czwartek, 15 grudzień 2016 09:53

Informacja w sprawie sylwestrowych pokazów pirotechnicznych.

Napisane przez PAŻP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sylwestrowe pokazy fajerwerków w Warszawie. Foto: Kuba Bożanowski Sylwestrowe pokazy fajerwerków w Warszawie. Foto: Kuba Bożanowski

Informujemy, że sylwestrowe pokazy pirotechniczne prowadzone do wysokości 150 m AGL objęte są zgodą Agencji i nie wymagają zgłaszania za pomocą formularzy.

W związku z przewidywaną wzmożoną aktywnością pokazów pirotechnicznych w przestrzeni powietrznej FIR Warszawa w okresie od dnia 31.12.2016 od godziny 22:00 czasu lokalnego do dnia 1.1.2017 do godziny 2:00 czasu lokalnego pokazy pirotechniczne prowadzone do wysokości 150 m AGL (Above Ground Level - wysokość nad poziomem gruntu) w całym rejonie FIR Warszawa objęte są zgodą PAŻP w zakresie wykorzystania przestrzeni powietrznej i nie wymagają zgłaszania za pomocą formularzy .

Jednakże w przypadku zauważenia ruchu lotniczego w rejonie prowadzonego pokazu pirotechnicznego jego organizator zobowiązany jest do przerwania pokazu do czasu, gdy statki powietrzne znajdą się w odległości zapewniającej brak ryzyka bezpośredniego kontaktu materiałów pirotechnicznych ze statkiem powietrznym oraz brak ryzyka oślepienia załogi.

Odpowiedzialność za dotrzymanie ww. warunków spoczywa na organizatorze pokazu.

Źródło informacji: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Autor zdjęcia: Kuba Bożanowski / Wikimedia.com / licencja Creative Commons

Czytany 2911 razy

Artykuły powiązane

Top