piątek, 05 październik 2018 13:43

Linie Emirates prezentują kulisy swojej działalności.

Napisane przez Emirates
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dla wszystkich, którzy zastanawiali się kiedyś, jak wygląda kierowanie największą międzynarodową linią lotniczą na świecie, Emirates rozpoczynają serię Instagram Stories z okazji Dnia Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą one przedstawiać kulisy codziennego funkcjonowania przewoźnika, który każdego dnia realizuje ponad 580 lotów do Dubaju lub przez Dubaj. Relacje będą skupione wokół trzech kluczowych działów – Emirates Engineering, Emirates Flight Catering oraz Emirates Network Control Centre.

Emirates Engineering

Emirates Engineering to jedno z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów obsługi technicznej samolotów, w którym konserwacji poddawana jest największa flota Airbusów A380 i Boeingów 777. Emirates Engineering jest równocześnie jednym z najważniejszych ośrodków obsługi Airbusów A380, na który składa się siedem hangarów remontowych, cztery hangary serwisowe oraz specjalistyczna lakiernia. W 2017 roku w centrum wymieniono powłokę lakierniczą w ponad 27 samolotach i naniesiono specjalną kalkomanię na przeszło 150 maszyn. Ponadto w zakładzie trwa zmiana konfiguracji i gruntowna renowacja 10 samolotów Boeing 777-200LR. Zmiana konfiguracji jednego samolotu zajmuje obecnie średnio 35 dni.

Emirates Flight Catering

Emirates Airline Catering należy do największych zakładów cateringowych na świecie – codziennie przygotowuje się w nim średnio ponad 185 tys. posiłków Emirates. Zajmujący 66 tys. metrów kwadratowych obiekt pracuje przez całą dobę. Każdego dnia przeszło 1,8 tys. kucharzy przyrządza ponad 12,4 tys. różnych rodzajów dań, które następnie trafiają na pokład samolotów przewoźnika. Co roku do przygotowania najpopularniejszych potraw Emirates (takich jak biriani czy machbūs) wykorzystuje się blisko 4 tys. ton kurczaka. Warto wspomnieć także o działającej na terenie zakładu kolei jednoszynowej, którą codziennie przewożonych jest ponad 30 tys. wózków, tac i rusztów z jedzeniem, pokonując blisko 16 tys. km, czyli dystans lotu w obie strony na trasie Dubaj-Tokio. Oprócz tego każdego dnia w zakładzie do zmywania trafia ponad 3 mln naczyń.

Emirates Network Control Centre 

Network Control Centre to centrum dowodzenia operacjami Emirates na całym świecie. Linie Emirates są największym przewoźnikiem pod względem międzynarodowego ruchu lotniczego, realizując ponad 3,6 tys. lotów z Dubaju tygodniowo. Działające całodobowo przez wszystkie dni w roku centrum zarządzania siatką połączeń odpowiada za punktualność przylotów i odlotów, rozkład lotów, obsługę naziemną, usługi bagażowe, usługi lotniskowe oraz kontrolę ruchu lotniczego razem z całym szeregiem innych działów, których harmonijna współpraca przekłada się na sprawne funkcjonowanie linii. Zespół 80 pracowników Network Control Centre przez cały czas uważnie śledzi najnowsze wiadomości, warunki pogodowe i ruch lotniczy Emirates na całym świecie, dzięki czemu jest w stanie przewidywać trudności operacyjne i sytuacje awaryjne.

W październiku linie Emirates poszerzą swoją ofertę o nowe połączenia i wprowadzą samolot A380 na kilku dotychczasowych trasach. W tym tygodniu przewoźnik rozpoczął loty do Edynburga, zwiększając liczbę lotów do Wielkiej Brytanii do 19 dziennie. Linie Emirates zrealizowały także lot pokazowy do Akry w Ghanie, a pod koniec tego miesiąca wprowadzą Airbusa A380 na trasach Dubaj-Osaka i Dubaj-Hamburg.

Przewoźnik wspólnie z partnerami branżowymi świętuje Dzień Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przypadający na 5 października. Święto upamiętnia postępy i osiągnięcia sektora lotniczego ZEA na przestrzeni ostatnich 80 lat, przypomina o historii lotnictwa tego kraju oraz podkreśla dokonania i wspólne działania licznych podmiotów działających w branży, które przyczyniły się do jej sukcesu.

Źródło informacji i zdjęć: Emirates

Czytany 405 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 październik 2018 13:46

Artykuły powiązane

Top