środa, 17 październik 2018 13:29

Włoska oferta na samoloty Eurofighter dla Bułgarii.

Napisane przez REPUTATION MANAGERS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Eurofighter Źródło zdjęcia: Eurofighter

Na początku miesiąca rząd Włoch i spółka Leonardo złożyły Ministerstwu Obrony Bułgarii odpowiedź na zapytanie o ofertę na zakup ośmiu samolotów myśliwskich mających zastąpić flotę wyeksploatowaną flotę MiG-ów.

Włoska propozycja dotyczy dostawy Siłom Powietrznym Bułgarii samolotów Eurofighter Typhoon z pierwszej partii produkcyjnej (Tranche 1), z zasobów Włoskich Sił Powietrznych. Oferta zawiera także opcję dostawy nowo wyprodukowanych maszyn, zgodnie z oczekiwaniami Bułgarii. Oprócz dostawy samolotów, propozycja obejmuje szkolenie, trzyletnie wsparcie, a także uzbrojenie.
Lucio Valerio Cioffi, dyrektor zarządzający działu Aircraft Division w Leonardo, powiedział:
„Wierzę, że Eurofighter Typhoon może okazać się efektywnym kosztowo i atrakcyjnym rozwiązaniem dla Bułgarii. Spełni wszystkie wymogi Bułgarskich Sił Powietrznych, i wykona każdą misję. Eurofighter już dowiódł swoich wyjątkowych zdolności realizując w 2017 r. zadania Air Policing z bazy Graf Ignatievo. Jesteśmy gotowi wesprzeć Siły Powietrzne Bułgarii zarówno nowymi samolotami, jaki i maszynami z pierwszej partii produkcyjnej (Tranche 1) z zasobów Włoskich Sił Powietrznych”.
Eurofighter to największy i najbardziej udany projekt współpracy obronnej, jaki kiedykolwiek został podjęty w Europie. Samolot ten stanowi kręgosłup europejskiej obrony powietrznej w ramach NATO. Będzie nadal rozwijany dla obrony kontynentu przed wszystkimi zagrożeniami przyszłości przez nadchodzące dekady.
Wybór Eurofightera przez bułgarskie Ministerstwo Obrony dałby także krajowi i jego przemysłowi możliwość czerpania z korzyści płynących z dołączenia do tak sprawdzonego programu.
Eurofighter Typhoon to najbardziej zaawansowany wielozadaniowy samolot bojowy dostępny na rynku światowym, który może być wykorzystywany w pełnym spektrum operacji powietrznych, w tym w działaniach lotniczych, wsparciu pokoju i konfliktach o wysokiej intensywności.
Z 623 zamówionymi samolotami, Eurofighter Typhoon jest największym programem zamówień wojskowych w Europie. To motor technologii europejskiej branży lotniczej, który oferuje ogromne możliwości współpracy przemysłowej. W ramach programu powstało ponad 100 tys. miejsc pracy w 400 firmach w Europie.

Źródło informacji i zdjęć: REPUTATION MANAGERS

Czytany 393 razy

Artykuły powiązane

Top