piątek, 02 listopad 2018 14:41

Chlebem i solą przywitano Sebastiana Kawę w Austrii.

Napisane przez Sebastiankawa.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: Sebastiankawa.pl Źródło grafiki: Sebastiankawa.pl

Myli się ten kto sądzi, że sezon lotniczy Sebastiana kończy się z chwilą jesiennego zamknięcia większości naszych hangarów. Możliwe jest jeszcze latanie na fali, a tak w zarysie wyglądał jego miesięczny kalendarz imprez podczas których promował piękno szybownictwa.

Były to głównie spotkania krajowe, ale zaproszenie na doroczny zjazd austriackich pilotów szybowcowych dało okazję spojrzenia na lotnicze życie naszych sąsiadów. Austria jest niewielkim krajem, lecz bardzo atrakcyjnym dla szybownictwa. Uprawia tę piękną dyscyplinę ponad 3000 pilotów. Wiele uroczych lotnisk umożliwia nawet za pomocą windy start do pięknych lotów nad Alpami. Latanie w górach jest wymusza ciągłe doskonalenie się, więc reprezentanci Austrii dość często sięgają po trofea najpoważniejszych zawodów szybowcowych. Podczas tegorocznego spotkania fetowano złoty medal MŚ Wolfganga Janowitsch’a

W prezentacji Sebastiana szczególne zainteresowanie budziły relacje z lotów nad Kaukazem,który przy normalizacji sytuacji politycznej byłby bardzo atrakcyjnym miejscem do latania.

Tu miesięczny ” rozkład lotów” Sebastiana

14.września -Górnośląska Agencja Promocji i Rozwoju . Festiwal Innowacji

i Technologii. Gliwice

20. września – TVN ostatni dzień latania w Tatrach, emisja w sobotę 22 Września

28- 29 września Czarna Góra Nowy Targ . Piknik i zawody starych szybowców

30 września – III Międzynarodowy Festiwal Modelarski
Poland Model Show Bielsko-Biała
14 października -Targi lotnictwa lekkiego Kielce

14 października – Światowy Dzień Turystyki . Hala Gliwice

17 października- Festiwal Filmów Optymistycznych. Wrocław

18 października -Targi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Katowice

19 października – program telewizyjny „Drzewo Marzeń”

20 października – Segelfliegertag Austria St Michael im Lungau / Dzień Lotnika/

21 października- Adrenalinum – Festiwal filmowy Żywiec ( juror )

24 października -Szkoła Meteorologii Międzybrodzie – prelekcja sport szybowcowy a meteo. Fala i żagiel, Problemy meteorologiczne podczas wypraw w dzikie obszary.

26-29- października spotkanie szybowcowej kadry narodowej w Warszawie

28 października – Fly Film Festival. Pałac Kultury w Warszawie

29 października – Galeria Wzgórze w Bielsku Białej – spotkanie z młodzieżą

Dzisiaj zapraszamy do Galerii na Wzgórzu na spotkanie o godzinie 18-tej.

Źródło informacji i zdjęć: Sebastian Kawa / Sebastiankawa.pl

Czytany 265 razy

Artykuły powiązane

 • Gwiazdy lotnictwa w niedzielę opanowały Targi Kielce.

  Sebastian Kawa, Marcin Szamborski,Janusz Orłowski, Jerzy Makula oraz Mateusz Rękas i Jacek Bogdański - to nazwiska znane miłośnikom sportów lotniczych. W Targach Kielce trwają Targi Lotnictwa Lekkiego oraz Paragiełda i Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego Model Kit Expo.

 • Nie żyje Henryk Rup, instruktor szybowcowy i pilot samolotowy.

  Aeroklub Warszawski z głębokim żalem zawiadamia, że odszedł Henryk Rup, związany od lat z Aeroklubem Warszawskim wspaniały instruktor szybowcowy i pilot samolotowy. Do Aeroklubu wstąpił w 1955 roku, kiedy rozpoczął szkolenie szybowcowe. Swój pierwszy lot wykonał na Żurawiu z Pelagią Majewską.

 • Zlot zabytkowych szybowców w Czarnej Górze.

  Miejscowość Białka Tatrzańska i położone na jej terenie wzniesienie Litwinka w roku 1923 były świadkami ważnego wydarzenia związanego z historią polskiego lotnictwa, a w szczególności lotnictwa bezsilnikowego, nazwanego w czasach późniejszych szybownictwem. Ponieważ nigdy wcześniej, nikt nie organizował takich zawodów w Polsce ich organizacja nastręczała wiele problemów.

 • Sebastian Kawa po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym pilotem szybowcowym świata.

  Zwycięstwo wywalczone podczas minionych dwu tygodni walki nad Czechami w 35 Szybowcowych Mistrzostwach Świata jest już jego 24 tryumfem w zawodach o randze mistrzostw świata, Europy, Światowych Igrzysk Lotniczych. Bezprecedensowy jest również fakt, że podobnie jak w ubiegłym roku wygrał wszystkie zawody w jakich uczestniczył. W styczniu nad Andami pokonał uczestników światowego finału wyścigów szybowcowych Grand Prix. W pierwszych dwu tygodniach lipca wywalczył w Ostrowie tytuł mistrza świata klasy 15-metrowej, a w Czechach latając z Mirkiem Matkowskim, właścicielem szybowca, złoty medal w klasie szybowców dwumiejscowych. Wyniki nie do powtórzenia.

 • Nie trzeba Afryki. Pierwsze starcie z burzami Sebastiana Kawy.

  Przegrzewane powietrze zaczyna wspinać się ku stratosferze, jakby ciasno mu było przy ziemi. Od rana z bezchmurnego nieba spływały megawaty energii, więc wysoka temperatura nie zachęcała do opalania się. Wzloty aerologiczne wskazywały na występowanie silnych wznoszeń termicznych i rozwój chmur kłębiastych, które miały przekształcać się w burze, toteż organizatorzy postanowili pokazać uczestnikom inne niż południowe obszary kraju wyznaczając cześć 500 km tras kołowymi obszarami nawrotów w układzie poprzecznym od granicy z Austrią do Kotliny Kłodzkiej.

 • Sebastian Kawa Mistrzem Świata! Czterech Polaków na podium 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata.

  W Ostrowie Wielkopolskim zakończyła się rywalizacja na 35. Szybowcowych Mistrzostwa Świata FAI. Polska reprezentacja wywalczyła złoto drużynowe i cztery medale indywidualne – jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy. Sebastian Kawa obronił tytuł Szybowcowego Mistrza Świata.

 • Zmarł dr inż. Justyn Sandauer - pilot, konstruktor i ekspert lotniczy.

  Ze smutkiem informujemy, że 15 lipca 2018 r. zmarł w wieku 94 lat Justyn Sandauer – pilot szybowcowy i samolotowy, konstruktor szybowcowy, ekspert od prób w locie statków powietrznych.

 • Michał Klimaszewski mistrzem Polski akrobacji szybowcowych.

  W minionych dniach na terenie Aeroklubu Pomorskiego, odbyły się 23 mistrzostwa Polski akrobacji szybowcowych. Pilot Aeroklubu Częstochowskiego zdobył tytuł mistrza Polski w klasie advanced, wygrywając wszystkie konkurencje z przewagą 5-7 punktów, nad pozostałymi uczestnikami.

 • 35 Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Ostrowie Wielkopolskim.

  Do zawodów zgłosiło się 138 zawodników z 29 państw. Pierwsza część mistrzostw rozegrana zostanie w klasach: club, standard i 15 metrowa. Mistrzostwa rozpoczynają się już 7 lipca o godzinie 18:00 uroczyście na rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody potrwają do 22 lipca.

 • Sebastian Kawa otrzymał nagrodę im. Benedykta Polaka.

  W romańskiej archikolegiacie, znajdującej się w Tumie koło Łęczycy po raz czwarty zostały wręczone Nagrody Benedykta Polaka. W tym roku wyróżnienie odebrał Sebastian Kawa, pilot, sportowiec i niezłomny propagator „polskich skrzydeł”.

Top