czwartek, 25 październik 2018 09:11

Nowe połączenie lotnicze i nowy przewoźnik na lotnisku w Lublinie.

Napisane przez Lublin112.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło i autor zdjęcia: Mopje18 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], źródło: Wikimedia Commons Źródło i autor zdjęcia: Mopje18 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], źródło: Wikimedia Commons

Znane są już szczegóły nowego połączenia z lubelskiego lotniska. Od kwietnia pasażerowie polecą do Belgii. Wiosną przyszłego roku z Portu Lotniczego Lublin będą wykonywane loty na nowej trasie do Belgii. Będzie je obsługiwał nowy przewoźnik, jakim jest TUIfly.

Linia lotnicza jest filią największej na świecie grupy turystycznej TUI i części linii lotniczych TUI. Oprócz Belgii, posiada swoje oddziały w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Łącznie dysponuje flotą 154 samolotów.

Trasa z Lublina do Antwerpii będzie wykonywana dwa razy w tygodniu. Zaplanowano, że loty będą się odbywały w poniedziałki i piątki. W poniedziałki samolot wystartuje z lubelskiego lotniska o godzinie 20:15, w piątki o godzinie 20:10. Lot ma potrwać niecałe dwie godziny, gdyż lądowanie odbędzie się odpowiednio o godzinie 22.00 i 21:55.

Pierwszy lot zaplanowano na poniedziałek 1 kwietnia. Połączenie będzie obsługiwane przez dwusilnikowe samoloty Embraer 190. Na pokładzie znajdzie się 112 miejsc dla pasażerów. Będą to jedyne w Polsce połączenia z lotniskiem w Antwerpii.

Informację zapowiadającą nowe połączenie opublikował kilka dni temu Port Lotniczy Lublin. Na swoim profilu na Facebooku podali, że niebawem do osób, które w maju wzięły udział w ankiecie, w której należało podzielić się informacjami na temat podróży do krajów Beneluxu, zostanie wysłana wiadomość o nowym połączeniu.

Uczestnicy ankiety sugerowali o potrzebie przywrócenia połączeń lotniczych do Belgii. Wymieniano w niej lotniska: Antwerpia, Bruksela-Charleroi, Bruksela-Zaventem, Liege i Ostenda-Brugia, Amsterdam, Eindhoven, Maastrricht a także Rotterdam w Holandii i Luksemburg.

Źródło informacji: http://www.lublin112.pl/nowe-polaczenie-i-nowy-przewoznik-na-lubelskim-lotnisku-pierwsze-loty-od-kwietnia1/#close_info_content

Czytany 279 razy

Artykuły powiązane

 • Ryanair uruchomi dodatkowe loty w Polsce w okresie wielkanocnym.

  Linie lotnicze Ryanair poinformowały o uruchomieniu dodatkowych lotów w okresie wielkanocnym z Warszawy Modlin, Gdańska oraz Wrocławia do Francji, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Pasażerowie będą mogli zrezerwować ponad 15.000 dodatkowych biletów na okres świąteczny (17-24 kwietnia 2019r.) w najlepszych cenach.

 • Nowe połączenie LOT-u na bliskim wschodzie. Narodowy przewoźnik poleci do Bejrutu.

  Od 14 czerwca przyszłego roku LOT zacznie latać do stolicy Libanu. To obecnie drugie połączenie polskiego przewoźnika na Bliskim Wschodzie, a jednocześnie 105. trasa w siatce LOT-u. Bilety są już w sprzedaży.

 • Potrójne święto Ryanair na krakowskim lotnisku.

  Ryanair wczoraj świętował 5-lecie bazy w Krakowie oraz skorzystanie z oferty przewoźnika w stolicy Małopolski przez 20-milionowego pasażera. Ryanair jest obecny w Krakowie od 2005 roku. W sezonie zima 2018/2019 Ryanair zainaugurował 3 nowe trasy do: Ammanu, Lwowa i Kijowa; tym samym łącznie oferuje niemal 60 tras z Krakowa.

 • Inauguracja nowego połączenia Jet2.com z Krakowa do Leeds Bradford.

  Dzisiaj (12 listopada 2018 r.) zainaugurowano połączenie do Leeds Bradford, brytyjskiej linii lotniczej Jet2.com. Loty na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Pasażerowie pierwszego rejsu zostali poczęstowani okolicznościowymi słodyczami, a załoga otrzymała inauguracyjny tort.

 • W październiku 2018 wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 280 tys. pasażerów.

  Ogromnywzrost odnotowały tanie linie, imponująco  rośnie też ruch do największych europejskich portów przesiadkowych. Z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało w październiku 2018 o 17,4% pasażerów więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. – Największy udział mieli w tym przewoźnicy niskokosztowi, ale tylko niewiele mniejszy wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi. W porównaniu do poprzedniego roku nadal obserwujemy wyraźne ożywienie ruchu w segmencie czarterów turystycznych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

 • FedEx Express uruchomił nowe połączenie lotnicze łączące Sydney w Australii z Singapurem.

  FedEx Express (FedEx), podmiot zależny FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, uruchomił nowe połączenie lotnicze łączące Sydney w Australii z Singapurem.

 • Finnair wprowadzi w 2019 roku nowe kabiny w samolotach ATR.

  Finnair odnowi całą kabinę swojego samolotu ATR i wprowadzi nową drugą klasę, Premium Economy, w swojej flocie dalekodystansowej. Inwestycje te pokazują zaangażowanie Finnaira w oferowanie klientom wysokiego komfortu podróży i większego wyboru.

 • Nowy dyrektor lotniska w Radomiu. Wcześniej zarządzał lotniskiem na Okęciu.

  Piotr Bejnarowicz jest dyrektorem radomskiego lotniska. To wieloletni pracownik Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze. Ostatnio był wicedyrektorem lotniska Chopina w Warszawie.

 • Płyta do odladzania samolotów we Wrocławiu teraz jeszcze większa.

  Właśnie zakończyła się jedna z kluczowych inwestycji Portu Lotniczego Wrocław zaplanowanych na ten rok. Po sześciu miesiącach intensywnych prac nowe stanowisko na płycie do odladzania samolotów jest gotowe. Co istotne - prace ukończono przed startem rekordowego sezonu zimowego.

 • Stary terminal przylotów na wileńskim lotnisku ma zostać wyburzony.
  Minister komunikacji Rokas Masiulis oświadczył, że podczas rekonstrukcji wileńskiego lotniska ma być wyburzony budynek terminalu przylotów. Żeby można było tego dokonać, zbudowany tuż po II wojnie światowej gmach, musiałby zostać wykreślony z listy chronionych przez państwo obiektów dziedzictwa kulturowego.
Top