środa, 29 listopad 2017 08:42

Dwaj B.A.S.E. Jumperzy wsiedli do samolotu w powietrzu.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Red Bull Content Pool / © Max Haim Źródło zdjęcia: Red Bull Content Pool / © Max Haim

Pamiętacie jak James Bond w odcinku pt: "Goldeneye" skacze w przepaść za Pilatusem PC-6/B2-H4 Turbo-Porter i po krótkim pościgu wskakuje w locie do środka tego samolotu? Scena ta rozgrywała się na autentycznym lotnisku Courchevel, usytuowanym we francuskich Alpach. Po 22 latach od sfilmowania tej zapierającej dech w piersiach scenie Fred Fugen i Vince Reffet skoczyli w przepaść, a wylądowali w samolocie zupełnie jak 007. Redakcja Redbull.pl zapytała ich jak do tego doszło.

Słynna scena z Goldeneye / Źródło: Youtube.com


Latanie w kombinezonach wingsuit niesie morze nowych możliwości. Dwóch Francuzów, Fred Fugen i Vince Reffet (duet The Soul Flyers) po raz kolejny pokazali coś, czego jeszcze nikt nie widział. Dokonali skoku B.A.S.E. ze szwajcarskiego szczytu Jungfrau (4158 m n.p.m.), a następnie, w powietrzu, wsiedli do niewielkiego samolotu Pilatus. Do projektu „A Door in the Sky” przygotowywali się przez kilka miesięcy. W hiszpańskiej Empuriabravie wykonali ponad sto skoków próbnych. Vincent opowiedział nam jak im się to udało.


Jak narodził się ten projekt?

Vince Reffet: Chcieliśmy uczcić 20-lecie wyczynu Patricka de Gayardona. W 1997 roku skoczył z samolotu w wingsuitcie, a potem do niego wrócił. Był pionierem na naszej scenie. Chcieliśmy to odtworzyć, ale na początku tego roku, pewnego dnia obudziłem się i powiedziałem: „Fred, musimy to zrobić, ale skacząc ze skały!”

Jak bardzo trening różnił się od właściwej próby?

Vince Reffet: Szczerze mówiąc, gdy zaczynaliśmy przygotowania, myśleliśmy, że będzie o wiele łatwiej. Potem zdaliśmy sobie sprawę, że to wyzwanie – zarówno techniczne, jak i mentalne. Podczas pierwszej sesji w Hiszpanii, Fred zdołał wlecieć do samolotu, a ja nie. Potłukłem sobie żebra. Miesiąc później wróciliśmy na kolejną sesję. Czuliśmy się lepiej i udało się. Zrobiliśmy to pięć razy.

Więcej przeczytacie na: https://www.redbull.com/pl-pl/soul-flyers-base-jump-wingsuit-wsiadanie-do-samolotu-w-powietrzu-video

Źródło informacji: Redbull.pl / Wstęp - Red/Aviation24.pl

Czytany 1502 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 listopad 2017 08:57

Artykuły powiązane

Top