sobota, 24 luty 2018 18:52

Suchoj świętuje 10 lecie Su-35. Rocznica pierwszego lotu rosyjskiego myśliwca.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie poglądowe , Źródło zdjęcia: By English: Aleksandr Markin Русский: Александр Маркин (Su-35) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Zdjęcie poglądowe , Źródło zdjęcia: By English: Aleksandr Markin Русский: Александр Маркин (Su-35) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Kilka dni temu 19 lutego firma Suchoj świętowała 10-lecie pierwszego lotu myśliwca Su-35. 19 lutego 2008 roku pilot testowy Federacji Rosyjskiej Siergiej Bogdan po raz pierwszy wyprowadził samolot z hangaru lotniska Instytutu Lotnictwa MM Gromow w moskiewskim regionie Żukowski.

Su-35 jest wielofunkcyjnym super zwrotnym myśliwcem 4 generacji i jak twierdzą producenci wyprzedza dotychczasowe rosyjskie i zagraniczne myśliwce generacji 4 i 4+ i zbliża się do właściwości statków powietrznych 5. generacji. Samoloty są przeznaczone do niszczenia celów powietrznych, naziemnych, infrastruktury objętej środkami obrony powietrznej i znajdujących się w znacznych odległościach od lotniska.

Samolot Su-35 wykorzystuje wiele zaawansowanych technologii, które są szeroko stosowane w samolocie PAK FA. Jest to rodzaj platformy do testowania zaawansowanych technologii, które są wykorzystywane w samolotach piątej generacji. Przede wszystkim nowy zestaw awioniki zintegrowany na podstawie systemu informacji zarządczej (MIS), zbudowany przy użyciu najbardziej zaawansowanych rozwiązań informatycznych z wykorzystaniem wieloprocesorowych systemów komputerowych i kanałów ruchu wysokiej prędkości z funkcjami oprogramowania złożonego przetwarzania informacji otrzymanych od systemu obserwacji oraz zapewnia inteligentne wsparcie pilotów w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań bojowych. W Su-35 jest powszechnie stosowana technologia zapewniająca orientację sytuacyjną w polu informacji sferycznej w czasie rzeczywistym dzięki zastosowaniu skomplikowanych funkcji komunikacyjnych, radaru, optycznych i elektronicznych systemów rozpoznania samolotów i systemów zarządzania na różnych poziomach. Ponadto statek powietrzny jest wyposażony w nowe silniki o zwiększonej mocy i wektorze ciągu oraz wbudowany pomocniczy system zasilania (APU). Su-35 wyróżnia się szeroką gamą rakiet naprowadzanych (TSA) o dużym, średnim i krótkim zasięgu, a także niezarządzanym TSA. Samolot jest w stanie unieść 8000 kg ładunku bojowego.

Jak możemy przeczytać na stronie producenta: - Su-35S (zmodyfikowany dla VKS Federacji Rosyjskiej) otrzymał „chrzest bojowy”, biorąc udział w operacji sił zbrojnych RF w celu zwalczania międzynarodowego terroryzmu w Syrii, który to okazał się skuteczny w rozwiązywaniu problemów w misjach bojowych o wysokiej intensywności. Wiele krajów wyraziło zainteresowanie zakupem Su-35 dla swoich Sił Powietrznych.

Produkcja seryjna Su-35S jest prowadzona w zakładzie Komsomolsk nad Amurem im. Jurija Gagarina (KnAAZ) i jest jednym z programów priorytetowych firmy Suchoj. Firma Suchoj jest częścią PJSC "United Aircraft Corporation".

Źródło informacji: http://www.sukhoi.org/press/news

Czytany 929 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 luty 2018 09:19

Artykuły powiązane

 • Aż 8 fałszywych stempli w paszporcie Rosjanki ujawnionych na lotnisku Chopina.

  W paszporcie obywatelki Rosji funkcjonariusze Straży Granicznej na warszawskim Lotnisku Chopina ujawnili 8 sfałszowanych stempli. Kobiecie odmówiono wjazdu na terytorium RP.

 • Rosyjski pilot naruszył w Radomiu strefę zakazu lotów. Sąd Okręgowy utrzymał wyrok.

  W piątek 20 lipca Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał wyrok skazujący rosyjskiego pilota za naruszenie strefy zakazu lotów w czasie Światowych Dni Młodzieży. Apelację w tej sprawie składał skazany Wasilij P. i częstochowska prokuratura, która prowadziła śledztwo w tej sprawie.

 • Rosyjski pilot skazany w Radomiu nie zgadza się z wyrokiem Sądu Rejonowego.

  Zarówno obrońca jak i częstochowska prokuratura złożyły apelację od wyroku radomskiego Sądu Rejonowego w sprawie naruszenia przestrzeni powietrznej przez rosyjskiego pilota Wasilija P. podczas Światowych Dni Młodzieży.

 • Polskie MSZ popiera Holandię w dążeniu do przejęcia przez Rosję odpowiedzialności za zestrzelenie MH 17.

  MSZ wydał oświadczenie w sprawie zestrzelenia nad terytorium Ukrainy malezyjskiego samolotu MH 17. MSZ informuje: - "Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wyraża pełne poparcie dla władz Holandii i Australii domagających się przyjęcia przez Rosję odpowiedzialności za zestrzelenie nad terytorium Ukrainy malezyjskiego samolotu MH 17."

 • Polska Śmigłowcowa Kadra Narodowa na Otwartych Mistrzostwach Śmigłowcowych Rosji. Są pierwsze sukcesy!

  Jak możemy przeczytać na profilu Śmigłowcowej Kadry Narodowej właśnie w Rosji odbywają się Otwarte Śmigłowcowe Mistrzostwa Rosji. Marysia Muś należąca do Kadry pisze: - "Jesteśmy po pierwszym dniu Otwartych Mistrzostw Rosji...

 • Rosyjski pilot skazany przez Sąd w Radomiu za naruszenie strefy zakazu lotów.

  Pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na okres roku, 10 tysięcy złotych grzywny oraz obciążenie kosztami procesu w wysokości ponad 2,8 tysiąca złotych - to kara dla pilota Wasilija P. z Rosji. W 2016 roku Wasilij P., lecąc samolotem akrobacyjnym na Mistrzostwa Świata w Akrobacji Lotniczej WAAC 2016 w Radomiu, naruszył w strefę zakazu lotów. Do lądowania na lotnisku w podradomskim Piastowie sprowadzały go myśliwce F-16.

 • Rosja wystawi na pokazach w Ameryce Łacińskiej myśliwiec MIG-29M oraz Superjeta 100.

  Od 3 do 8 kwietnia 2018 r. United Aircraft Corporation weźmie udział w FIDAE - jednym z wiodących pokazów lotniczych w Ameryce Łacińskiej, który odbędzie się po raz 20-ty w Santiago w Chile.

 • "Kommiersant" sugeruje, że Superjet Sukhoi posiada wady samolotu An-148, który uległ katastrofie. Sukhoi odrzuca te podejrzenia.

  Jak możemy przeczytać na stronie scar.ru: - W związku z publikacją z 13 lutego 2018 r. w rosyjskiej gazecie "Kommiersant" zatytułowanej "An-148 z problemami znalezionymi w Superjet" i następującymi republikacjami związanymi z dokumentem "Informacje o bezpieczeństwie lotów" wydanym przez FAVT (Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji) zawierającą dane w sprawie wypadków lotniczych w czasie intensywnych opadów śniegu w Moskwie w dniach 4-5 lutego 2018 r., niniejszym informujemy: - Żadnych problemów "podobnych" do tych An-148, który rozbił się w lutym, nie zostały wykryte na SSJ100. Zalecamy unikanie nieprofesjonalnych opinii na temat szczegółów technicznych. Zwłaszcza przed publikacją wniosków Komisji Śledczej."

  W komunikacie dalej czytamy: - Ze względu na konsekwentne działanie wszystkich systemów SSJ100, mających na celu maksymalne bezpieczeństwo pasażerów, w przypadku wystąpienia możliwości częściowego oblodzenia czujników prędkości ("niedopasowanie wskazania prędkości" w dokumencie FAVT), odpowiedni wskaźnik zostaje aktywowany na wczesnym etapie kołowania lub rozbiegu. System "nie pozwoli" samolotowi odlecieć, zapewniając najwyższy priorytet - bezpieczeństwo pasażerów. Tak więc systemy ostrzegawcze samolotu DID PERFORM są bardzo dobre. Nagrzewanie czujników tego systemu w samolocie SSJ100 jest włączane automatycznie, na etapie gdy jeden z silników uruchomi się na ziemi. Całkowita utrata wskazań prędkości przez długi czas na SSJ100 jest niemożliwa z powodu konstrukcji samolotu. Testy certyfikacyjne przeprowadzone w tunelach aerodynamicznych z krytyczną imitacją oblodzenia wykazały, że systemy SSJ100 radzą sobie z oblodzeniem.
  Podczas testów certyfikacyjnych SSJ100 czujniki prędkości były testowane też w warunkach występowania chmury pyłu wulkanicznego. Samolot przeszedł wszystkie te testy i został potwierdzony przez IAC AR (Rosyjski Rejestr Lotniczy) i ekspertów EASA. Zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na dokument FAVT zawierający zalecenia dotyczące poprawy wydajności, przede wszystkim części gotowości infrastruktury lotniska i systemu obsługi samolotu przed lotem, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Zalecenia te są adresowane do odpowiednich podmiotów."

  Źródło informacji: scar.ru press release

 • Statek kosmiczny Progress 68 zacumuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  Załadowany trzema tonami żywności, paliwa i zapasów, rosyjski statek kosmiczny  Progress ma wystartować o godz. 3:58 czasu EST (godzina 2:58 czasu miejscowego Bajkonur) w niedzielę 11 lutego, aby uzupełnić zaopatrzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 • United Aircraft Corporation na wystawie i pokazach lotniczych w Singapurze.

  United Aircraft Corporation (UAC) zrzeszające rosyjskich producentów samolotów będzie uczestniczył w międzynarodowej wystawie lotnictwa wojskowego i cywilnego, która odbędzie się w Singapurze w dniach 6 -11 lutego 2018 r.

Top