sobota, 10 grudzień 2016 06:30

"Mr Paul proszony do samolotu". Lotniskowe popisy rodem z „Jackie Chana”.

Napisane przez Redbull.com
Oceń ten artykuł
(1 głos)
"Mr Paul proszony do samolotu". Lotniskowe popisy rodem z „Jackie Chana”. "Mr Paul proszony do samolotu". Lotniskowe popisy rodem z „Jackie Chana”. "Mr Paul proszony do samolotu". Lotniskowe popisy rodem z „Jackie Chana”.

Zainspirowany popisami Jackie Chana, freerunner Jason Paul pędzi, aby zdążyć na samolot na lotnisku w Monachium. Jason Paul wskazuje na bohatera sztuk walki Jackie Chana jako inspiratora dla jego najnowszej eskapady, w której port lotniczy w Monachium przekształca na miejski plac zabaw.

W filmie z jego najnowszej przygody pt. " Mr Paul proszony do samolotu" widzimy jak dokonuje on w ostatniej chwili odprawy na lot Lufthansą na Ibizę. Efekt jest taki, że w ryzykowny sposób próbuje zdążyć na pokład samolotu. Dokonuje tego pamiętając o aktorze z Hollywood i mistrzu sztuk walk.

"Dla mnie Jackie Chan był absolutną inspiracją" powiedział Paul. "W ramach przygotowań obejrzałem wszystkie jego filmy, każdy z nich ! Szczególnie pomocne było obserwowanie w jaki sposób łączy on popisy z fabułą filmu. Obejrzałem również film Ong Bak Thai. To było również bardzo inspirujące."

Paul, którego motto brzmi: "Uwielbiam próbować nowych rzeczy", wykorzystuje każdy element niemieckiego lotniska do przemieszczania się obok współpasażerów tak szybko, jak to możliwe, aby zdążyć na lot, co nazwał "swoją osobistą wersją Mission Impossible".

Skacząc wzdłuż przenośników taśmowych i niezmiernie zaskoczonych pasażerów, używając wózka bagażowego do szybszego przemieszczania się, wskakując do wózków transportowych w ponad trzyminutowym filmie prezentuje nowe sposoby dotarcia do samolotu.

"Pomimo kilku 18-godzinnych dni roboczych jestem absolutnie zadowolony ze zdjęć" dodaje Paul. Często podróżuje samolotami i od dawna nie marzył o niczym jak o nieskrępowanym biegu po porcie lotniczym. "Dla mnie to było naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Kiedy jeszcze możesz mieć przyjemność z freerunningu takiego jak ten w Monachium w sposób w jaki zawsze marzyłeś ? "

Paul lubi myśleć o freerunningu, że jest to "koordynacja, precyzja i swawola". Udowadnia to kiedy udaje styl grzbietowy po podłodze lotniska pchany przez wózek transportowy.

Ale wraz z upływającym czasem przebiega on pomiędzy ochroną lotniska, wpada w poślizg na mokrej podłodze, improwizuje z bagażami, a nawet kilka sekund biegnie przy boku autobusu zaskakując tym pasażera przy oknie.

Zrozumiałe jest, że numer z autobusem był najtrudniejszy. "Jeśli chodzi o koordynację myślę, że był to chyba najtrudniejszy trick ze wszystkich. Potrzebowaliśmy kilka prób, aby  nagrać tę konkretną scenę. Do tego momentu właściwie nie wiedzieliśmy czy jest to rzeczywiście możliwe. W końcu zrobiliśmy to mimo presji czasu i przy gasnącym świetle słonecznym ".

Przygoda osiąga swój finał kiedy wykonuje on długi skok do drzwi samolotu przygotowującego się do kołowania.

redbull lufthansa skoki
redbull lufthansa skoki

Pytania do Paula Jasona

Jakie jest pięć ulubionych piosenek, które słuchasz podczas latania?
The Last Emperor – Do You Remember, Frank Sinatra – My Way, Jay-Z – All Around The World, Joe Jackson – Big World, Nujabes – Feather.

Cztery książki, które regularnie skracają czas oczekiwania na lotniskach?
Gary Jennings – The Journeyer, Dale Carnegie – How To Win Friends And Influence People, Robert Greene – Mastery, Tim Ferris – The 4-Hour Work Week.

Najważniejsze trzy gadżety, które zapewnią Ci komfort w samolocie ?
 Notebook, Kindle, Muzyka / podcasty.

Najwyżej dwa cele podróży?
Tokyo, Tel Awiw.

 

Źródło informacji i zdjęcia: Redbull.com
Zdjęcia: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
Tłumaczenie: Dariusz Parzyszek

Czytany 3845 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 grudzień 2016 08:57
Top