środa, 14 luty 2018 09:14

W lutym Królewskie Siły Lotnicze prowadzą kolejne naloty na pozycje terrorystów.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: RAF / Ministry of Defence Źródło zdjęcia: RAF / Ministry of Defence

Sekretarz obrony Gavin Williamson powiedział: - "Wielka Brytania nie będzie zadowolona ze swoich działań, jeśli chodzi o terroryzm i jeśli nie zrealizuje punktu, który dziś potwierdziłem z naszymi koalicjantami. Zobowiązaliśmy się kontynuować walkę z terrorystami, dopóki ich trująca globalna sieć nie zostanie całkowicie zniszczona.

Pomimo zmniejszania się terytorium Daesh, jest on skłonny do kierowania i inspirowania ataków terrorystycznych na całym świecie - zagrażając naszemu bezpieczeństwu w kraju i za granicą. Zagrożenie, jakie stanowią, ewoluuje i nasila się, ale nasza determinacja, by je pokonać, nie zniknie. "

Jako dowód tego RAF uderzyło 22 razy w ciągu ostatnich trzech tygodni, likwidując operatorów dronów Daesh, związki terrorystyczne, punkty obserwacyjne, ciężkie zespoły karabinów maszynowych i komórki bojowników zaangażowanych w bliskim sąsiedztwie i walkach ulicznych z Syryjskimi Siłami Demokratycznymi.

Na dowód tego RAF prezentuje wyniki swoich działań, np. w lutym:

Czwartek, 1 lutego - Tornada zniszczyły ciężką broń, podczas gdy Reaper uderzył w kolejne trzy pozycje terrorystyczne.

Piątek, 2 lutego - Tajfuny zburzyły budynek będący obiektem terrorystów.

Sobota 3 lutego - Tajfuny i Reaper uderzyły w trzy budynki Daesh.

Niedziela, 4 lutego - Reaper uderzył w budynek z dużą grupą terrorystów.

Poniedziałek, 5 lutego - Reaper uderzył w terrorystów poruszających się z dużą prędkością na motocyklu.

Środa, 7 lutego - Tornada wyeliminowały punkt obserwacyjny Daesh i zespół pułapek, podczas gdy Reaper uderzył w budynek, z którego ogień był skierowany w kierunku Syryjskich Sił Demokratycznych.

Piątek, 9 lutego - Tornada zniszczyły dwa budynki Daesh, a Reaper uderzył grupę terrorystów strzelających do Syryjskich Sił Demokratycznych.

Sobota 10 lutego - Reaper przeprowadził dwa ataki na terrorystów działających w budynkach i dwa ataki na ekstremistów na otwartej przestrzeni, a także śledził zespół dowodzenia Daesh, który został następnie zniszczony przez inny samolot koalicyjny.
Szczegół

Sekretarz obrony Gavin Williamson powiedział: - Walka o pokonanie Daesh jest daleka od zakończenia, Sekretarz obrony ostrzegł dziś w Rzymie, kiedy spotkał się z odpowiednikami w Ministerialnym Ministerstwie, aby dokonać przeglądu przebiegu kampanii, potwierdzić zaangażowanie Wielkiej Brytanii w pokonanie Daesh i omówić przyszłą rolę globalnej koalicji.

Źródło informacji: https://www.gov.uk / Press Room

Czytany 634 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:17

Artykuły powiązane

 • Eurofighter Typhoon przekroczył 500 tysięcy godzin nalotu.

  Flota Eurofighterów świętuje przekroczenie 500 tys. godzin nalotu, ugruntowując swoją mocną pozycję w sercu europejskiej obrony powietrznej. Eurofighter Jagdflugzeug GmbH potwierdził dziś osiągnięcie tego celu, będącego niezbitym dowodem na to, że samolot jest sprawdzony w boju, niezwykle solidny i gotowy do odegrania kluczowej roli w przyszłych działaniach wojskowych.

 • "Liberatorem do Polski". Prawdziwa historia małego Janka z RAF.

  Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza 6-ego listopada na promocję książki „Liberatorem do Polski”. Spotkanie z autorem książki rozpocznie się o godz. 15.30. Książka przedstawia fascynującą biografię wybitnego harcmistrza i pilota, ukazana na tle wojennych losów dywizjonu bombowego nr 300 i 1586 Polskiej Eskadry Specjalnego Przeznaczenia, przekształconej następnie w dywizjon bombowy 301 Ziemi Pomorskiej „Obrońców Warszawy”.

 • Dwa bombowce Tu-160 przechwycone przez myśliwce RAF.

  Wczoraj samolot myśliwski Typhoon wystartował z bazy RAF w Lossiemouth, aby eskortować dwa rosyjskie bombowce zbliżające się do brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu nie kontaktowały się z kontrolą ruchu lotniczego, co stanowiło zagrożenie dla wszystkich innych samolotów.

 • Pamięć o polskiej załodze zestrzelonego samolotu RAF.
  Delegacja Polskich Sił Powietrznych z 8. BLTr wzięła udział w uczczeniu polskich lotników zestrzelonych podczas lotu z pomocą dla Walczącej Polski. W dniu 28 grudnia 1944 roku Halifax Mk V o numerze LL 187 z Dywizjonu Specjalnego 301 "Ziemi Pomorskiej" wystartował z Brindisi we Włoszech z zadaniem dotarcia z misją w okolice Lublina.
 • Eurofighter naturalnym pomostem ku europejskiemu samolotowi bojowemu przyszłości.

  Prezes Eurofighter Jagdflugzeug GmbH, Volker Paltzo, potwierdził, że usprawniony i zmodernizowany samolot Eurofighter Typhoon stanowiłby rdzeń dowolnego europejskiego systemu walki powietrznej przyszłości (FCAS - Future Combat Air System), uzupełniając i prowadząc współpracę w ramach dowolnego europejskiego programu myśliwca nowej generacji, niezależnie od tego, czy chodziłoby o maszyny załogowe, czy też platformy bezzałogowe.

 • Podczas Air Show w Radomiu wystąpi Typhoon Display Team.

  Typhoon Display Team to zespół pokazowy Królewskich Sił Powietrznych z 29 Squadron Royal Air Force w Coningsby. W tym roku pilotem myśliwca jest Flight Lieutenant Jim Paterson z  29 Squadron Royal Air Force w Coningsby. Jim dołączył do Królewskich Sił Powietrznych w roku 1999, początkowo latając na Tornado GR4, a 12 lat temu tj. w roku 2006 „przesiadł się” na Typhoon’a.

 • MQ-9 Reaper 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych.

  Obecność amerykańskiego komponentu wyposażonego w bezzałogowe statki powietrzne MQ-9 Reaper w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu to już rzeczywistość. Misja naszych sojuszników została zorganizowana po to, by wspierać stabilność i bezpieczeństwo w regionie, oraz po to, by wzmocnić relacje z sojusznikami NATO i innymi europejskimi partnerami. - pisze na swojej stronie 12.BBSP.

 • 6 Eurofighterów wyruszyło dziś z bazy lotniczej Morón de la Frontera na Baltic Air Policing.

  Od maja 135 wojskowych z hiszpańskich Sił Powietrznych i sześć hiszpańskich  Eurofigherów będzie patrolować niebo nad Bałtykiem. Misja rozpoczyna się już 1 maja, chociaż oficjalna inauguracja nastąpi dopiero 2 maja w bazie powietrznej w Szawłach na Litwie. Udział w tej operacji świadczy o zaangażowaniu Hiszpanii na rzecz bezpieczeństwa i obrony tej części Europy.

 • Nowy brytyjski Dywizjon 617 będzie używał F-35. Przyjął również historyczną nazwę.

  Nazwa nowego Dywizjonu 617 zostaje otrzymana w 75. roczniczę powstania eskadry, zwanej popularnie "Dambusters" - założonej pierwotnie w celu realizacji wysoce wyspecjalizowanych misji niszczenia zapór i zakłócania produkcji przemysłowej w Zagłębiu Ruhry w Niemczech. Nowy Dywizjon 617 będzie pierwszym, który poleci nowiutkim, najnowocześniejszym myśliwcem F-35, najbardziej zaawansowanym i dynamicznym samolotem myśliwskim w 100-letniej historii RAF.

 • Brytyjskie Tornada zostały użyte przy niszczeniu celów związanych z wytwarzaniem broni chemicznej w Syrii.

  Dzisiaj o godzinie 2:00 czasu brytyjskiego siły brytyjskie dołączyły do ​​bliskich sojuszników w precyzyjnym ataku na syryjskie instalacje zaangażowane w użycie przez reżim broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom. Atak został zainicjowany w odpowiedzi na atak chemiczny z dnia 7 kwietnia w Doumie, w którym zginęło do 75 osób, w tym małe dzieci. Znaczna część informacji, w tym wywiadu, wskazuje, że reżim syryjski był odpowiedzialny za ten ostatni atak.

Top