osób, które od dawna marzą o dalekich podróżach, linie Emirates przygotowały specjalną ofertę, która jest szansą na przeniesienie wybranych celów podróży z listy „wymarzone kierunki” na listę „zrealizowano”. Warto się jednak spieszyć, gdyż kampania trwa tylko tydzień, od 19 do 24 listopada.

 • Hangary do wynajęcia w Zielonej Górze/Babimost.

  HANGARY DO WYNAJĘCIA W ZIELONEJ GÓRZE / BABIMOST

 • Wypadkowi uległ samolot ze skoczkami. Spokojnie ... to tylko ćwiczenia.

  W piątek na lotnisku aeroklubowym w Inowrocławiu odbyły się cykliczne ćwiczenia służb ratowniczych zgodnie z Planem Działania w Sytuacji Zagrożenia. Organizacją ćwiczeń zajęła się firma zarządzająca lotniskami Aero Partner oraz Aeroklub Kujawski.

 • Stała baza LPR na lotnisku w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego już otwarta.

  16 listopada 2018 roku na lotnisku w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego z udziałem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego uroczyście otwarto nowo wybudowaną stałą bazę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego.

 • Ruszył przetarg na przebudowę portu lotniczego w Radomiu.

  Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło przetarg na przebudowę pasa startowego lotniska na Sadkowie. Trwają też procedury przetargowe dotyczące budowy płyty postojowej, dróg kołowania, terminala oraz budynków administracyjnych portu cywilnego.

 • Ryanair uruchomi dodatkowe loty w Polsce w okresie wielkanocnym.

  Linie lotnicze Ryanair poinformowały o uruchomieniu dodatkowych lotów w okresie wielkanocnym z Warszawy Modlin, Gdańska oraz Wrocławia do Francji, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Pasażerowie będą mogli zrezerwować ponad 15.000 dodatkowych biletów na okres świąteczny (17-24 kwietnia 2019r.) w najlepszych cenach.

 • Nowe połączenie LOT-u na bliskim wschodzie. Narodowy przewoźnik poleci do Bejrutu.

  Od 14 czerwca przyszłego roku LOT zacznie latać do stolicy Libanu. To obecnie drugie połączenie polskiego przewoźnika na Bliskim Wschodzie, a jednocześnie 105. trasa w siatce LOT-u. Bilety są już w sprzedaży.

 • Pasażer Air France 3-milionowym podróżnym lotniska we Wrocławiu.

  Wrocławskie lotnisko obsłużyło w tym roku rekordową liczbę pasażerów. Wzrost port zawdzięcza w dużym stopniu nowym połączeniom, takim jak trasa Wrocław-Paryż.

Top