niedziela, 19 sierpień 2018 13:07

Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Powidz.

Napisane przez 3SLTr
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 sierpnia w hangarze C-130 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W apelu uczestniczyli żołnierze i pracownicy Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego i 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Uroczystość rozpoczęła się przyjęciem meldunku przez Dowódcę 3. SLTr płk. pil. Krzysztofa Walczaka od dowódcy uroczystości ppłk. Jarosława Wróbla. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu państwowego Dowódca 3. SLTr wygłosił przemówienie, w którym podkreślił rolę Wojska Polskiego, a w tym również polskiego lotnictwa: „ Współczesne Wojsko Polskie zapewnia wiarygodność sojuszniczą Polski. To dzięki niemu możliwa jest stała gotowość do wsparcia wszystkich Sił NATO (...). Szczególna cześć i pamięć należy się polskiemu lotnictwu, które w wojnie polsko-bolszewickiej przeszło chrzest bojowy, odniosło pierwsze zwycięstwa i budować zaczęło swój prestiż, legendę i chwałę”. Dowódca podziękował również wszystkim żołnierzom Garnizonu Powidz za trud, wysiłek i codzienną służbę, a pracownikom resortu obrony narodowej za niestrudzoną pracę, pomoc i wsparcie okazywane żołnierzom.

Po odczytaniu rozkazów okolicznościowych Dowódca 3. SLTr wraz z Dowódcą 33. BLTr płk. pil. Grzegorzem Kołodziejczykiem wręczyli wyróżnionym medale oraz akty mianowania na kolejny stopień wojskowy. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów.

Więcej zdjęć: http://3sltr.wp.mil.pl/pl/1_842.html

Czytany 463 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 19 sierpień 2018 13:11

Artykuły powiązane

Top