Najnowsze informacje
czwartek, 12 lipiec 2018 17:59

Austriacki spadochroniarz skacze z samolotu na którym za chwilę ląduje.

Napisane przez Red Bull Content Pull
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Red Bull Content Pool Foto: Red Bull Content Pool

Paul Steiner dołączył do swojej długiej listy skok spadochronowy, lądując na skrzydle tego samego samolotu, z którego wyskoczył wcześniej. 55-latek wyskoczył z hydroplanu 1500 metrów nad jeziorem Wolfgang w Salzburgu w Austrii i zatrzymał się na lewym skrzydle tuż po tym, jak samolot wylądował i zatrzymał się na wodzie.

Oto wszystko, co musicie wiedzieć o Paulu Steinerze:

- Spadochroniarz marzył o skoku przez lata i zdecydował się wykonać go nad jeziorem Wolfgang przy użyciu Grummana Albatrossa, starego samolotu US Navy.

- Powiedział: "Wyskakiwanie z samolotu nie jest czymś niezwykłym dla spadochroniarza, ale lądowanie na skrzydle tego samego samolotu jest. Żyłem z tym pomysłem przez bardzo długi czas. Podczas wizyty zbudowanego w 1950 roku amerykańskiego wodnosamolotu Grumman Albatross w Hangar-7 w Salzburgu od razu dostrzegłem moją szansę na zrealizowanie tego marzenia ".

- Samolot, o którym mowa, został pilotowany przez głównego pilota samolotu Flying Bulls Raimunda Riedmanna.

- W niepewnym lądowaniu Steiner miał tylko dwumetrową "platformę" skrzydła do lądowania, na której mógł się zatrzymać, a odciągnięcie spadochronu prawie wciągnęło go z powrotem do wody, ale w porę zareagował.

- Steiner wykonał oszałamiające 5560 skoków, jego największy wyczyn to skok z 10100 metrów z balonu na ogrzane powietrze.

- Dodał: "Dreszcz emocji zawsze był moim życiem. Po pierwszych doświadczeniach z wyścigami motocyklowymi doszedłem do skoków spadochronowych i w konsekwencji do paralotniarstwa. Latanie uzależnia. Każdy, kto uprawia sporty lotnicze, wie o tym. Wyzwanie ciągłego wypróbowywania nowych rzeczy oraz fizycznego i psychicznego dotykania własnych osobistych ograniczeń zawsze mnie napędza."

Źródło informacji i zdjęć: Red Bull Content Pull

Czytany 670 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 lipiec 2018 18:27

Artykuły powiązane

Top