100 lat Polsko Niepodległa Polska

czwartek, 30 sierpień 2018 15:19

Piotr Adamczyk i Maciej Zakościelny zapraszają do kina na film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”.

Napisane przez Mówi Serwis
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Mówi Serwis Źródło zdjęcia: Mówi Serwis

Wcielili się w polskich bohaterów, teraz zapraszają do kina. Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski i Krzysztof Kwiatkowski od piątku na ekranach kin w filmie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Już w najbliższy piątek na ekrany polskich kin wejdzie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film opowiada historię polskich bohaterów – pilotów legendarnego Dywizjonu 303. To opowieść o odwadze, przyjaźni i o miłości, która w czasach wojny była potężniejsza od śmierci. W rolach głównych zobaczymy Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Antoniego Królikowskiego, Marcina Kwaśnego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Annę Prus oraz brytyjską aktorkę - Carę Theobold.

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film, który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” od 31 sierpnia w kinach!

Źródło: Mówi Serwis

Czytany 998 razy

Artykuły powiązane

Top