wtorek, 09 październik 2018 11:30

Rakietowy europejski gigant MBDA otwiera przedstawicielsto w Polsce.

Napisane przez MBDA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: MBDA Foto: MBDA

Europejski producent systemów rakietowych MBDA otworzył w Warszawie biuro przedstawicielskie, podkreślając tym samym długofalowe zaangażowanie w Polsce. Przedstawicielstwo zostało otwarte w obecności polskich interesariuszy MBDA oraz przedstawicieli rządów państw macierzystych rakietowej grupy.

MBDA jest w pełni wspierane przez rządy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, dla których Polska to ważny sojusznik.

Paul Stanley, Wiceprezes MBDA ds. Eksportu na Europę, powiedział: „Biuro to stanowi namacalny  dowód intencji MBDA zarówno wobec polskiego klienta, jak i naszych partnerów przemysłowych w Polsce. Wzmacnia także zobowiązanie podjęte przez nas, gdy podpisaliśmy strategiczną umowę partnerską z Polską Grupą Zbrojeniową”.

Brytyjski Minister ds. Zamówień Obronnych, Stuart Andrew, wyraził głębokie poparcie dla tego kroku mówiąc: „Otwarcie nowego biura w Warszawie pokazuje, że jesteśmy zdecydowani pracować ramię w ramię z Polakami, aby zapewnić bezpieczeństwo regionu w obliczu zagrożeń, z którymi nasze kraje mają do czynienia. Posiadanie wspólnych systemów rakietowych do ochrony naszych żołnierzy na polu bitwy wzmocni wspólne ćwiczenia wojskowe, pozwoli naszym przemysłom współpracować, a w ostateczności umożliwi naszym żołnierzom braterską walkę o bezpieczniejszy świat”.

Źródło informacji i zdjęć: MBDA

Czytany 404 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 październik 2018 11:32

Artykuły powiązane

Top