poniedziałek, 19 listopad 2018 10:43

Do Warszawy przyleciał AeroSmerf w ramach 20. Dni Belgijskich.

Napisane przez Biuro Prasowe Dni Belgijskich
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Organizatorzy Imprezy Źródło zdjęcia: Organizatorzy Imprezy

W dniach 19-26 listopada w Warszawie odbywa się 20. edycja Dni Belgijskich. Jak co roku, przedsięwzięcie organizowane przez Belgijską Izbę Gospodarczą, które obfituje w szereg wydarzeń kulturalno–biznesowych, ma na celu umocnienie dobrych i przyjaznych stosunków pomiędzy Polską a Belgią. Z okazji uroczystej inauguracji Dni, w dniu dzisiejszym na Lotnisku Chopina w Warszawie pojawił się należący do Brussels Airlines samolot AEROSMURF, uwieczniający pochodzące z Belgii charakterystyczne niebieskie stworki – Smerfy.

Dni Belgijskie 2018 rozpoczynają się w poniedziałek, 19 listopada, od pojawienia się po raz pierwszy w Polsce na lotnisku im. Fryderyka Chopina, wyjątkowego samolotu linii Brussels Airlines. Airbus A320 AEROSMURF to jedna z 5 maszyn przewoźnika w malowaniu nawiązującym do ikon belgijskich. Samolot jest w pełni dedykowany ukochanym małym niebieskim Smerfom. Świat stworzony przez rysownika Peyo podbija serca dzieci i dorosłych już od 60 lat. Nazwa Aerosmurf wywodzi się od tytułu jednego z komiksów o Smerfach, który opowiada historię małego Smerfa marzącego o lataniu. Teraz, dzięki Brussels Airlines Smerfy szybują po całym świecie. Dla pasażerów lecących tym samolotem zewnętrzne malowanie maszyny to tylko początek przygody. Drobne ślady skrzatów na dywanach prowadzą gości AEROSMURF’A na swoje miejsca, a film o przygodach niebieskich stworków oraz dostosowana muzyka na pokładzie dopełniają smerfastyczne wrażenia. Malowanie AEROSMURF’a to projekt autorstwa Marty Mascellani, który zwyciężył w konkursie przeprowadzonym przez przewoźnika. Ciekawostką jest fakt, że oprócz 19 Smerfów znajdujących się na malowaniu samolotu, posiada on także dwóch pasażerów „na gapę” – Gargamela i kota Klakiera, którzy znajdują się na spodzie maszyny, jako gratka dla spotterów.

Cykl spotkań kulturalno-biznesowych, odbywających się w ramach Dni Belgijskich, otwiera wydarzenie kulinarno-networkingowe „Tastes of Belgium”. To unikalna okazja spróbowania belgijskich specjałów, takich jak małże, frytki, belgijska czekolada czy światowej sławy piwo warzone w Belgii. Jedną z atrakcji wieczoru będą warsztaty kulinarne prowadzone przez wybitnego szefa kuchni – Mikołaja Reya, którego pokochali widzowie programu MasterChef. Co więcej, spotkanie będzie odbywać się w wyjątkowej przestrzeni Smolna 8 Studio z fantastycznym widokiem na panoramę Warszawy.

Z kolei w środę, 21 listopada, już po raz czwarty odbędzie się Construction and Real Estate Day. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Droga do sukcesu na polskim rynku”. Celem CRED jest zachęcenie belgijskich producentów materiałów budowlanych, a także deweloperów i pracowni architektonicznych do nawiązania relacji biznesowych z polskimi przedsiębiorcami. Podczas wydarzenia odbędzie się dyskusja panelowa, w której udział wezmą m. in. przedstawiciele takich firm jak: BNP Paribas Real Estate, CFE, Immobel, Ghelamco, ILD oraz Reynaers Polska. Wydarzenie zakończy się otwartym spotkaniem networkingowym z przedstawicielami polskiego i belgijskiego rynku budowlanego oraz deweloperskiego w przestrzeniach SEN Warsaw.

Środowe obchody Dni Belgijskich uwieńczy uroczysty koncert polsko-belgijski, zorganizowany we współpracy z Fundacją Bielecki Art i Politechniką Warszawską. Jest to część cyklu koncertów "Wielka muzyka w małej Auli". Podczas koncertu zagrane zostaną utwory słynnych kompozytorów europejskich: Janusza Bieleckiego, Carla Maria von Webbera, Augusta de Boecka, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Edvarda Griega. Kompozycje wykona Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia, wraz z klarnecistą Eddym Vanoosthuyse, pod batutą wybitnego flamandzkiego dyrygenta Hermana Engelsa. Koncert odbędzie się w gmachu Politechniki Warszawskiej.

W czwartek 22 listopada, w rezydencji Ambasadora Królestwa Belgii, Jego Ekscelencji Luca Jacobsa odbędzie się coroczne CEO Forum. Jest to spotkanie prezesów i przedstawicieli wysokiego szczebla belgijskich i polskich firm. Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między przedsiębiorcami działającymi zarówno na rynku belgijskim, jak i polskim. Spotkaniu towarzyszyć będzie wręczenie nagrody Belgian Business Chamber Award 2018.

Z kolei w piątek, 23 listopada, odbędzie się Startup Meeting. Spotkanie to skupia firmy członkowskie Belgijskiej Izby Gospodarczej i start-upy działające na rynku belgijskim
i polskim. Ideą tego nowoczesnego spotkania biznesowego jest połączenie belgijskich
i polskich startupów z międzynarodowymi firmami.

„Jestem bardzo zadowolony, że już od 26 lat Belgijska Izba Gospodarcza przybliża do siebie świat biznesu z Polski i Belgii. Tegoroczny program jubileuszowych Dni Belgijskich, obfitujący w szeroki wachlarz wydarzeń biznesowych, kulturalnych i networkingowych to idealna okazja do dyskusji, podzielenia się wiedzą, doświadczeniami i miłego spędzenia czasu. Celem Dni jest promocja Belgii w Polsce oraz umocnienie dobrych i przyjaznych stosunków pomiędzy oboma krajami”- mówi Bruno Lambrecht, Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej.

Wydarzeniem wieńczącym obchody Dni Belgijskich jest seminarium na temat Brukseli jako europejskiej stolicy lobbingu i arbitrażu, organizowane przez HUB Brussels i Pracodawców RP. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Ambasador Królestwa Belgii Jego Ekscelencja Pan Luc Jacobs, Dirk Demeulemeester, prezes CEPANI (Belgijskiego Centrum ds. Arbitrażu i Mediacji) oraz Philippe Vlaemminck z Pharmumlegal Brussels. Spotkanie odbędzie się 26 listopada w siedzibie Pracodawców RP.

W ramach obchodów Dni Belgijskich Belgijska Izba Gospodarcza objęła swoim patronatem również Konferencję Strategii Lean, która odbędzie się 20 listopada w Airport Hotel Okęcie Warsaw.

Dni Belgijskie 2018 odbywają się pod Honorowym Patronatem Ambasady Królestwa Belgii oraz Prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Złotymi i srebrnymi sponsorami tegorocznych obchodów Dni Belgijskich 2018 są firmy: CFE Polska, Ghelamco, BGŻ BNP Paribas, Brussels Airlines oraz BPI.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia udziału w wydarzeniach Dni Belgijskich 2018 pod adresem http://www.belgium.pl/belgian-days-2018

Źródło informacji i zdjęć: Organizatorzy Imprezy

Czytany 422 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 listopad 2018 13:59

Artykuły powiązane

Najczęściej czytane

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Lis 15, 2018
Naukowcy z Uniwersytetu w La Coruñi pracują nad projektem STRATOFLY, ...
Lis 20, 2018
Szerokokadłubowy Boeing 767 w wersji cargo pozyskany przez polską ...
Lis 19, 2018
Artykuł ten jest kontynuacją artykułu z października 2018 roku, i ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Paź 23, 2018
„No to lecimy!” to projekt skierowany do każdego, począwszy od tylko ...
Paź 18, 2018
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powołał z dniem 19 ...
Paź 19, 2018
Mieliśmy już różne zastosowania silników samolotowych oraz ich ...
Paź 04, 2018
W dniu 7 lipca 2017 roku wieczorem na lotnisku w San Francisco miał ...
Paź 01, 2018
Uroczyste rozpoczęcie Roku Akademickiego 2018/2019 odbędzie się 4 ...
Wrz 28, 2018
MUZEUM 303 przygotowało niespodziankę - specjalnie dla fanów Nocy ...
Paź 04, 2018
Śmigłowiec H225M, użytkowany w liczbie 88 egzemplarzy przez 6 krajów ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2018    |    Wydarzyło się: 1988 – Podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Leninakanie (Giumri) w Armenii rozbił się radziecki wojskowy samolot Ił-76 z pomocą humanitarną dla ofiar niedawnego trzęsienia ziemi; zginęło 78 osób. 1994 - Bomba wniesiona na pokład filipińskiego Boeinga 747 przez terrorystę Ramzi Yousefa eksplodowała podczas ostatniej fazy lotu do Tokio, zabijając jednego pasażera oraz uszkadzając systemy sterowania. Piloci zdołali wylądować awaryjne na Okinawie. 1998 - W tajlandzkim mieście Surat Thani, w katastrofie lotu Thai Airways zginęło 101 osób, a 45 zostało rannych. 2009 - Dokonano oblotu wojskowego samolotu transportowego Airbus A400M. 1998 - Wystrzelono amerykańską sondę marsjańską Mars Climate Orbiter. 1972 – Moduł księżycowy z dwoma członkami załogi Apollo 17 wylądował na Księżycu. 1978 - Zmarł John Rutherford Gordon, australijski pilot wojskowy, as myśliwski (ur. 1895).

Lotnicza książka

Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...
Cze 06, 2018
Karaś, Junak, Iskra, Bies, wreszcie i Orlik. Pasjonaci aeronautyki ...
Mar 17, 2018
Zastanawialiście się kiedyś, jaki zapach ma przestrzeń kosmiczna? A ...
Mar 01, 2018
Kilka miesięcy temu nakładem poznańskiego wydawnictwa DYGRESJE ...
Lut 19, 2018
Był rok 1982. Od czterech lat byłem pracownikiem ZRLiLK. Ten akurat ...
Kwi 20, 2017
„Spójrz na to drzewo. Ponieważ je widzę, mogę do niego dojść. Tak ...

Nasze Video

Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Sie 15, 2017
W tym roku postanowiliśmy zmienić miejscówkę i nakręcić przelot ...
Maj 19, 2017
Pod koniec kwietnia dzieci z jednej z warszawskich szkół podstawowych ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Gru 15, 2016
Niedługo minie rok od wprowadzenia na rynek aplikacji Droneradar, ...
Top