sobota, 11 listopad 2017 13:25

Nie wykonywał poleceń załogi - został ukarany mandatem.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Zurichu.

Wczoraj po przylocie samolotu ze Szwajcarii funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się mężczyzna, który podczas rejsu zakłócał porządek stwarzając tym samym bezpośrednie zagrożenie w ruchu lotniczym m.in.: nie wykonując poleceń załogi, używając wulgarnego słownictwa oraz usiłując załatwić potrzeby fizjologiczne w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej,  awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania wydanych poleceń. Na widok funkcjonariuszy, pasażer, którym okazał się być ob. Szwajcarii, nie był już taki krewki i dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Za swoje zachowanie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze Szwajcar został ukarany mandatem karnym.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl,Nie-wykonywal-polecen-zalogi-zostal-ukarany-mandatem.html

Czytany 845 razy Ostatnio zmieniany sobota, 11 listopad 2017 13:54

Artykuły powiązane

Top