poniedziałek, 19 luty 2018 13:54

Na Air Show w Radomiu prawdopodobnie przylecą Hiszpanie z Patrulla Aguila.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło: By Contando Estrelas from Vigo, España / Spain (Patrulla Águila Uploaded by Dura-Ace) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Źródło: By Contando Estrelas from Vigo, España / Spain (Patrulla Águila Uploaded by Dura-Ace) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Większość zagranicznych zespołów akrobacyjnych zwleka jeszcze z ostateczną oficjalną odpowiedzią na zaproszenie organizatorów tegorocznych pokazów Air Show w Radomiu. Na razie wiemy, że na pewno będzie zespół Patrouille Suisse i prawdopodobnie hiszpański zespół Patrulla Aguila.

Jak możemy przeczytać na portalu Echodnia.eu: - Biuro organizatorów tegorocznych pokazów Air Show, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, przypomina twierdzę nie do zdobycia. Aby uzyskać jakiekolwiek informacje trzeba wysyłać maile do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, skąd przychodzą dość ogólnikowe informacje.

Z oficjalnych informacji przekazywanych mediom wiadomo, że już w ubiegłym roku wysłano zaproszenia do dowódców sił lotniczych w około 30 krajach. Nic nie wiadomo natomiast o odzewie potencjalnych uczestników pokazów. Sami więc postanowiliśmy zasięgnąć języka u źródeł i sprawdzić do kogo skierowano zaproszenia i kto wybiera się do Radomia. Okazało się, że większość ekip bierze pod uwagę zmiany i korekty w kalendarzach swoich wylotów na pokazy. Większość najbardziej znanych zespołów nie ma jeszcze ustalonych oficjalnych terminarzy udziału w zagranicznych imprezach. Od rzecznika zespołu Patrouille de France dowiedzieliśmy się, że oficjalny program tegorocznego kalendarza zespołu będzie zatwierdzony pod koniec marca, ale na razie sztab zespołu nie uwzględniał wylotu do Radomia. Dostaliśmy też mail od rzecznika Red Arrows, który stwierdził, że kalendarz zespołu na ten rok będzie ustalony w ciągu najbliższych miesięcy. Nie wiadomo czy Radom jest w kręgu zainteresowań zespołu. Wiadomo natomiast, że do Radomia wybiera się zespół Patrouille Suisse. Przylot tego zespołu, już na kilka dni przed pokazami, znalazł się w opublikowanym kalendarzu ekipy. Dostaliśmy też odpowiedź od rzecznika hiszpańskiego zespołu Patrulla Aguila, który informuje, że zespół ma nadzieję przylecieć w tym roku do Radomia i jest to wysoce prawdopodobne. Ostatni raz hiszpański zespół był w Radomiu w 2015 roku. Obserwowaliśmy efektowny "niski" odlot zespołu podczas Air Show w 2015 roku, który piloci wykonali specjalnie ku uciesze stojących za płotem spotterów, aby ci mogli wykonać dobre zdjęcia hiszpańskich maszyn - szkolnych samolotów Casa C-101.

Źródło informacji: Echodnia.eu / http://www.echodnia.eu/

Czytany 361 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 luty 2018 14:04

Artykuły powiązane

 • Kolejne zgłoszenia udziału w Air Show Radom 2018 z Jordanii, Czech i Turcji.
  Portal Echodnia.eu pisze: - "Samoloty Extra 330LX zespołu akrobacyjnego z Jordanii, samoloty czeskie Jas-39C Gripen i L-159A Alca oraz turecki F-16C Block 40 - to maszyny, które zobaczymy 25 i 26 sierpnia podczas pokazów lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. Swój udział w imprezie zgłaszają kolejne zagraniczne ekipy."
 • Zespół akrobacyjny "Orlik" świętuje 20-lecie istnienia.

  Na każdym pokazie mamy swój „żółty kontener”. I w Madrycie, i w Atenach, i w Salamance. To taki punkt odniesienia na ziemi, zlokalizowany w strefie pokazu, będący odpowiednikiem punktu na lotnisku w Radomiu. Gdy przez radio powiem kolegom „kontener”, wszyscy wiedzą, gdzie mnie szukać – mówi mjr Dariusz Stachurski, lider zespołu akrobacyjnego „Orlik”.

 • Skandal z Fiestą Balonową w Tunezji. 40 załóg utknęło w Marsylii.

  Jak dowiedzieliśmy się z profilu fb jednego z zawodników balonowych obecnie w porcie w Marsylii przebywa 40 drużyn, które miały uczestniczyć w Fieście Balonowej w Tunezji. Część z nich pozostała bez środków do życia. Impreza podobno została odwołana, jednak nie ma oficjalnej informacji od jednego z Organizatorów, uczestniczy czekają na zwrot pieniędzy. Część załóg w miarę możliwości wraca do domu.

 • Port Lotniczy Radom wystąpił do miasta o kolejne pieniądze.

  Jak możemy przeczytać na portalu informacyjnym Echodnia.eu przez pierwsze 1,5 miesiąca tego roku utrzymanie spółki Port Lotniczy Radom kosztowało już ponad milion złotych. Port już wystąpił do miasta o kolejne pieniądze, ale nie zdradza o jaką kwotę chodzi. Wciąż nie ma też szczegółów ewentualnej współpracy z Państwowym Portem Lotniczym. Nadal trwają analizy.

 • Pararudniki Drone Racing 2018. Wielkie ściganie już w czerwcu.

  Adrenalina, prędkość, sprzęt wart kilkadziesiąt tysięcy złotych, sport przyszłości. Tak w kilku słowach można scharakteryzować zawody w wyścigach dronów Pararudniki Drone Racing 2018. W zawodach organizowanych przez Aeroklub Częstochowski, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2018 zmierzy się kilkudziesięciu zawodników, którzy na specjalnie przygotowanym torze, zbudowanym na stadionie LKS Warta Mstów, rywalizować będą o wygraną, ale i o punkty, ponieważ tegoroczne zmagania odbędą się w randze Pucharu Polski.

 • Bell na Heli Expo 2018 prezentuje nowy śmigłowiec Bell 407GXi.

  Bell zaprezentował na targach Heli-Expo 2018 nowy helikopter – Bell 407GXi. Maszyna ta łączy innowacyjną awionikę ze ulepszonym silnikiem i nowymi wystrojem wnętrza śmigłowca.

 • Kalendarz imprez Komisji Samolotowej Aeroklubu Polskiego na 2018 rok.

  Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego opublikowała kalendarz imprez samolotowych na 2018 rok. Zapraszamy do zapoznania się hrmonogramem.

 • Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznało Aeroklubowi Polskiemu dotację na 2018 rok.

  W ramach dofinansowania zadań w zakresie wspierania sportów nieolimpijskich w 2018 roku, Aeroklub Polski otrzymał dotację w wysokości ponad 3 mln złotych.

 • Zaproszenie na warsztaty dla organizatorów pokazów lotniczych.

  Prezes Urząd Lotnictwa Cywilnego zaprasza na wiosenne warsztaty poświęcone realizacji pokazów lotniczych w sezonie 2018. Warsztaty odbędą się 27 marca 2018 r. w siedzibie ULC w godzinach 09.00 - 16.00.

 • Air Show 2018 w Radomiu. Są pierwsze oficjalne zgłoszenia i nowości.

  Już 9 państw potwierdziło swój udział w tegorocznych pokazach Air Show w Radomiu. W poniedziałek mają odbyć się pierwsze rozmowy wojska z miastem na temat współorganizacji imprezy.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top