czwartek, 10 maj 2018 08:50

Modyfikacja amerykańskich F-16 w tym jednego z Thunderbirds-ów.

Napisane przez US Air Force
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
U.S. Air Force photo by R. Nial Bradshaw U.S. Air Force photo by R. Nial Bradshaw

Kompleks Ogden Air Logistics dokonuje modyfikacji w celu przedłużeniu życia jednej z najbardziej przetestowanych i uznanych flot myśliwców wielozadaniowych Sił Powietrznych.

Samolot Thunderbirds-ów jest to pierwszy z około 300 przeznaczonych do przebudowania modeli C i D myśliwca F-16, które zostaną uruchomione w hali 573. Dywizjonu Konserwacji Samolotów. Otrzymają one wiele modyfikacji wzmacniających strukturę.

"Jako były oficer odpowiedzialny za utrzymanie Thunderbirds-ów, mogę w pełni zrozumieć znaczenie tego osiągnięcia przez 573 AMXS", powiedział Brig. Gen. Stacey Hawkins, dowódca kompleksu Ogden Air Logistics. "Zespół nie tylko zwiększył dostępność samolotu dla najbardziej rozpoznawalnej eskadry lotniczej Sił Powietrznych, ale utorował drogę do zwiększenia żywotności naszych myśliwców bojowych na całym świecie."

Program wydłużenia czasu służby F-16 utrzyma te myśliwce do lat 2050, dzięki partnerstwu między kompleksem Ogden Air Logistics i biurem F-16 Systems w centrum zarządzania cyklem życia Sił Powietrznych.

Program łączy w sobie kilkanaście strukturalnych modyfikacji w jedną powtarzalną procedurę modyfikacji - od grodzi do skrzydeł i przeszklenia kokpitu . Odrzutowce, które zaczęły działać w 1979 roku i początkowo uznano je za zdolne do lotu z resursem do 8 000 godzin lotu, będą miały przedłużone życie do 12.000 godzin lotu - a prawdopodobnie więcej, powiedział kapitan Randy Nemerson, zarządzający przyjęciem do modyfikacji samolotów F-16.

Myśliwiec Thunderbird był pierwszym z czterech samolotów F-16, które będą używane jako przeznaczone do weryfikacji pomodyfikacyjnej. Opiekunowie wykorzystują wyzwania i wnioski wyciągnięte na temat tych pierwszych samolotów, aby lepiej ustalić koszty, przebieg pracy i harmonogram modyfikacji.

"Odrzutowiec Thunderbird przedstawił nam pewne wyzwania. Jest to największe ulepszenie strukturalne, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy ", powiedział Joe Gardenhour, cywilny lider w 573. AMXS. "Ale to dla nas ogromne wyzwanie. Program ten wykracza poza zwykłe modyfikacje od standardowego pakietu napraw, a przez wiele lat zapewni stabilne obciążenie pracą w magazynie. "

Modyfikacja skrzydeł jest dużym przedsięwzięciem, podwajającym obecne obciążenie skrzydła eskadry, ale inżynierowie twierdzą, że pozwoli to zaoszczędzić miliony dolarów. Harmonogramy również muszą być ściśle skoordynowane, aby części i narzędzia były gotowe we właściwym czasie do zdemontowania i ponownego złożenia.

Źródło informacji i zdjęć: Air Force Press Release

Czytany 568 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 maj 2018 08:55

Artykuły powiązane

Top