wtorek, 30 październik 2018 09:18

Airbus i Ursa kontynuują współpracę w dziedzinie satelitarnego obrazowania radarowego.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przykładowy obraz z satelity SAR spółki Airbus – obiekt na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Przykładowy obraz z satelity SAR spółki Airbus – obiekt na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych

Spółka Airbus Defence and Space będzie kontynuować udostępnianie danych ze swoich satelitów radarowych spółce Ursa Space Systems (dalej: Ursa), firmie analitycznej z sektora data fusion, z którą Airbus współpracuje od 2015 r.

Obie firmy podpisały niedawno nową, czteroletnią umowę, zgodnie z którą Ursa ma analizować i scalać dane pochodzące z satelitów radarowych z danymi z innych źródeł w celu dostarczania swoim klientom z branży energetycznej i finansowej obiektywnych i rzetelnych informacji o monitorowanych obiektach oraz indywidualnie dostosowanych do ich potrzeb usług monitoringu, które spółka ta świadczy w ramach swojej oferty komercyjnych usług Business Intelligence firmom z każdego segmentu łańcucha dostaw ropy naftowej.

Flagowy produkt spółki Ursa, usługa Global Oil Storage Monitoring, to źródło danych i analiz dotyczących położonych w ponad 150 miejscach na całym świecie obiektów mieszczących łącznie 3,6 mld baryłek ropy. Pochodzące z niego informacje pozwalają klientom spółki Ursa – podmiotom branży energetycznej i finansowej – podejmować lepiej ugruntowane decyzje handlowe. Posługując się danymi z satelitów radarowych, Ursa jest w stanie dostarczać im tej wiedzy w sposób spójny, szybko i niezawodnie.

„Współpracujemy już od roku 2015. Oferowane przez nas wysokiej jakości satelitarne obrazy radarowe, nasza niezawodność i krótkie czasy rewizyty naszych satelitów doskonale odpowiadają rozległym potrzebom spółki Ursa w zakresie zaawansowanego monitoringu”, powiedział François Lombard, szef pionu Intelligence Business w spółce Airbus Defence and Space.

„Długotrwała współpraca z koncernem Airbus odegrała kluczową rolę w ostatnich latach rozwoju naszej firmy. Możliwość korzystania z jego zasobów w ramach sieci satelitów radarowych udostępnianych nam przez naszych partnerów pozwala nam oferować komercyjnym odbiorcom naszych usług oczekiwany przez nich poziom niezawodności i poprawności danych” wyjaśnia Derek Edinger, współzałożyciel spółki Ursa i jej wiceprezes ds. produktów i współpracy.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus / TBB

Czytany 270 razy

Artykuły powiązane

 • SaudiGulf Airlines zamawiają 10 airbusów z rodziny A320neo.

  Będąca właścicielem linii SaudiGulf Airlines spółka Al-Qahtani Aviation podpisała umowę o zakupie dziesięciu samolotów z rodziny A320neo. Fakt ten ogłoszono dzisiaj podczas trwającego do 16 listopada salonu lotniczego Bahrain International Airshow.

 • Pierwszy na świecie A321LR przekazany Arkia Israeli Airlines.

  Mające swoją siedzibę w Tel Awiwie linie ARKIA Israeli Airlines, w których większościowy pakiet udziałów posiada spółka Jordache Enterprises, odebrały właśnie pierwszy z zamówionych samolotów A321LR, stając się tym samym pierwszym przewoźnikiem, który przyjął do użytku ten wyjątkowy model.

 • Daleka trasa pokazowa Airbusa A220. Samolot odwiedzi 5 miast w 4 krajach.

  Należący do linii airBaltic airbus A220-300, jednonawowy samolot nowej generacji, wyrusza w międzynarodową trasę pokazową po pięciu lotniskach w czterech krajach świata.

 • Pierwszy A330-800 już w powietrzu. Trwa program prób w locie.

  Pierwszy samolot A330-800 wystartował dziś rano z lotniska Blagnac pod francuską Tuluzą, wyruszając o godzinie 10.31 czasu lokalnego w swój pierwszy lot nad południowo-zachodnią Francją. Maszyna nosi oznaczenie MSN1888 i wykona serię wymaganych do przeprowadzenia na tej wersji prób aerodynamicznych w locie.

 • Pierwszy z zamówionych A321neo odebrany przez Air New Zealand.

  Do grona przewoźników użytkujących samoloty A321neo dołączyły linie Air New Zealand, które w miniony weekend odebrały pierwszą z zamówionych maszyn. Najnowszy zakup Air New Zealand obejmuje w sumie 20 samolotów z rodziny A320neo.

 • Airbus przekazuje NASA pierwszy moduł ESM dla amerykańskiego statku Orion.

  W dniu 5 listopada spółka Airbus dostarczy pierwszy europejski moduł serwisowy (European Service Module, ESM) dla budowanej przez NASA kapsuły Orion. Moduł ESM powstał w europejskim ośrodku badań kosmicznych w niemieckiej Bremie, skąd na pokładzie samolotu transportowego Antonow zostanie przetransportowany do ośrodka NASA Kennedy Space Center na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

 • Podpisanie umowy na dostawę śmigłowca H135 dla Lotnictwa Straży Granicznej.

  We wtorek w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dostawę śmigłowca AIRBUS HELICOPTERS typu H135. Zakup zostanie sfinansowany z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2019”. Koszt to 46,5 mln zł brutto.

 • Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii odebrały dwa nowe H225M.

  Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii (RTAF) odebrały dostawę siódmego i ósmego wielozadaniowego śmigłowca H225M (znanego wcześniej pod nazwą EC725).

 • A350-900 w specjalnym malowaniu Airbus i China Airlines.

  Linie China Airlines (CAL) odebrały pierwszy z najnowszej serii zamówionych samolotów A350-900. Egzemplarz został przekazany tajwańskiemu przewoźnikowi w unikalnym, wspólnym malowaniu łączącym jego charakterystyczny, symbolizujący kwiat śliwy logotyp ze specjalnym motywem plecionki włókien węglowych, zaprojektowanym przez spółkę Airbus specjalnie dla A350 XWB.

 • Inteligentne rozwiązania Airbus w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego.

  Na mającej odbyć się w Paryżu w dniach od 23 do 26 października tegorocznej edycji targów Euronaval spółka Airbus zaprezentuje szeroki wachlarz inteligentnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego – od centrów nadzoru nad obszarami morskimi, doskonale zintegrowanych usług łączności morskiej, przez systemy satelitarne i im pokrewne, po bezzałogowe statki powietrzne, samoloty i śmigłowce. Wyjątkowo obszerna i kompleksowa oferta rozwiązań marynistycznych, którą przedstawi Airbus, czerpie z 50 lat doświadczeń spółki w tej dziedzinie i daje branży morskiej wszystko, co na morzu potrzebne do podejmowania właściwych decyzji i działań we właściwym momencie. 

Top