Łukasz Czepiela wygrywa Red Bull Air Race Challenger Cup!

Napisane przez Red Bull
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Łukasz Czepiela zwycięzcą Challanger Cup / © Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool Łukasz Czepiela zwycięzcą Challanger Cup / © Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool

Łukasz Czepiela wystartował dzisiaj i wygrał wyścig Challenger Cup ustanawiając rekord toru, jednocześnie miał czas o 2 sekundy lepszy niż pozostali piloci.

Czepiela wyznaczył czas 1:01.968. Obecny mistrz Florian Bergér był najbliżej polskiego pilota, ale nawet dwukrotny mistrz świata mógł tylko osiągnąć czas 1:03.396, 1.428 za Czepielą.

Daniel Genevey zajął trzecie miejsce. Genevey leci pod węgierską flagą, więc wejście na podium w jego rodzinnym wyścigu da mu ogromną przewagę przez resztę sezonu.

Melanie Astles latała czysto, ale mogła ukończyć wyścig tylko jako czwarta. Była szybsza o 1,952, a jej rodak Baptiste Vignes był piąty z wynikiem 1:03.999.

Kenny Chiang, w swoim pierwszym wyścigu od zeszłego roku w Porto, prawdopodobnie odczuł presję i próbując polecieć znacznie przekroczył limit prędkości początkowej. Dostał trzy sekundy kar i stanął na szóstym miejscu.

Po zakończeniu trzeciego wyścigu sezonu Łukasz Czepiela siedzi na szczycie klasyfikacji z 18 punktami. Bergér jest również z 18 punktami ale na drugim miejscu, Daniel Ryfa, który nie ścigał się tutaj, zajmuje trzecie miejsce z 12 punktami. Baptysta Vignes jest na czwartym miejscu.

Budapest 2018 Challenger Cup results

Challenger Cup overall standings

Kolejnym punktem w klasyfikacji Challengers jest ich czwarty wyścig sezonu, który odbędzie się w Kazaniu w dniach 25-26 sierpnia.

Informacja dodatkowa od Redbull.pl:

Łukasz Czepiela po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył w zawodach Red Bull Air Race, które w niedzielę odbyły się w Budapeszcie. Polak nie miał sobie równych w klasie Challenger, pokonując w finale Niemca Floriana Bergera o 1,42 sek. Dzięki zwycięstwu nasz reprezentant awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Zawody na Węgrzech to klasyka podniebnej rywalizacji - jedna z najbardziej prestiżowych rund całego cyklu.

W ubiegłorocznym wyścigu w Budapeszcie Łukasz Czepiela zajął drugie miejsce, ale w tym roku pokazał się z jeszcze lepszej strony. Polak wygrał z przewagą blisko 1,5 sek. nad Niemcem Bergerem. To bardzo duża różnica w tym sporcie. Wystarczy spojrzeć na wyniki pilotów na miejscach 2-5, których dzieli zaledwie 0,7 sek.

Nie mogłem uwierzyć, że udało mi się wykręcić tak dobry czas.  Podszedłem do wyścigu na luzie, spokojnie i bardzo dobrze mi się leciało. Moją taktyką było latać ekonomicznie, starałem się unikać zbędnych wychyleń sterów, które powodują bardzo duże opory i zwalniają samolot. Robiłem bardzo wolne zakręty i to się opłaciło. Tym bardziej się cieszę, bo z Florianem Bergerem lecieliśmy jednym z najwolniejszych samolotów, jakie mamy do dyspozycji w klasie Challenger i byliśmy na pozycjach 1 i 2. To pokazuje, że mieliśmy dobry weekend – powiedział po wyścigu Łukasz Czepiela.

Jedyny Polak w Red Bull Air Race odniósł swoje trzecie zwycięstwo w karierze w najbardziej prestiżowym cyklu dla pilotów wyścigowych. Dzięki triumfowi awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Challenger (ex aequo z Bergerem). Kolejne zawody z udziałem naszego reprezentanta zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

Źródło informacji i zdjęć: Red Bull Air Race

Czytany 1753 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 24 czerwiec 2018 14:24

Artykuły powiązane

• 35 urodziny Łukasza Czepieli. Red Bull przygotował 5 filmów z tej okazji.

„Panie pilocie, dziura w samolocie!” – wołał zapewne mały Łukasz do przelatujących odrzutowców w czasach, kiedy dzieci jeszcze nie przesiadywały całymi dniami z nosem w telefonie. A dziś?Czas leci, a Łukasz Czepielanieprzerwanie lata. Zobaczcie 5 filmów z udziałem niesamowitego, polskiego pilota, który obchodzi 35 urodziny.

• Muroya we własnym domu na ostatnim miejscu! Porażka na Red Bull Air Race.

W niedzielę Australia awansowała na czoło tabeli liderów Red Bull Air Race World Championship, a Matt Hall pokonał pilota Muroya w pierwszej rundzie w Chibie w drodze do drugiego zwycięstwa w wyścigu. Michael Goulian z USA znalazł się trzeci raz na podium na drugim miejscu, a Martin Sonka z Czech wrócił wrócił na 3 miejsce, choć w zestawieniu generalnym znajduje się miejscu czwartym.

• Powrót bohatera do domu. Muroya będzie chciał wygrać wyścig Red Bull Air Race w Chiba.

Spodziewajcie się szału "Yoshimania", gdy Red Bull Air Race przybędzie do Chiba w Japonii czwarty rok z rzędu, a będzie to w dniach 26-27 maja, gdy Yoshihide Muroya poleci w swoim pierwszym wyścigu w domu, odkąd został Mistrzem Świata. Podczas gdy fani w kraju szaleją, przeciwnicy Muroya będą walczyć, aby zabrać mu trzecie z rzędu zwycięstwo gospodarzy.

• Łukasz Czepiela przebiegł 15 km w Światowym Biegu Wings for Life.

Ponad 100 000 osób na całym świecie pobiegło dla tych, którzy nie mogą. 6 maja w Poznaniu, spośród ponad 8000 uczestników, najszybszy okazał się Dariusz Nożyński, który uciekając przed Samochodem Pościgowym, kierowanym przez Adama Małysza, pokonał 66,86 km. Wśród kobiet, z wynikiem 48,13 km, lokalną zwyciężczynią została Wioletta Paduszyńska.

• Australijczyk Matt Hall wygrał etap Red Bull Air Race w Cannes. Martin Sonka zakończył wyścig z karą.

Najwyższa prędkość 370km/h pierwszego w historii wyścigu Red Bull Air we Francji zachwyciła 83.500 widzów podczas trzydniowego weekendu w Cannes, a najwyższe wyróżnienia przypadły Australijczykowi Matt'owi Hall, który odniósł pierwsze zwycięstwo od 2016 roku. Matthias Dolderer z Niemiec był drugi , a trzeci Amerykanin Michael Goulian. Z dwoma innymi zwycięzcami w dwóch wyścigach, reszta sezonu ośmiu kolejnych etapów tym bardziej nie pokazuje faworyta.

• Red Bull Air Race w Cannes już w tym tygodniu!

Zaledwie dwa tygodnie przed festiwalem filmowym w Cannes, czarujące miasto rozłoży czerwony dywan przed gwiazdami lotniczych wyścigów, podczas Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, długo oczekiwanym francuskim lotniczym debiutem.

• Piloci Red Bull Air Race latali w pięknej scenerii zamku Neuschwanstein.

Po przerwie między próbnymi lotami do Red Bull Air Race we Francji, które odbędą się w tym miesiącu, mistrz świata z 2016 roku Niemiec Matthias Dolderer prowadził w formacji kolejnego faworyta, Martina Šonka z Czech, aby w przelocie zobaczyć dwa popularne miejsca turystyczne praktycznie na podwórku niemieckiego pilota: zamek Neuschwanstein i góra Zugspitze.

• Łukasz Czepiela drugi na otwarcie sezonu Red Bull Air Race - relacja.

Niemiec Florian Bergér zwyciężył w pierwszych w tym sezonie zawodach Red Bull Air Race w klasie Challenger. W Abu Dhabi drugie miejsce zajął Łukasz Czepiela – jedyny Polak w najszybszej na świecie serii w sportach motorowych.

• Niemiecki pilot Dolderer nie do pokonania w Abu Zabi podczas kwalifikacji Red Bull Air Race.

W kwalifikacjach do 11. sezonu otwierającego Red Bull Air Race w Abu Dhabi w piątek, Matthias Dolderer z Niemiec objawił się ponownie wspaniałą formą, jak wtedy kiedy wygrał Mistrzostwa Świata w 2016 roku, wyprzedzając swojego najbliższego konkurenta, Michaela Gouliana z USA o ponad pół sekundy.

• Łukasz Czepiela rozpoczyna sezon w najszybszym sporcie motorowym świata.

Już w ten weekend w Abu Dhabi rusza nowy sezon mistrzostw świata Red Bull Air Race. W sportach motorowych to najszybsza seria. Piloci i ich samoloty pokonują pełen przeszkód tor z prędkością około 400 km/h. Jedynym Polakiem w tej rywalizacji jest Łukasz Czepiela, który ściga się w klasie Challenger Cup – przedsionku klasy mistrzowskiej. Nasz pilot ubiegły sezon zakończył na trzecim miejscu i w pierwszych treningach przed tegoroczną inauguracją cyklu w Abu Dhabi uzyskał najlepszy czas.