środa, 14 luty 2018 09:14

W lutym Królewskie Siły Lotnicze prowadzą kolejne naloty na pozycje terrorystów.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: RAF / Ministry of Defence Źródło zdjęcia: RAF / Ministry of Defence

Sekretarz obrony Gavin Williamson powiedział: - "Wielka Brytania nie będzie zadowolona ze swoich działań, jeśli chodzi o terroryzm i jeśli nie zrealizuje punktu, który dziś potwierdziłem z naszymi koalicjantami. Zobowiązaliśmy się kontynuować walkę z terrorystami, dopóki ich trująca globalna sieć nie zostanie całkowicie zniszczona.

Pomimo zmniejszania się terytorium Daesh, jest on skłonny do kierowania i inspirowania ataków terrorystycznych na całym świecie - zagrażając naszemu bezpieczeństwu w kraju i za granicą. Zagrożenie, jakie stanowią, ewoluuje i nasila się, ale nasza determinacja, by je pokonać, nie zniknie. "

Jako dowód tego RAF uderzyło 22 razy w ciągu ostatnich trzech tygodni, likwidując operatorów dronów Daesh, związki terrorystyczne, punkty obserwacyjne, ciężkie zespoły karabinów maszynowych i komórki bojowników zaangażowanych w bliskim sąsiedztwie i walkach ulicznych z Syryjskimi Siłami Demokratycznymi.

Na dowód tego RAF prezentuje wyniki swoich działań, np. w lutym:

Czwartek, 1 lutego - Tornada zniszczyły ciężką broń, podczas gdy Reaper uderzył w kolejne trzy pozycje terrorystyczne.

Piątek, 2 lutego - Tajfuny zburzyły budynek będący obiektem terrorystów.

Sobota 3 lutego - Tajfuny i Reaper uderzyły w trzy budynki Daesh.

Niedziela, 4 lutego - Reaper uderzył w budynek z dużą grupą terrorystów.

Poniedziałek, 5 lutego - Reaper uderzył w terrorystów poruszających się z dużą prędkością na motocyklu.

Środa, 7 lutego - Tornada wyeliminowały punkt obserwacyjny Daesh i zespół pułapek, podczas gdy Reaper uderzył w budynek, z którego ogień był skierowany w kierunku Syryjskich Sił Demokratycznych.

Piątek, 9 lutego - Tornada zniszczyły dwa budynki Daesh, a Reaper uderzył grupę terrorystów strzelających do Syryjskich Sił Demokratycznych.

Sobota 10 lutego - Reaper przeprowadził dwa ataki na terrorystów działających w budynkach i dwa ataki na ekstremistów na otwartej przestrzeni, a także śledził zespół dowodzenia Daesh, który został następnie zniszczony przez inny samolot koalicyjny.
Szczegół

Sekretarz obrony Gavin Williamson powiedział: - Walka o pokonanie Daesh jest daleka od zakończenia, Sekretarz obrony ostrzegł dziś w Rzymie, kiedy spotkał się z odpowiednikami w Ministerialnym Ministerstwie, aby dokonać przeglądu przebiegu kampanii, potwierdzić zaangażowanie Wielkiej Brytanii w pokonanie Daesh i omówić przyszłą rolę globalnej koalicji.

Źródło informacji: https://www.gov.uk / Press Room

Czytany 359 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 09:17

Artykuły powiązane

Top